Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V předešlém díle o korejské populární hudbě, hvězdné image a módě, jste se mohly v rychlosti seznámit s fenoménem zvaným K-Pop, který se stal koníčkem a možná i trochu životním stylem mnoha mladých lidí. Dnes Mista naváže dalším speciálním dílem, ...

CO FRČÍ VE SVĚTĚ: K-Popové hudební skupiny

Mista: K-Pop
zdroj: oficiální zdroj Mista: K-Pop
aktualizováno 14.11.2013, 08:49 | 14.11.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

V předešlém díle o korejské populární hudbě, hvězdné image a módě, jste se mohly v rychlosti seznámit s fenoménem zvaným K-Pop, který se stal koníčkem a možná i trochu životním stylem mnoha mladých lidí. Dnes Mista naváže dalším speciálním dílem, kde vám, opět spolu s redaktorkami AsianStyle.cz, Sabčou, Mei a Tan, přiblíží tři chlapecké K-Popové skupiny, o kterých jste mohly právě na webu AsianStyle.cz hlasovat.

Mista: K-Pop
(Foto: oficiální zdroj)

 

První skupinou jsou B.A.P (Best Absolute Perfect), mladá šestičlenná skupina, která debutovala teprve začátkem roku 2012 s písní Warrior.

 

 

Za krátkou dobu se dokázali vrýt do paměti mnoha fanoušků K-Popu po celém světě a stali se velice úspěšnými. B.A.P mají osobitý styl jak v hudbě, tak v módě. Míchají prvky rocku s prvky hiphopu, elektra a podobně. Nejmladším členem skupiny, což se v Koreji nazývá maknae, je raper Zelo.

 

B.A.P.
(Foto: oficiální zdroj)


Neopomenutelnou zajímavostí na této skupině je jejich maskot. Nazývá se Matoki a jde vlastně o figurku zajíčka. Zajíčků je 6 a pocházejí z planety Mato. Každý člen má svého vlastního, který představuje jeho vlastní charakter.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista Fashion Blog představuje: K-POP aneb svět korejské hudby a módy
ROZHOVOR: Jak se má Mista v Hong Kongu?
Korejština - jazyk budoucnosti?
Seznam se s KotaKoti: panenka Barbie jako živá


Další skupinou jsou BigBang, 5členná skupina a vítězové MTV EMA z roku 2011, kde zvítězili s písní Tonight.

 

 

BigBang mají rozhodně výjimečný styl hudby i výjimečný módní styl, což je vidět například v jednom z jejich nejznámějších hudebních videí, Fantastic Baby. Tato píseň je velice chytlavá a hudební video k ní je velmi extravagantní. Nejen, že zde mají členové TOP a G-Dragon barevné vlasy, ale zaujmout může třeba i vypracované Daesungovo tělo připoutané ke zdi, které je pastvou pro oči pro ženskou část publika. I proto možná tento klip leckomu utkví v paměti. 

Jsou jednou z kapel, která prorazila na západ a co se týče spolupráce, zaujala i mnoho amerických umělců. Naposledy to byla například spolupráce leadera skupiny, G-Dragona, s americkou raperkou Missy Elliot. Minulý rok měli koncert i v Evropě, v Londýně.

 

BigBang
(Foto: oficiální zdroj)


Skupina BigBang patří pod společnost YG, do které spadá také známý PSY, skupina Epik High nebo dívčí skupina 2NE1.


Náš třetí je pětičlenná skupina SHINee. Tato skupina má od předchozích dvou odlišný styl, co se týče hudby i oblékání. SHINee jsou méně extravagantní a sázejí spíše na slušňácký a roztomilý styl.

 

SHINee
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jejich nejznámějšími skladbami jsou například Lucifer nebo letní hit Why so serious?, který je odlišný od všech jejich předchozích písní. Jde spíše o taneční píseň. Ve videoklipu k této písni nevystupuje jeden ze členů skupiny, Jong Hyun, jež se natáčení nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů.

 V Jižní Koreji jsou také velmi populární seriály, většinou o lásce, kterým se říká dramata. V K-Dramatech hrají často i někteří zpěváci. Ze SHINee je to především Minho.


V K-Popových skupinách mají jednotliví členové i vlastní zařazení. Vedoucím skupiny je tzv. leader. Nejmladší člen skupiny se zase nazývá maknae. Dále se role ve skupině dělí hlavně podle schopností. Bývá zde tedy například hlavní raper, vokalista či hlavní tanečník.


Hudební společnosti, pod kterými skupiny či jednotlivci vystupují, své svěřence na svět slávy připravují už před jejich debutem. Někteří zpěváci trénují i několik let, než se dostanou na prkna slávy. Říká se jim trainees. Jsou trénovaní ve zpěvu, tanci, v herectví či v osobním vystupování. Musejí se na těžký svět showbyznysu tvrdě připravovat.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

DIY Jak si vyrobit roztrhané džíny
Objev se zpěvačkou Mistou skvělá nehtová razítka
MISTA DIY: Jak si udělat ze starého trička sexy letní top


Jako každá celebrita, i K-Popové skupiny mají mnoho fanoušků po celém světě. V Jižní Koreji se však z fanouškovství u některých jedinců stal spíše fanatismus. Často své oblíbence pronásledují až do domu, sledují je ve dne i v noci, posílají jim oplzlé dopisy nebo útočí na ostatní „normální“ fanoušky. Je jim jedno, zda někomu, i svým idolům, ublíží, ať už fyzicky, nebo psychicky. Takovým fanouškům se říká sasaeng.


Pokud vás korejské chlapecké skupiny zajímají a chcete se o K-Popu dozvědět zase o něco více, neváhejte a rozhodně se podívejte na video. Mista, Sabča, Mei a Tan Vám ukážou, že K-Pop rozhodně stojí za to a není divu, že jeho světová popularita stále roste.


 92 hlasů
Vaše hodnocení