Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Podpatky - vypadají krásně, ale jejich nošení už tak krásné není. Ptala ses někdy sama sebe, co se vlastně děje s tvým tělem, když je nosíš? Budeš překvapená, ale jejich nošení má na tvé tělo větší vliv, než si možná myslíš.

Co se děje s tvým tělem, když nosíš podpatky?

Vysoké podpatky
zdroj: Thinkstockphotos Vysoké podpatky
aktualizováno 07.11.2013, 00:00 | 07.11.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Podpatky - vypadají krásně, ale jejich nošení už tak krásné není. Ptala ses někdy sama sebe, co se vlastně děje s tvým tělem, když je nosíš? Budeš překvapená, ale jejich nošení má na tvé tělo větší vliv, než si možná myslíš.

Nohy začnou bolet zhruba po hodině nošení podpatků. Podpatky však s naším tělem dokážou více, než nás jen přinutit si sednout. Zde je seznam toho, jaký vliv mají na jednotlivé části tvého těla.

Nohy

Při chůzi se tvé nohy chovají jako pružiny. V tu chvíli jsou to právě ony, které nesou veškerou váhu tvého těla - zejména bříška na prstech u nohou a ploskách. Podpatky ale zatěžují i jemné kosti, zejména kosti prstů. Platí také, že čím vyšší podpatek, tím silnější dopad. Osmicentimetrové podpatky zvyšují tlak na přední část nohy až o 30 procent.

 

Vysoké podpatky - 4
To, že z podpatků bolí nohy, ví asi každá dívka... (Foto: Thinkstockphotos)

 

Neustálé nošení podpatků způsobuje také poškození nervů na nohou, křečové žíly, nemluvě o puchýřích a zarůstajících nehtech na nohou.

Kolena

Chodidla nejsou jediná, která těžkou váhu odnáší. Jsou to také kolena. Jsou sice největším kloubem v našem těle, to ale neznamená, že nejsou zatěžována. Nošení podpatků způsobuje jejich rychlejší opotřebení, které vede k osteoartróze.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nauč se chodit na podpatcích jako pravá dáma
V každé chvíli správně obutá
Boty pro zlost? Nakupuj chytře a nedej jim šanci

Boky

Jestliže chceš, aby při nošení podpatků nedoznaly újmy ani tvé boky, musíš dbát na to, abys je při chůzi neustále tlačila směrem dopředu, narovnala záda a vystrčila hrudník. Tento sexy postoj má ale vliv na kyčelní svaly a šlachy (a ne v dobrém slova smyslu).

Záda

Chůze na podpatcích nutí tvou páteř dělat nepřirozené pohyby, což je proces, který pak má velký vliv také na bederní svaly. Ve výsledku můžeš pak pociťovat bolest v dolní části zad.

 

Bolest zad
... ale tušíš taky, že bolí i záda? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Kotníky a lýtka

Všímej si, že při nošení podpatků neustále zatínáš lýtkové svaly. Ano, to sice může znamenat, že je posílíš, ale na druhou stranu, jejich neustálá zátěž způsobuje žilky na nohou.

Kvůli podpatkům však trpí i kotníky, jelikož jsou v nepřirozené poloze, což pak způsobuje špatnou cirkulaci krve do nohou.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Krásná a sexy Inna Puhajková: Bez podpatků nedá ani ránu!
Tlustá kvůli legínám a podpatkům! Víme, proč přibíráte

Plosky nohou

Ačkoliv je většina podpatků v dnešní době vyráběna tak, že je vložka uvnitř boty prohnutá a snaží se tedy kopírovat tvar nohy, plosky nohou se v nich vždy nepřirozené narovnají. Neustále nošení podpatků tedy způsobuje rovné plosky nohou, což může zapříčinit problémy.

 

Slavnostní příležitost
Nech si vysoké podpatky jen na výjimečné příležitosti. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Rada pro tebe? Podpatky vypadají hezky, ale nos je pouze v případě, kdy je to nejnutnější. Žádná módní ozdoba totiž nestojí za zničené zdraví.3 hlasů
Vaše hodnocení