Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Krémy dokážou zázraky. Vyber si ten správný!

Dostaň ze svého krému maximum

aktualizováno 13.06.2012, 00:00 | 13.06.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Krémy dokážou zázraky. Vyber si ten správný!

V dnešní době existuje nespočet pleťových krémů, a není proto snadným úkolem, vybrat si. Kde vlastně při výběru pleťového krému začít? A podle jakých kritérií vybírat?

 

Citlivá a suchá pleť

 

Nejčastějším problémem této pleti bývá její nadměrná přecitlivělost, kterou většinou provází i dehydratace. Dalo by se říci, že právě kvůli dehydrované pleti začínají všechny problémy. Sušší pleť znamená větší náchylnost k tvorbě vrásek, či tvorbě nepříjemných šupinek. A pokud je tvá pleť citlivá, může to znamenat, že ne každý kosmetický přípravek bude pro ni ten pravý. Naopak, tento typ pleti má sklony k podráždění, což se může projevovat nejrůznějšími flíčky či svěděním.

 

Abys zamezila nadměrnému vysychání pleti a zároveň předešla jejímu podráždění, nejlépe ti pomohou nejrůznější hydratační krémy, které jsou speciálně určené pro suchou a citlivou pleť. Je důležité, aby ses vždy ujistila, zda je konkrétní přípravek opravdu určen pro tvůj typ pleti, a předešla tak nechtěným problémům.

 

Zároveň pamatuj, že tvoje pleť potřebuje dostatečnou hydrataci zejména během dne, kdy na ni působí především UVA paprsky, které prostupují přes mraky v každém ročním období a způsobují to, že pleť vysychá stejně rychle, jako kdyby byla vystavena přímému slunečnímu záření. I na tento fakt je vhodné při výběru pleťového krému pamatovat.

 

NÁŠ TIP! Bioderma Sensibio AR krém. Pomáhá v boji proti vzniku a zhoršení rozptýlených začervenání. “Ultra-uklidňující” přípravek na péči o pokožku okamžitě redukuje začervenání a pocity pálení díky tomu, že je směsí mimořádně zklidňujících aktivních složek.

 

Krém pro citlivou pleť
(Foto: Archiv firem)


Jak na suchou pleť

 

I suchá pleť vyžaduje speciální péči, protože j náchylnější k tvorbě vrásek. Teď tě možná ještě netrápí, ale pokud bys pokožku zanedbávala, časem by se ti bohužel tvá laxnost vrátila. I zde platí, že základem úspěchu v boji proti vysušování pleti a vzniku vrásek je dostatečná hydratace. Faktem je, že vznik vrásek je ovlivněn především geneticky, a tak se některým lidem může tvorba vrásek vyhýbat poměrně dlouho. Avšak s postupujícím věkem neunikne zejména mimickým vráskám nikdo z nás.

 

Důvodem je především elasticita pleti, která se s přibývajícím věkem postupně uvolňuje, a dále pak výrazná mimika, která způsobuje, že vrásky se mohou vyskytnout i v mládí. Nadává ti maminka, ať se nešklebíš, že ti to zůstane? Něco na tom bude! Nejčastější oblasti vzniku vrásek jsou na čele, kolem očí a kolem úst.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Braň se! 10 největších zabijáků tvé pleti
Péče o pleť speciálně pro teenagery
Dopřej problematické pleti speciální péči


V boji proti suché pleti, a v budoucnu i proti vráskám, tedy platí tato pravidla: dostatečná hydratace a pravidelná péče. Na suchou pleť zkus výrobky, které obsahují aktivní látky magnézium a adenosin, které pleť viditelně vyhlazují. Totéž platí i o přípravcích obsahujících koenzym Q10, cenné kyseliny a kolagen. Doporučujeme pravidelně používat noční krémy, které jsou zaměřeny na regeneraci pleti a zároveň krémy denní, které pleť hydratují.

 

NÁŠ TIP! Hydratační krém na den a noc Hydra Végétal od Yves Rocher. Hloubkově a intenzivně hydratuje pleť po dobu 24 hodin. Zanechává pleť viditelně hydratovanou, jemnou a zářící krásou. Dodává pleti nevídané pohodlí.

 

Krém pro suchou pleť
(Foto: Archiv firem)


Mastná pleť se sklony k akné

 

Problémy s akné nastupují s obdobím puberty a bohužel mnohdy pokračují ještě dlouho potom. Rychle mastící se pleť má k akné největší sklony. Produkuje příliš mnoho kožního mazu, což způsobuje vysoký lesk pleti a především zvýšenou tvorbu nepříjemných pupínků. Základním pravidlem v boji proti akné je pravidelná péče o pleť, v níž hrají pleťové krémy důležitou roli.

 

Dermatologové nedoporučují příliš hutný krém. Problematické pleti vyhovuje lehká, hydratační péče.


Nejlepším řešením je pravidelně používání nočních pleťových krémů. Důvodem je fakt, že především během noci mazové žlázy intenzivně produkují maz a rozšiřují póry. Je proto vhodné zaměřit se na přípravky, které tyto póry nezanášejí a zároveň je stahují. Během dne pak můžeš používat hydratační krém, který je speciálně určen pro pleť se sklony k akné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čištění pleti je základ! Jak na důkladnou očistu se slevou?

 

Dále dbej na to, jakými přípravky pleť "maskuješ" během dne. Při používání make-upu a jiných prostředků, pomocí kterých zakrýváš nedokonalosti pleti, často dochází k intenzivnímu zanášení pórů. Proto se snaž tomuto problému vyhnout tím, že zvolíš denní zmatňující krém určený speciálně pro problematickou pleť, který kožní maz absorbuje a redukuje jeho produkci.

 

Pleťové krémy mohoutvé pleti viditelně pomoci, avšak je důležité, vždy vybírat podle typu tvé pleti. Dále pamatuj na to, že nejen pleťové krémy, ale především i to, jaký životní styl vedeš (složení jídelníčku, množství pohybu, stres, únava ...) má značný vliv na tvou pleť.

 

NÁŠ TIP! Zkus Normaderm Vichy, který funguje na bázi dermatologického neinvazivního peelingu. Kyselina salicylová rychle působí v ucpaném póru na shluk keratinocytů, a tím je uvolňuje. K obnově pleti až v hloubce epidermis působí kyselina glykolová, která má rovněž antibakteriální účinky. Další z účinných látek je laboratořemi Vichy speciálně vyvinutá lipohydroxy-kyselina LHA, která usnadňuje pronikání dvou výše zmíněných kyselin do pleti.

 

Krém pro problematickou pleť
(Foto: Archiv firem)2 hlasů
Vaše hodnocení