Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud nechceš vypadat jako oškubané kuře, měla bys před domácím stříháním vědět pár důležitých pravidel.

Chceš si ostříhat vlasy doma? Poradíme ti jak!

Domácí stříhání vlasů
zdroj: Thinkstockphotos Domácí stříhání vlasů
aktualizováno 06.01.2017, 00:33 | 06.01.2017, 00:33 | Krásná.cz/Mersmerize

Pokud nechceš vypadat jako oškubané kuře, měla bys před domácím stříháním vědět pár důležitých pravidel.

Ne každý má čas na to, aby chodil každých pár týdnů ke kadeřnici a bohužel také na to často nejsou potřebné finance. Hlavně když se jedná o drobné kadeřnické zásahy, jako je zastříhávání konečků, zvládneš to i sama, nebo alespoň s pomocí maminky a šikovné kamarádky. Tedy pokud jsi alespoň trošku šikovná.

Tak jako tak, vždy bys měla při stříhání dodržovat několik pravidel. Je totiž určitě lepší to pořádně zvážit a promyslet, než potom půl roku litovat, dokud ti vlasy opět nedorostou. Polož si proto několik zásadních otázek a teprve poté se rozhodni.

Jsi dost šikovná?

Pokud o sobě víš, že jsi neskutečné kopýtko, které všechno zkazí, nejdou mu žádné ruční práce nebo jsi v životě v ruce nedržela nůžky, bude určitě lepší nechat to na odborníkovi. Případně na někom, kdo to umí a rozumí tomu. Jestli si o sobě myslíš, že nějakou tu drobnou úpravu zvládneš, jdi do toho!

 

Domácí stříhání vlasů
Zastřihnout konečky není nic těžkého. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jaká změna to bude?

Dále je potřeba si říct, co vlastně chceš změnit. Pokud chceš jen lehce zkrátit konečky, není to tak náročné, jako když si máš z dlouhých vlasů sestříhat mikádo nebo si vytvořit ofinku. Na ty náročnější práce je určitě potřeba mít někoho k ruce, nebo ještě lépe – nechat to na kadeřnici.

PŘEČTI SI TAKÉ:
6 tipů, jak doma odbarvovat vlasy
Jak vybrat správného kadeřníka?
Zplihlé, suché a lámavé vlasy? Mista ti poradí, jak na ně

Dobré vybavení

Když se tedy finálně rozhodneš vlasy si ostříhat, další důležitá věc je mít u sebe dobrou kadeřnickou výbavu. Na stříhání samozřejmě kvalitní nůžky. Musí být čisté a hlavně ostré. Pokud se častěji stříháš sama, je dobré zajít do salonu a přímo kadeřnické nůžky si objednat. 

 

Domácí stříhání vlasů
Na domácí stříhání potřebuješ kvalitní nástroje. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Špatnými nůžkami totiž svoje vlasy můžeš poškodit. Mohou se ti poté více třepit konečky, což je určitě něco, kvůli čemu si vlasy nestříháš.

 

Anketa
Stříhala ses někdy sama doma?
 

 

Mokré, nebo suché?

Hodně kadeřníků dává přednost stříhání mokrých vlasů, někteří naopak stříhají vlasy zásadně suché. Hlavně u takové ofiny je hodně důležité nepřehnat to – aby jsi zbytečně nekrátila, nekrátila a nakonec ti skoro nic nezbylo.

 

Domácí stříhání vlasů
Když si nedáš pozor, ustřihneš víc a budeš pak litovat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

U mokrých vlasů vzniká právě takové riziko – vlasy jsou vodou těžší a tím pádem i delší. Pak se může stát, že je střiheš o nějaký ten centimentr víc, než jsi původně měla v úmyslu. Pokud už chceš vlasy stříhat mokré, udělej to s rozumem a na finální úpravu počkej až po vyfénování, až budou v "realističtějším“ stavu.

Správná technika

Pokud nejsi profesionál, nebo ještě nejsi tolik vytrénovaná, nedržíš nůžky kolmo k vlasům. Pokud je budeš stříhat takto na tupo, bude vidět každý zoubek a každá nepřesnost. Nůžky je lepší držet souběžně se svými vlasy, mírně nakloněné. Také postupuj pomalu a opatrně, dávej si pozor, aby jsi nevzala zbytečně moc vlasů.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Patricie Solaříková: Podívejte, jak kouzlí s vlasy
Co jíst pro krásnou pleť, husté vlasy a silné nehty

A co vzadu?

Nejhorší stříhání je určitě na zadní straně, protože tam si zkrátka nevidíme, a to je problém. Pokud si tedy nejsi jistá, že to zvládneš, zavolej někoho, kdo ti s tím pomůže.19 hlasů
Vaše hodnocení