Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vlasy se sice zimou netřesou, ale mohou se lámat a třepit. Mít pěkné vlasy je snem nejedné ženy a na péči o ně má každá jiný recept. Co ale radí na zimu vlasoví odborníci?

I vlasům může být zima! Jak je v chladném počasí chránit?

Vlasy v zimě
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy v zimě
aktualizováno 07.01.2015, 12:39 | 07.01.2015, 12:39 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Vlasy se sice zimou netřesou, ale mohou se lámat a třepit. Mít pěkné vlasy je snem nejedné ženy a na péči o ně má každá jiný recept. Co ale radí na zimu vlasoví odborníci?

Péči o vlasy v zimním období můžeme seřadit do několika bodů.

 

Výživa


Paleta speciálních produktů je pestrá, dávkování jasně stanoveno. Různé masky, balzámy a kúry se dokonce zaměřují přímo na péči v mrazu nebo pro pobyt na horách - mrkni na náš TEST přípravků na zimní péči o tvé vlasy, pleť i pokožku celého těla.

 

Jaké doporučují odborníci dávkování? V případě delších vlasů aplikovat masku minimálně jednou do týdne, u polodlouhých a kratších vlasů stačí jednou do měsíce.

 

Fénování


V zimě si nikdy nezapomeňte dobře vysušit vlasy a nikdy nechoďte s mokrou hlavou. Kromě toho. že můžeme prochladnout, vlasy doslova zamrznou a prasknou. Takže sušit - ale s rozumem. "Nejlepší je fénovat je studeným vzduchem, kvůli tomu, aby ztratily statickou elektřinu. Díky chladnému proudu vzduchu navíc vlasy dostanou lesk a budou působit fresh," vysvětlil kadeřník Dalibor Hajdina.

 

 

Nedbat na účes


I když jsme my holky na svůj účes hodně háklivé, je vždy lepší si nasadit čepici, nebo alespoň kapuci. Pokud se to ale dá, je dobré nemít ji příliš dlouho, aby se vlasy nepotily a nemastily.
Co si třeba pořídit nový praktický účes, kterému nošení čepice neuškodí? A s novým střihem i novou barvu. Na zimu doporučují odborníci zemitější a tmavší, sytější odstíny. Podle kadeřníka Michal Roháče vlasům tmavé barvy pomohou i proto, že na rozdíl od zesvětlujících vlasové vlákno pěkně obalí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Elektrizují ti vlasy v zimě? Dej tomu stopku!
Domácí masky pro krásné vlasy
Konec krepatým vlasům a roztřepeným konečkům! Recept na domácí masku


Ušetři za kosmetiku


V zimě je dobré vlasy zatěžovat co nejméně. Žehlení a přemíra kosmetických přípravků (lakování, tužení a další procedury) vlasy zbytečně namáhají, takže nám pak nehezky elektrizují. V zimě si vystačíš se šamponem, kondicionérem a občasnou maskou, třeba olejovou, která je pro výživu ideální.


Dobrou chuť


Zevnitř si koruna krásy ráda pochutná na citrusech, syrové zelenině, čočce a fazolích.

 

Dobrou noc


Rovněž je dobré navléci si polštář do saténového povlaku a vzdát se teplého flanelu. Ten vlasy vysušuje, po saténu naopak hladce kloužou a nelámou se.0 hlasů
Vaše hodnocení