Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Patříš mezi ty, které na kadeřníka nemají čas, chuť ani peníze? Poradíme ti, jak barvení úspěšně zvládneš sama doma!

Domácí barvení vlasů: Zvládni ho na jedničku

aktualizováno 12.07.2012, 00:00 | 12.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Patříš mezi ty, které na kadeřníka nemají čas, chuť ani peníze? Poradíme ti, jak barvení úspěšně zvládneš sama doma!

Barvíš si vlasy v pohodlí domova? Dnes to díky kvalitním přípravkům nemusí vůbec dopadnout katastroficky. Při správném postupu barva dobře chytá, je rovnoměrná, dlouhodobá a ještě vlasy vyživí. Víme, jak to dělat kvalitně!

 

Chce to čas a trpělivost

 

Na odstínu si dej záležet, vybírej i kvalitní barvu. S kvalitní víc ušetříš, než když si koupíš barvu na vlasy za levný peníz. Vydrží déle, výsledek většinou splní očekávání, navíc ti vlasy zároveň vyživí, takže ušetříš za regenerační péči. Laciná barva nemusí chytit tak, jak chceš, a návštěva kadeřnice je pak nutností, takže sleva je jen zdánlivá.

 

Barva či přeliv?

 

Pokud chcete překrýt odrosty či zesvětlit aktuální odstín, budeš muset použít barvu. Přeliv či barvící šampon je vhodnější pro oživení tvého přirozeného odstínu, dodání barvy vyšisovaným vlasům a pro výživu vlasů. Počítej s tím, že nevydrží tak dlouho, jako barva.


Nedělej si z vlasů nepřítele

 

Nelze zohledňovat jen barvu, ale i kvalitu tvých vlasů. Jsou žehlením či častým barvením zničené, vysušené, poškozené? Připrav se na to, že velmi pravděpodobně ti barva nechytne tak, jak očekáváš. Buď nechytí vůbec, nebo naopak příliš intenzivně, může být nerovnoměrná – tak jak jsou nerovnoměrně poškozené tvé vlasy. Lepší je s barvením počkat a dopřát jim intenzivní regeneraci, teprve po zahojení je barvit.

 

Pokud budeš používat barvu, nikdy si před aplikací vlasy nemyj! Vlas je tak lépe chráněn před chemikáliemi, které barva obsahuje, barva samotná navíc lépe chytá. Pokud si myješ vlasy obden, barvi se den po mytí.

 

 

Pojďme na věc!

 

Připrav si plochý štětec, řídký hřeben, misku na barvu a igelitové rukavice. Nezapomeň si důkladně prostudovat příbalový leták. Pokud jde o tvou barvící premiéru, udělej si uprostřed hlavy pěšinku a barvu rovnoměrně nanášej od kořínků ke konečkům. Cestičku pak postupně posouvej na obě strany tak, abys obarvila všechny vlasy. Nakonec vlasy důkladně pročeš.

 

Barvíš si odrostlé vlasy? Barvu aplikuj nejdříve na ně. Na poslední minutu nanes barvu na zbytek vlasů.


Připadá ti to složité? Hledej barvy s šikovnými aplikátory, například hřebínkovými. Barvení mohou zjednodušit i nové pěnové barvy, nanášejí se totiž podobně jako šampon.


Vyhni se rizikům

 

Drž se návodu a nikdy nenechávej barvu působit ani o chvíli déle, mohlo by se ti to vymstít. Hrozí alergická reakce, v lepším případě nehezký odstín. Po spláchnutí barvy použijte regenerační kondicionér, který je u lepších barev součástí balení.


Předem si také spočítej, zda ti jedna barva bude stačit. Dlouhé vlasy většinou potřebují dvě. Zapátrej v diskuzích na internetu, některé barvy vystačí tak akorát, jiných je v tubičce dost na celou délku vlasů.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Barvené vlasy: zdravější a intenzivnější tón
Neboj se barev ve vlasech
Blond, zrzka, brunetka: líčení podle barvy vlasů

 

Škodíš si?

 

Myslíš si, že domácí barvení vlasům ubližuje víc, než barvení u kadeřníka? Pokud se budeš držet návodu a budeš věnovat svým vlasům péči i po barvení, určitě si nijak zvlášť neublížíš.

 

Zdravější alternativou domácího barvení je aplikace henny či barvy bez obsahu amoniaku.

 

Speciální péče

 

Barvené vlasy opravdu potřebují péči. Po přelivu to není nutné, ten vlasy sám vyživuje. S permanentní barvou je to něco jiného, protože narušuje strukturu vlasu, tím pádem je narušena jeho ochranná vrstva, vlas je pak křehčí a sušší.

 

Dvakrát více ochrany si dopřej, když vlasy zesvětluješ. Neboj se investovat do kvalitní regenerační péče. Kup si kvalitní šampon, kondicionér i masku. Dobrý je i olej na vlasy.3 hlasů
Vaše hodnocení