Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Která žena by netoužila po hladké pokožce bez chloupků? Obzvláště v létě máme pocit, že vydržet dva dny bez žiletky je skoro nemožné. Drobné chloupky na nás vykují snad z každé části našeho těla a my si nepřejeme nic jiného, než se jich nadobro zb...

Dlouhodobé odstranění chloupků? TESTUJEME IPL PŘÍSTROJ

IPL testování
zdroj: Archiv autorky IPL testování
aktualizováno 21.07.2017, 00:24 | 21.07.2017, 00:24 | DyA

Která žena by netoužila po hladké pokožce bez chloupků? Obzvláště v létě máme pocit, že vydržet dva dny bez žiletky je skoro nemožné. Drobné chloupky na nás vykují snad z každé části našeho těla a my si nepřejeme nic jiného, než se jich nadobro zbavit. Právě s tím by nám měl pomoci IPL přístroj. A jak dopadlo jeho testování?

Dříve byla IPL epilace doménou kosmetických salonů. Naštěstí v dnešní době nalezneme na našem trhu hned několik šikovných IPL pomocníků, a tak nemusíme pravidelně docházet do salonu. Já jsem se rozhodla pro testování IPL přístroje od značky Braun s názvem Silk expert 3, který mě zaujal nejen svým designem, ale především svými vlastnostmi.


Co je to IPL epilace?
Určitě by každý měl vědět, že IPL epilátor působí pod povrchem kůže, kde zasahuje melanin ve folikulech chloupků. Právě tímto zasažením narušuje cyklus dorůstání chloupků a při pravidelném používání by měl předcházet tomu, aby se nežádoucí chloupky dostaly na povrch pokožky.

 

IPL testování
(Foto: Archiv autorky)


Seznámení s IPL
Nejdříve se musím přiznat k tomu, že jsem v oblasti IPL byla doposud zcela nepopsaný list. Tušila jsem, že tato metoda existuje, ale více jsem se o ni nezajímala. Hned na samotném začátku testování jsem se musela našprtat samotnou teorii, abych věděla, na jakém principu přístroj funguje. Naštěstí jsem se v návodu dočetla všechno, co jsem chtěla vědět a mohla jsem se ponořit do samotného testování.

 

Rozhodně všem doporučuji, aby se s metodou důkladněji seznámily ještě před samotným zakoupením, protože samotná aplikace se například nedoporučuje ženám, které mají světlé chloupky, nebo pihovatou pokožku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TESTUJEME: S jakými maskami dostat vlasy co nejrychleji zpět do kondice?
TESTUJEME tělová mléka: Které voní, hydratuje, ale nelepí?
TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto


Samotná aplikace
A teď už k samotnému testování. Před použitím IPL jsem si důkladně oholila nohy, aby opravdu nikde nezůstal ani jediný chloupek. Dále jsem přístroj zapojila do zásuvky a ihned začala používat. Velmi chválím, že se nemusí čekat, až se přístroj zahřeje, ale zahřívá se průběžně během používání.

 

Nejprve přístroj zjistí váš barevný tón pleti, a sám stanoví odpovídající intenzitu světla. Jelikož mám velmi tmavé chloupky a světlejší pokožku, pak bylo jasné, že u mě půjde o nejvyšší intenzitu. Samotná aplikace už byla naprosto snadná. Přístroj funguje buď v klouzavém, nebo přesném režimu. Klouzavý jsem použila na větší oblasti a přesný režim jsem aplikovala na kolena, podkolení a kotníky. Tedy na místa, která jsou hůře dostupná.

 

Před samotným testováním jsem se nejvíce bála toho, že použití IPL bude bolet. Mám zkušenost s klasickou epilací, a tak jsem k IPL byla velmi skeptická. Velmi mě překvapilo, že jsem skoro nic necítila, a oproti epilaci to byla procházka růžovou zahradou. IPL přístrojem jsem tedy přejela celé nohy a čekala, co se bude dít.

 

IPL testování
(Foto: Archiv autorky)

 

V návodu jsem se dočetla, že v počáteční fázi bychom měli učinit 4 až 12 aplikací, a to 1x týdně. Pravdou je, že po prvních čtyřech aplikacích jsem neviděla zásadní rozdíl. Chloupky mi rostly stále stejně rychle. První výsledky se dostavily až po páté aplikaci, kdy jsem konečně viděla, že po chloupkách není ani vidu ani slechu. Pravdou je, že pár chloupků bych objevila, ale spočítala bych je na prstech jedné ruky, tudíž i to lze považovat za velký úspěch.

 

V současné době mám za sebou devátou epilaci, můžu s klidným srdcem zhodnotit, že to opravdu funguje! Chloupky jsou pryč, a pokud to takhle půjde dál, pak věřím, že se opravdu nebudu muset holit třeba tři měsíce.

 

Je však důležité zmínit, že na každého zřejmě bude IPL fungovat jinak. Já osobně mám opravdu tmavé chloupky, proto je možné, že se efekt dostavil déle.

 

IPL testování
(Foto: Archiv autorky)


Výsledek

Asi je všem jasné, že jsem s IPL opravdu spokojená. Svou roli splnil na jedničku a já jsem ráda, že konečně existuje něco, co mi pomůže s otravnými chloupky. IPL jsem zatím vyzkoušela pouze na nohy, ale určitě ho vyzkouším i na ruce a nad horní ret. V každém případě si myslím, že pokud máte tmavší chloupky, které vám opravdu rychle rostou, pak stojí IPL za vyzkoušení.

 

V kostce

+ Inteligentní snímač odstínu pokožky SensoAdapt, který snímá barevný tón kůže a automaticky přizpůsobuje intenzitu světla pro zajištění maximální účinnosti a bezpečnosti aplikace.
+ Jednoduchý design, který padne do ruky.
+ Minimální bolest celé aplikace.
+ Možnost použití i na ruce, podpaždí, horní ret a tváře.
+ Dva režimy aplikace, které usnadňují proceduru. 
+ Dokonalá funkčnost, na kterou si ale musíme nějaký ten týden počkat. 

- Nehodí se pro všechny. Pokud máte určitý problém s pokožkou, pak aplikaci musíte probrat se svým kožním lékařem.
- Poměrně vysoká cena. IPL epilátory stojí zhruba od 6 000 Kč.
- Výsledek se dostaví za delší dobu.
- Aplikace není rychlá.

 2 hlasů
Vaše hodnocení