Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V letních měsících se řada lidí vydává na dovolenou do zahraničí, často v dalekých exotických zemích, do nichž trvá cesta mnoho hodin. Cestování, obzvlášť letadlem, si obvykle vybírá své mýtné na pleti i kůži celého těla.

Jak chránit svou pokožku během cestování

Hydratace
zdroj: Thinkstockphotos Hydratace
aktualizováno 25.08.2015, 17:57 | 25.08.2015, 17:57 | Krásná.cz

V letních měsících se řada lidí vydává na dovolenou do zahraničí, často v dalekých exotických zemích, do nichž trvá cesta mnoho hodin. Cestování, obzvlášť letadlem, si obvykle vybírá své mýtné na pleti i kůži celého těla.

Díky několika jednoduchým krokům však můžete do své cílové destinace dorazit s pletí, která vypadá navýsost báječně a svěže.

 

Také se vám stalo, že jste nastoupily do letadla jako „královny krásy“ a po přistání jste si připadaly o deset let starší? Pokud ano, nejste samy, milé dámy. Kabiny v letadle mají extrémně nízkou vlhkost, která může vést k rychlé dehydrataci kůže. Přecirkulovaný suchý vzduch totiž v kabině hledá jakoukoliv vlhkost a obvykle ji „vysává“ z vaší kůže a suchá pokožka se tak stává ještě sušší. Naproti tomu mastná pleť bude ještě mastnější, což zní jistě divně, ale je to pravda. "Když kůže ztrácí vodu, má tendenci produkovat více mazu, aby mohla ztrátu kompenzovat," vysvětluje Jacquie Carter, expertka společnosti Herbalife na péči o pleť. Co tedy můžete udělat, abyste svou pokožku chránily?


Zde uvádíme několik jednoduchých a spolehlivých tipů pro péči o pleť v letecké dopravě:


1. Mějte svou kosmetickou taštičku po ruce


Zaprvé se důkladně informujte, co si můžete vzít s sebou na palubu letadla. Do čistého uzavíratelného sáčku si ke svým příručním potřebám přidejte i malé balení hydratačního čistícího krému, balzám na rty, dezinfekční gel a krém na ruce. Nezapomeňte však, že maximální objem tekutého výrobku povoleného v kabině letadla je pouze 100 ml. Je důležité, abyste své oblíbené kosmetické produkty měly k dispozici po celou dobu letu. Takže nezapomeňte plánovat dopředu!

 

Péče o pleť
(Foto: oficiální zdroj)


2. Čas vyjít nenalíčená


Chcete-li ulevit své pokožce, musíte si odpustit make-up na palubě letounu. Pokud si absolutně nedovedete představit vyjít mezi lidi s nenalíčenou tváří, je načase udělat nějaké kompromisy. Určitě se vyhněte použití základového make-upu i pudru, neboť ty nejvíce přispívají k vysušení pleti. Ovšem není na škodu dopřát si trochu řasenky a lesku na rty. Na palubě letadla si celý obličej můžete rychle vyčistit na toaletě hydratační čistící vodou a odličovacími ubrousky. Jednoduchý tip pro ty méně odvážné - schovejte svůj nenalíčený obličej za sluneční brýle.

 

3. Chraňte svou pleť během celého letu


Mějte své hydratační pomůcky stále při ruce. Nenechte si je zavřít do horní přihrádky! Čím delší let, tím častější hydratace je potřeba - vaše pleť nebude vysušená a odmění vás svěžím vzhledem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

21 důvodů, proč odjet poznávat svět
Vitamíny a minerály, které zaručeně zlikvidují akné
Prodluž si opálení až do podzimu


4. Nezapomeňte na opalovací krém


Obávat se slunečních paprsků na palubě letadla se sice může jevit jako nesmysl, ale kdy jindy jste slunci nejblíže, než během samotného letu? Okna letadla nejsou schopna odfiltrovat škodlivé UV paprsky. Takže natřít se opalovacím krémem s vysokým UV faktorem je v tomto případě zcela na místě. Pokud tento problém řešit nechcete, doporučuji zvolit raději sedadlo blíže uličce než u okna.

 


5. Pijte, pijte, pijte!


Teď nemám na mysli alkohol! Je snadné zbavit se strachu z turbulencí sklenkou vína nebo několika panáky ginu. Ovšem je to voda, která je klíčem k udržení hydratace vašeho těla během letu. Zabraňte další dehydrataci tím, že přejdete z alkoholu na velkou sklenici vody. Ideální je jedna sklenice vody za každou hodinu ve vzduchu.


6. Dopřejte si důkladnou očistu!


Poté, co dorazíte do cílové destinace, proveďte důkladnou očistu obličeje čistícím gelem nebo peelingem. To pomůže odstranit suché kožní buňky i přebytečný maz, který se na pleti mohl vytvořit během letu. Chcete-li však opravdu dostat vaši pokožku zpět do formy, hydratujte celé tělo od hlavy až k patě hned, jakmile se dostanete do svého hotelového pokoje nebo domů.
Milé dámy, pokud se budete držet těchto tipů, vězte, že vaše pleť bude vypadat stále svěží a nikdo se nikdy nedozví, že máte za sebou dlouhou a vyčerpávající cestu letadlem.0 hlasů
Vaše hodnocení