Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Toužíš po jiné barvě očí, ale zároveň nechceš nosit kontaktní čočky? Nemusíš smutnit, existuje hned několik způsobů, jak změnit barvu duhovky. Dobrou zprávou je, že se jedná o přírodní cestu, takže se nemusíš ničeho bát.

Chceš změnit barvu svých očí? Prý to jde a dokonce naprosto přírodně!

Úprava obočí - 2
zdroj: Thinkstockphotos Úprava obočí - 2
aktualizováno 27.11.2017, 00:11 | 27.11.2017, 00:11 | Krásná.cz

Toužíš po jiné barvě očí, ale zároveň nechceš nosit kontaktní čočky? Nemusíš smutnit, existuje hned několik způsobů, jak změnit barvu duhovky. Dobrou zprávou je, že se jedná o přírodní cestu, takže se nemusíš ničeho bát.

Věděla jsi, že některá jídla dokážou naše oči projasnit a jiná naopak ztmavit? Pokud tyto potraviny budeš jíst nejméně dva měsíce, pak je velmi pravděpodobné, že změní i barvu tvých očí. Za zkoušku nic nedáš. Žádná z těchto potravin není škodlivá, a tak nemáš co ztratit.


MED
Nejlepšího účinku dosáhneš, když budeš každý den konzumovat organický med. Po necelých dvou měsících bys měla zaznamenat první změny. Těšit se můžeš na světlejší barvu očí, které zároveň budou projasněné a zářivé. Někteří lidé si vytvářejí vlastní roztok z medu a vody, který si následně kapou do očí. My ti ale tuto metodu nedoporučujeme. Bohatě postačí, když si každý den namažeš chleba s máslem a medem, nebo si med dáš do čaje. Výhodou medu je také to, že celkově podporuje naše zdraví a posiluje imunitní systém.

 


HEŘMÁNKOVÝ ČAJ

Heřmánkový čaj má hned několik benefitů. Především obsahuje vitamíny A, C a E, které napomáhají zmírnit suché oči, odstraňují tmavé kruhy pod očima a celkově zlepšují zrak. Každodenní konzumace heřmánkového čaje podporuje zdraví našich očí a léčí oční únavu, která postihuje především ty, kteří pracují celý den s počítačem. Šálek denně napomáhá ke zesvětlení duhovek.


CIBULE

Cibule je často přidávána do různých jídel. Pravidelná konzumace cibule může zlepšit celkové zdraví a snížit riziko několika chronických onemocnění. Navíc zmírňuje depresi a někdy se používá i jako lék proti nespavosti. Cibule obsahuje také vitamín C a síru, která blahodárně působí na naše oči. Jedna cibule denně může pozastavit stárnutí kůže, ale i vyblednutí očí. Jedinou nevýhodou cibule je její zápach, který mnoho lidí odpuzuje od její konzumace.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si opticky zvětšit nebo zmenšit oči?
Co o tobě prozradí tvar očí?
Bolí tě oči z počítače? Pomůže žloutek a mrkání


ŠPENÁT
Špenát nám dopomáhá k dosažení zdravé hmotnosti a zároveň zlepšuje ochranu našeho těla před volnými radikály a nemocemi. Tato zelenina obsahuje mnoho skvělých živin, a tak je často označována za superpotravinu. Špenát je bohatý na lutein, které podporuje zdraví a mladistvý vzhled očí. Pokud budeš špenát konzumovat pravidelně, pak mohou tvé oči, především díky železu, vypadat světleji. Navíc i vitamín A a kyselina listová zlepšují zdraví očí, kůže a vlasů. Pokud nemáš problém se štítnou žlázou, pak neexistuje žádný důvod, proč bys tuto zeleninu nemohla konzumovat.

 


ČAJ Z MEDVĚDICE LÉČIVÉ
Čaj z medvědice léčivé je běžně používán k léčbě infekce močových cest. Rozhodně je to ale výborný bylinný čaj i pro lidi, kteří nemají zdravotní problémy. Má silné antiseptické vlastnosti a je známo, že léčí kůži a zlepšuje kvalitu naší pokožky. Mimo to dokáže čaj z medvědice léčivé uklidnit naše oči a vylepšit jejich vzhled. Také uvolňuje svaly v očích, což má pozitivní vliv i na změnu jejich barvy. Pokud chceš mít trošku tmavší oči, pak vyzkoušej tento čaj. Jeden šálek denně ti neublíží a zároveň ochrání tvé tělo před infekcí.


RYBY

Ryby bys do své stravy měla zavést bez ohledu na to, zda se ti barva očí líbí či nikoliv. Obsahují vitamíny B, A, C, D, E a K a minerály, jako je vápník, železo, hořčík a fosfor. Tyto vitamíny a minerály (zejména vitamín A) mají schopnost změnit barvu tvých očí. Pokud budeš jíst ryby po celý život, pak může být změna dokonce trvalá. Odborníci na výživu doporučují jíst rybu nejméně jednou týdně.

 


ZÁZVOR
Zázvor pomáhá s hubnutím, zvyšuje ochranu těla před volnými radikály a infekcemi, zlepšuje imunitní systém a je protizánětlivý. Při pravidelné konzumaci bys měla zaregistrovat, že tvé oči budou jasnější a prozářenější. Zázvor také pozitivně působí na naše kosti a svalstvo. Rozhodně bys měla tuto potravinu zařadit do svého jídelníčku. Co si takhle uvařit dobrý zázvorový čaj s medem?


OŘÍŠKY

Ořechy jsou velmi zdravé. Obsahují bílkoviny, zdravé tuky a velmi malé množství uhlohydrátů, což z nich dělá skvělou svačinku. Nicméně mají vysoký obsah kalorií, a tak se nedoporučuje, abys jich jedla příliš mnoho. Čerstvé oříšky mohou způsobit, že tvé oči budou vypadat světleji. Je však důležité, abys to s jejich konzumací nepřeháněla, jinak dosáhneš pravého opaku.0 hlasů
Vaše hodnocení