Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Teplé jarní dny jsou první příležitostí k tomu, jak nenápadně odhalit dekolty a zapojit do komunikace s okolím i svoje tělo. Většinou odložíme svetry a vystavíme světu svoji krásu v přiléhavém topu s velkým výstřihem. Nebo necháme promluvit šíji a...

Desetiboj v kabince: Jak správně vyzkoušet podprsenku?

Výběr spodního prádla - 5
zdroj: oficiální zdroj Výběr spodního prádla - 5
aktualizováno 09.04.2018, 00:55 | 09.04.2018, 00:55 | Krásná.cz

Teplé jarní dny jsou první příležitostí k tomu, jak nenápadně odhalit dekolty a zapojit do komunikace s okolím i svoje tělo. Většinou odložíme svetry a vystavíme světu svoji krásu v přiléhavém topu s velkým výstřihem. Nebo necháme promluvit šíji a odhalená záda v triku, které nám ležérně padá z jednoho ramene. Ale pozor, v tom případě musíte mít opravdu kvalitní, čistou a krásnou podprsenku – s krajkovými nebo designově obšívanými ramínky.

My ženy jsme občas krajkovým prádlem tak okouzleny, že ani nevidíme, zda máme správnou velikost a zda je střih pro nás vhodný. Jak vybrat dokonale padnoucí kousek, který nám zformuje krásný dekolt, opticky vyladí postavu a nikde nás nebude tlačit ani řezat? Pokud z principu odmítáte pomoc prodavačky, protože vše zvládnete sama, nechte si alespoň poradit od odborníků v našem článku.

 


Jsou tři věci, na které při zkoušení musíte dávat pozor: na ramínka, obvod a košíčky. Raději si vezměte do kabinky k té své vybrané velikosti vždy ještě dvě nejbližší, jednu o číslo větší a druhou naopak menší). Někdy si totiž ani neuvědomíme, že se nám postava (třeba o prázdninách, po Vánocích či Velikonocích nebo po zkouškách) trochu změnila.

 

PSALI JSME:

V dubnu slaví své výročí i PODPRSENKY! Za jejich počátky stála i Češka

 

Soustřeďte se i na záda

 

Podprsenku si oblékněte a zapněte. „Nejlépe na první vnější háčky, případně na prostřední,“ upřesňuje profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová. „Počítejte s tím, že materiál se po nošení a praní poddá. Obvod musí být dostatečně pevný, ale ne volný. Měla byste pod obvod nové podprsenky pohodlně nasunout maximálně tři prsty a nemělo by vás to omezovat – třeba v pohybu či při dýchání,“ dodává odbornice.

 

ŠPATNĚ! Záda se sunou vzhůru

Výběr spodního prádla - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

SPRÁVNĚ! Vybraná velikost obvodu sedí, záda jsou rovná

Výběr spodního prádla - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Ideál krásy

 

Ženy mají prsa usazena různě vysoko. „Ideálně by se měla nacházet v oblasti tzv. Zlatého řezu, tedy v šesti osminách výšky ženy,“ vysvětluje lifestylová specialistka společnosti Triola Lýdie Malchárková. „Podle antických arbitrů je naše tělo magicky rozděleno na osm osmin. Např. jednu osminu našeho těla tvoří hlava, další osmina vede od hlavy k ňadrům. V této ideální výšce mají být ženská ňadra a je tam i naše srdce. Další osmina vede od ňader k pasu, velmi důležitá osmina od pasu ke klínu atd. Pokud jsou prsa na správném místě, působíme souměrně, mladě a svěže a vyhovujeme základnímu principu krásy. Ovšem pokud nám prsa padají dolů k pasu, je to defekt symetrie, který nám opticky kazí postavu,“ prozrazuje Lýdie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nesedí ti podprsenka? Nejdřív zjisti, jaký typ prsou máš!
Které podprsenky by ti v šatníku neměly chybět?
TEST OSOBNOSTI: Co o tobě prozradí PODPRSENKA?Ohlídejte ramínka, ať vás později nepotrápí

 

Ale nebojte, vhodnou podprsenkou to vše lze napravit. „Upravte si v kabince délku ramínek tak, aby vyhovovala vaší postavě a výšce. Ramínka se nesmějí zařezávat do pokožky ramene, měla byste pod ně pohodlně nasunout jeden až dva prsty,“ radí Žaneta.

 

Nevykukuje nic z košíčku?

 

Pak si nasaďte košíčky na prsa, hned pod dolní prsní vrásky.

 

Výběr spodního prádla - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Rukou celý objem každého prsa v koších důkladně usaďte.

 

Výběr spodního prádla - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Košíček by měl pojmout celé prso. Vlevo vpravo, v dekoltu i pod dolním obvodem košíčku by nemělo nic vykukovat. Pokud si myslíte, že vám prádlo dobře sedí, pokud nikde z podprsenky nic ‚nepřetéká‘ a podprsenka vás netlačí a nestahuje a pokud jste se dostatečně potěšila pohledem na sebe, přistupte k praktické části zkoušení.

 

MOHLO BY SE HODIT:

Potřebuješ pod šaty podprsenku bez zad? Vyrob si ji! DIY video-návod
ZÁZRAČNÁ PODPRSENKA: Zvětší prsa o tři čísla!
Podprsenka pozná pravou lásku: Jinak se nedá rozepnout!

 

Hodina tělocviku

 

V novém prádle si několikrát poskočte. „Zůstanou-li prsa v koších a podprsenka se nikam neposune, je to ok. Pak několikrát vzpažte, nahoru dolů, předkloňte se, jako když si zavazujete boty. I v tom případě by to mělo být pohodlné. Neměla byste při tom upadnout do mdlob a hlavně – podprsenka by měla zůstat na stejném místě na těle a prsa v ní!

 

Výběr spodního prádla - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na závěr si na podprsenku oblékněte přiléhavé triko a prozkoumejte svoji siluetu. Pokud budete se sebou spokojena a nebudou se vám nikde rýsovat maxifaldíky, vybrala jste správně,“ uzavírá rady Žaneta.

 

Máte-li stále pochybnosti, tak vám odbornice upřímně vzkazují, abyste si pozvala do kabinky prodavačku a nechala si přinést jiné fazóny a jiné velikosti. Ve značkových obchodech jsou dnes prodavačky školeny tak, aby vám dokázaly s výběrem pomoct a dobře poradit. Zkušené prodavačce často ani nemusíte definovat svoji velikost. Koukne a podá vám vhodný střih i správnou velikost. Ve značkových obchodech se také můžete objednat na profesionální styling prádla, který bývá zdarma.

 

Výběr spodního prádla
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení