Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Používáním staré kosmetiky si můžeš pěkně uškodit. A tím nemyslíme jen to, že se ti odrolí stará řasenka a zničí ti make-up.

I kosmetika má dobu trvanlivosti. Tak vyhazuj staré šminky

aktualizováno 30.07.2012, 12:32 | 30.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Používáním staré kosmetiky si můžeš pěkně uškodit. A tím nemyslíme jen to, že se ti odrolí stará řasenka a zničí ti make-up.

Je úplně normální, že při líčení používáme několik paletek stínů, dvě tři řasenky a několik rtěnek. Proto ti dlouho trvá, než nějaký kosmetický přípravek vypotřebuješ, a tak tvůj kosmetický šuplíček může obsahovat kosmetiku, která už dávno prošla. Z jednoho průzkumu vyšlo dokonce najevo, že 9 z 10 žen vůbec netuší, že kosmetika vůbec nějakou dobu použitelnosti má!

 

Kožní lékaři však před tímto chováním důrazně varují, protože používáním prošlé kosmetiky můžeš své pleti opravdu uškodit. V těchto výrobcích se totiž hrozě rády množí všelijaké bakterie a chemikálie obsažené v líčidlech se navíc působením času mohou přeměnit v látky, které ti obličej nepěkně podráždí nebo dokonce vyvolají kontaktní dermatitidu (zánětlivou reakci kůže).

Jak dlouho tedy můžeš kosmetické výrobky používat?


Řasenka

 

Řasenka je na tom vůbec nejhůř, tu bys totiž neměla používat déle než tři měsíce. Sama dobře víš, že řasenka honě rychle vysychá, takže nejlíp ti bude sloužit, pokud kartáček z tuby vytáhneš jen na líčení. Nesmíš ho prostě nechávat příliš dlouho na vzduchu. Když se ti na řasách začnou dělat žmolky, je čas se řasenky zbavit. Proboha, jen žádné ředění vodou!!!

 

 

Make-up

Měl by ti měl vydržet asi dvanáct měsíců, ale jen v případě, že ho budeš skladovat mimo dosah slunečních paprsků. Když změní vůni nebo strukturu (zežmolkovatí), zamiř do drogerie pro nový. Opět platí, žádné rozmíchávání a ředění starých vysychajících make-upů.

 

Korektor

 

Doba trvanlivosti je zhruba rok. Jakmile změní barvu, strukturu nebo se začne špatně nanášet, vyhoď ho.

 

Linky na oči

Vydrží až rok a půl. Jejich schopnost dobře líčit podpoříš, když je pokaždé ořežeš ořezávátkem. Pokud však barva špatně na víčko chytá, nebo je tužka příliš tvrdá, už jsou linky příliš staré a musíš je vyhodit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kosmetické desatero pro tebe
Kdy a proč se vydat na kosmetiku
Zkus kvalitní kosmetiku, vyplatí se ti to!

 

Tužka na oči

Můžete ji používat až dva roky. Jakmile však začne špatně nanášet barvu a malování na oku budeš cítit (prostě to bude drhnout, protože tužka bude pomalu tvrdnout), vyhoďte ji.


Oční stíny

Vydrží ti déle než dva roky. Ale přesto je výhodnější malé balení, protože velké málokdy stihneš spotřebovat. Když lesklé stíny ztratí svůj lesk a matné začnou vypadat jako nastrouhaná křída, řekni jim sbohem. Do koše pošli paletku také v případě, že kovové rantlíky mezi barvičkami začnou reznout. To se děje hlavně v případě, že stíny necháš někde ve vlhku.

 

 

Rtěnka

Měla bys ji nanášet štětečkem, který budeš pravidelně proplachovat, tak se vyhneš přenášení bakterií. Ale i kvalitní rtěnky ti vydrží o málo déle než tři měsíce. Jakmile začne vysychat, bez milosti pryč s ní.

 

Pudr

Práškovému i tuhému škodí vlhko, takže opatrně. Jinak vydrží až tři roky. Když změní vůni, tedy spíš začne zapáchat, anebo začne vytvářet hrudky, je čas ho vyhodit.5 hlasů
Vaše hodnocení