Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pamatuješ na náš první díl chytrého průvodce nakupováním? Pokud ano, jistě ti udělá radost, že je tu druhý, který ti přinese další rady, které se ti k budoucímu nákupu budou jistě hodit.

Chytrý průvodce kosmetiky aneb předtím než nakoupíš! 2. DÍL

Nakupování kosmetiky - 1
zdroj: Thinkstockphotos Nakupování kosmetiky - 1
aktualizováno 25.08.2013, 00:00 | 25.08.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Pamatuješ na náš první díl chytrého průvodce nakupováním? Pokud ano, jistě ti udělá radost, že je tu druhý, který ti přinese další rady, které se ti k budoucímu nákupu budou jistě hodit.

Chytrý průvodce kosmetiky aneb předtím než nakoupíš! 1. DÍL

Chytrý krok č. 5 – Zaplatíš víc, dostaneš víc


Představ si situaci, že jsi v obchodě narazila na vysněný krém, který stojí 150 korun, přičemž když zaplatíš 200 korun, dostaneš odličovač zdarma. V takové chvíli tě jistě napadne, jaká koupě je výhodnější? Určitě ti doporučuji se zamyslet. Pokud víš, že odličovač běžně používáš a tenhle bys tím pádem získala za 50 korun a normálně ho koupila za 150 korun, koupě se vyplatí. Zabiješ dvě mouchy jednou ranou.

To samé platí v případě, pokud se rozhoduješ, zda si koupit malé balení za nižší cenu, nebo velké balení, které je o něco dražší. Je to sice obchodní trik, ale ve většině případů se skutečně vyplatí investovat více peněz do většího balení – déle ti vydrží a ty nebudeš muset znova utíkat pro další. Dej si ale pozor na skutečnou velikost, například u potravin výrobci často jen "nafouknou“ balení.

 

Nakupování kosmetiky - 2
Když něco potřebuješ, počkej si na akci. Ušetříš a koupíš si víc. (Foto: Thinkstockphotos)

 

A dále platí pravidlo, že když je v jednom obchodě něco moc levné, to ostatní je drahé. Dej si tedy pozor, co si nakonec odneseš domů, kolik tě to bude stát.

Klidně si můžeš na papír udělat malý "Kč průzkum“. Zjisti si, kde tě produkt vyjde nejlevněji a zda se tedy vyplatí investovat do většího balení, či nikoliv. Můžeš se rozhodovat i na základě periody, pokud víš, že ti malý krém vydrží dva měsíce, jak dlouho ti vydrží asi ten dvojnásobně větší?

Chytrý krok č. 6 – Když koupíš, dostaneš zdarma

Tohle je podobné kroku číslo 5. Některé obchody mají akce, že pokud koupíš například řasenku, dostaneš odličovat zdarma. Problém nastává ve chvíli, kdy ty toužíš po jiné řasence. Jenže taková akce se vyplatí, je výhodná a ty přemýšlíš, jestli by se nevyplatilo vyzkoušet něco nového? Pokud ti to nesedne, dostaneš alespoň "produkt útěchy“. Jestliže ale víš, že jiný produkt nechceš, nemá smysl kupovat něco jiného.

PŘEČTI SI TAKÉ:
4 kroky, aby ti déle vydržel make-up
Několik inspirací pro tvůj make-up
VIDEOTUTORIAL: Sexy letní líčení podle zpěvačky Misty

Chytrý krok č. 7 – Čti recenze a poptej se známých

Víš, co je to recenze? Je to vlastně pravdivé a upřímné hodnocení daného produktu. Na internetu existuje celá řada webů, blogů a stránek, které zveřejňují recenze na kosmetické produkty. Pokud přemýšlíš nad tím, zda si ty oční stíny koupit, nebo ne, zkus si nejdřív na internetu vyhledat například "oční stíny Oriflame, recenze“. Uvidíš, že tvůj internet vždycky něco najde a ty se dozvíš, jaký názor na daný produkt má někdo jiný a jak byl spokojený. Většinou je taková recenze doprovázena fotkami, zkušenostmi, negativy a klady, což vysoce usnadní tvé rozhodování.

 

Nakupování kosmetiky - 3
Než něco koupíš, přečti si recenze, abys nebyla zklamaná. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud na recenze neznámých lidí moc nedáš, můžeš se zeptat svých kamarádek, přátel, rodiny a známých, zda už vysněný produkt někdo vyzkoušel a jaké s ním měl zkušenosti. Neboj se jich zeptat také na to, zda někde neviděli, že je sleva, nebo kde si myslí, že by bylo produkt nejlepší koupit.

Chytrý krok č. 8 – Slevy a výprodeje

Myslím, že není nutné ti vysvětlovat, co je to sleva nebo výprodej. Jedno je ale jisté. Vybrala sis v obchodě halenku a bojíš se, že o ni bude velký zájem? Co takhle se podívat i po jiných obchodech, zda někde nemají dost podobnou a třeba levnější?

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
 Velký test make-upů: Našli jsme ten nejlepší do 300 Kč!
Šneci, hadi? Nechutné zákroky, které ženy podstupují pro krásu!

Navíc v poslední době se v Česku drží takový trend – dívky nakupují ve slevách a nové kolekce nechávají viset na ramínkách – což je rozumné. Proč bys za šaty měla dávat 900 korun, když za pár týdnů budou zlevněné minimálně na polovinu? Pokud jsi tedy doposud utrácela zbytečně hodně, zkus si jednou počkat na slevy a výprodeje. Normálně by sis koupila například svetr za 800 korun, ale ve výprodeji si můžeš za osm stovek koupit třeba tři věci.

Nyní už jsi třeba o něco chytřejší a víš, co je dobré před koupením vysněné věci provést, aby sis ušetřila peníze nebo zklamání, že produkt není takový, jaký sis ho představovala.6 hlasů
Vaše hodnocení