Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ošklivé, nevzhledné hrbolky a ďolíčky na stehnech či zadku. Vypadají nevábně a připomínají slupku pomeranče. Celulitida.

Holky, porazte celulitidu! Muži jsou od ní osvobozeni, víme proč!

Celulitida
zdroj: oficiální zdroj Celulitida
aktualizováno 19.04.2016, 16:39 | 19.04.2016, 16:39 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Ošklivé, nevzhledné hrbolky a ďolíčky na stehnech či zadku. Vypadají nevábně a připomínají slupku pomeranče. Celulitida.

Odvěký nepřítel žen každého věku, štíhlých i plnoštíhlých. Jak na ni? Dá se jí vůbec zbavit?

Její vznik můžeme definovat zcela jednoduše. Laickým pohledem - tukové buňky se zvětší do takové míry, že jsou doslova vytlačovány proti povrchu kůže. Tehdy se objeví ta potvora. Nejen to, dokonce je při ní omezen tok krve a lymfy. Jako bychom už tak niž netrpěli dost!


Hromadění toxinů v těle, sedavé zaměstnání, genetika. To je jen několik faktorů, které ovlivňují vznik celulitidy. Dokonce ji můžete podpořit užíváním hormonální antikoncepce. Obsahuje velké dávky hormonu estrogenu, který blokuje přirozený vitamin E, který uvolňuje tok lymfy.


Muži touto nevzhlednou potvorou nejsou téměř vůbec postihovány. Důvod je zřejmý. Mohou za to naše ženské hormony a tenčí pokožka.

 

Jak na ni?!

Základem je pravidelný pohyb. Ne, nemusíte běhat maratony, stačí dělat něco pro své tělo a nesedět na zadku. Chůze, plavání, běh, sport. Zdravá strava a dostatek čisté vody vám pouze pomohou, nikdy neuškodí.

Z bylinných čajíků se velmi doporučuje kopřiva. Přímo působí na látkovou výměnu, doslova startuje imunitu a je silně hematopoetická. Je to malý zázrak na omlazení a "ožítí" organismu.
Stačí půl litru denně, tedy jeden šálek ráno a jeden v podvečer. Na večer se nedoporučuje, protože je močopudná, měli byste po ní rušnou noc.

 

 
Saunování a otužování také pokožce velmi pomáhá. No a z kosmetického hlediska je na trhu takové množství výrobků, že je problém si vybrat pouze jeden. Obecně dobře působí krémy s kofeinem, či výtažky z grepu. Finančně náročnější je lymfodrenáž, čili masáž působící přímo na tok lymfy. Je velice účinná, avšak není vhodná pro každou, protože má zdravotní kontraindikace.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
SKONCUJ SE CELULITIDOU BEZ NÁMAHY
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: KONEČNĚ PRAVDA O CELULITIDĚ
VYHLASTE BOJ CELULITIDĚ


RECEPT NA ZÁVĚR:

Pokud více věříte domácím výrobkům, vyzkoušejte tento skvělý peeling proti celulitidě. Je opravdu velmi účinný.

Smíchejte spolu kávovou sedlinu ze dvou dávek kávy, přidejte dvě polévkové lžíce třtinového cukru a kokosového oleje (může být i olivový) a polévkovou lžíci hrubozrnné soli.

Směs naneste na postižená místa, nejlépe po horké sprše, kdy jsou póry otevřené. Následně obalte stehna potravinovou fólií na 20 minut. Pak se běžně osprchujte. Pozor na vanu či sprchu. Ta bude pravděpodobně potřebovat vyčistit.5 hlasů
Vaše hodnocení