Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Klasické mokré holení ti tak úplně nevyhovuje, ale epilátorů se bojíš, protože s nimi to přece hrozně bolí a navíc máš pak pěkně dlouho nohy opuchlé a červené a musíš na ně plácat speciální drahou kosmetiku. Zadrž! Bohužel i ty ses stala obětí mýt...

Deset největších mýtů O EPILACI

aktualizováno 11.10.2011, 10:55 | 11.10.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Klasické mokré holení ti tak úplně nevyhovuje, ale epilátorů se bojíš, protože s nimi to přece hrozně bolí a navíc máš pak pěkně dlouho nohy opuchlé a červené a musíš na ně plácat speciální drahou kosmetiku. Zadrž! Bohužel i ty ses stala obětí mýtů, které o epilátorech a epilaci panují. Odhal s námi konečně pravdu.

Pro krásu jsme ochotné trpět. Nosíme jehlové podpatky, trháme si obočí, necháváme si dělat piercing a tetování. Ale epilátoru se kdoví proč spousta holek i přes všechny tyhle dobrovolně trpěné bolístky pořád bojí.

 

Zapátrali jsme ve vašich dotazech v poradně a vytrhávání chloupků se tam týká celá řada. Pojďme si tedy shrnout vaše nejčastější dotazy i největší mýty, které mezi dívkami o epilaci panují.


1. Depilace je totéž co epilace


Na první pohled to může být stejné. Jde nám o odstranění chloupků a obě metody přesně tohle umožňují. Depilace ovšem chloupek odstraní jen na krátkou dobu tím, že ho seřízne (holení žiletkou, depilační krémy). Při epilaci (vosk, epilátor, laser, elektrická jehla aj.) se chloupek vytrhne i s kořínkem, její efekt je tedy dlouhodobější, u některých metod dokonce až trvalý. Pokud se mluví o epilaci, myslí se většinou vytrhávání chloupků pomocí ručního přístroje, který má epilační hlavu s rotujícími pinzetami, které odstraňují chloupky, když epilátorem pohybuješ po pokožce.

 


2. Epilace bolí


Ano, epilace není příjemná. Vezmi si, jak citlivě reaguješ na vytržení jednoho chloupku při trhání obočí. A epilátor ti jich vyškubne hned několik naráz. Bolest je ale velmi individuální, takže pokud bez problému zvládáš trhání obočí nebo brazilskou depilaci, pak se epilátoru bát nemusíš. A jako každá jiná technologie, i epilátory se neustále zlepšují a snaží se bolest maximálně eliminovat. Mají na sobě různé zklidňující proužky, chladící hlavice, některé se dají použít pod sprchou. Navíc bolí jen první holení, s každým dalším si zvykáš, chloupky se zjemňují a nepříjemný pocit slábne.


3. Po epilaci jsou nohy zarudlé a oteklé


Záleží na tvém typu kůže. Pokud ji máš přecitlivělou, může se stát, že po holení budeš mít na kůži červené pupínky. Měly by ale během pár minut zmizet, kdyžtak jim můžeš pomoci vlažnou sprchou, dětským pudrem nebo jemným hydratačním mlékem pro citlivou pokožku. Existují i speciální přípravky po holení pro zklidnění pleti, ale fungují úplně stejně. Můžeš použít i obyčejnou kostku ledu, kterou postižené místo přejížděj.


Dobré je si epilaci načasovat a nohy si holit večer. Do rána ti rozhodně veškeré podráždění zmizí a nebudeš se muset bát ani nevzhledných pupínků, ani přecitlivělosti na slunce, kterou také některé dívky po holení trpí.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bleskově oholené nohy
Jak se nejlépe zbavit chloupků v intimních partiích
Brazilská depilace doma! JAK NA TO?

 

4. Epilace trvá moc dlouho


Jsi zvyklá, že žiletkou uděláš pár rychlých tahů a máš hotovo? Jenže si také přiznej, jak pak objevuješ na nohou vynechaná nebo špatně oholená místečka. A navíc, nejpozději za dva tři dny musíš po žiletce sáhnout znovu. Dnešní epilátory už oholí chloupky hravě jedním tahem, nemusíš po pokožce přejíždět opakovaně. A hladká kůže ti vydrží čtyři až šest týdnů. Tak si spočítej, kolikrát za tu dobu musíš sáhnout po "rychlejší" žiletce.
 

5. Epilátor není tak důkladný


Pokud jsi zvyklá na holení žiletkou, budeš se muset s epilátorem naučit zvolnit. Funguje totiž trochu pomaleji, takže mu musíš dát čas. Jen tak chloupky správně napřímí a dokonale vytrhne i s kořínkem. Během chvilky ale pochopíš ten správný grif a výsledek bude srovnatelný s holením.

 


6. Neumíš ovládat technologie


Možná ti dělá problém smartphone nebo vaše nová 3D televize, epilátor je ale jednoduchá hračka. Většinou na něm není nic složitého - prostě střídáš výměnné hlavy, rychlost holení, můžeš tu mít doplňkové nástavce, světlo, abys nepřehlédla ani ty nejmenší chloupky, a další vychytávky. Epilátory jsou většinou vytvářeny tak, že postup ti bude připadat naprosto intuitivní a logický.


7. Chloupky si musíš nechat dorůstat


To platilo dřív. Aby pinzetky v hlavici epilátoru mohly chloupek vůbec uchopit, musel mít několik milimetrů. Díky technologickému vývoji ti dnes ale stačí chloupek o velikosti půl milimetru a strojek si s ním hravě poradí. Tak kraťoučký "porost" na tvých nohách rozhodně nikdo neuvidí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sežeň profesionální epilaci SE SUPER SLEVOU


8. Epilace škodí pokožce


Epilace je k pokožce šetrná stejně jako depilace. Nesmíš na strojek tlačit, ideální je epilovat si nohy po sprše či koupeli, kdy je kůže rozpařená, póry otevřené a celý proces méně bolí. Po holení bys neměla oholené oblasti vystavovat slunci a mazat přípravky s obsahem alkoholu a ovocných kyselin. Pokud tě trápí zarůstání chloupků, začni si nohy pravidelně masírovat při sprše lufou, mělo by to pomoci. Pokud se zraníš, například si ve špatném úhlu skřípneš do epilátoru kůži, je dobré si ranku vydezinfikovat (to platí i pro říznutí při holení žiletkou).


9. Epilovat se dají jen nohy


Epilovat se dá vše, záleží na tom, jak moc jsi citlivá. Epilaci lze provádět kdekoli na těle i na obličeji. Existují i jiné metody epilace, než jen vytrhávání pomocí epilátoru. V kosmetických salónech můžeš narazit na fotoepilaci, epilaci elektrickou jehlou, bezbolestnou epilaci AFT technologií nebo epilaci laserem.
 

10. Po epilaci už ti chloupky nevyrostou


Při vytrhávání epilátorem se ti chloupky znovu objeví zhruba za měsíc, při použití vosku vydrží hladké i dva měsíce, další metody (laser, jehla) slibují trvalé odstranění chloupků, ale rozhodně se ho nedočkáš po jedné návštěvě salónu. Při pravidelných návštěvách se "porost" skutečně zjemňuje, protenčuje a nakonec mizí úplně, nečekej ale zázrak hned po prvním zákroku.18 hlasů
Vaše hodnocení