Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čím častěji si vlasy myjete, tím více se mastí? Pravidelným stříháním vlasů docílíte rychlejšího růstu? Sto tahů hřebenem a máte zářivou hřívu?

Jak na krásné vlasy? Zbourej nejčastější mýty o jejich péči

Problémy s vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Problémy s vlasy
aktualizováno 25.10.2017, 16:11 | 25.10.2017, 16:11 | / krasna.cz/dm

Čím častěji si vlasy myjete, tím více se mastí? Pravidelným stříháním vlasů docílíte rychlejšího růstu? Sto tahů hřebenem a máte zářivou hřívu?

Když někoho vidíte poprvé, vlasy jsou hlavním podnětem pro sympatii nebo antipatii. Poutají pozornost a signalizují vlastnosti jako pečlivost nebo povědomí o módě. Proto nikoho nepřekvapí, že péče o vlasy a jejich vzhled jsou hlavním tématem rozhovorů a že o nich vznikají mýty.

 

Mýtus č. 1: Pravidelné stříhání vede k rychleji rostoucím vlasům.


Tento mýtus je velmi rozšířený, není ale pravdivý. Protože vlasy rostou od kořínků a délka konečků růst neovlivňuje. V průměru rostou vlasy o 1 cm za měsíc. Pokud si necháváte konečky pravidelně zastřihnout, vypadá váš účes plněji a zdravěji. Jedná se tedy o optický klam.


Mýtus č. 2: Každodenní mytí vlasy mastí.


Dnešní šampony jsou tak šetrné, že mohou být používány každý den. Většinou je produkce mazu podmíněna hormonálně. Díky častému mytí nevypadají vlasy zanedbaně. Dejte si ale pozor, abyste nepoužívali moc silný odmašťující šampon. Také balzám vtírejte do konečků a ne ke kořínkům.


Vybíráme pro tebe příjemné a voňavé šampony:

 

Šampony
(Foto: Archiv firem)


* Šampon Hairmilk pro jemné vlasy, Nivea (250 ml, 78 Kč).


* Šampon na vlasy Hammam Shampoo, Rituals… (250 ml, 280 Kč). Přírodní arganový olej dodá vašim vlasům zářící lesk a osvěžující eukalyptus obnoví a vyživí vlasové vlákno.

 

* Jemný vyživující šampón a kondicionér Šampon a kondicionér 2 v 1 Loving Care, Oriflame (400 ml, 199 Kč). S přírodním mandlovým mlékem a příjemnou vůní.


* Hydratační vlasový šampon Tajemství Krásy - kokosová voda, Balea (250 ml, 30 Kč, prodává dm). Složení s kokosovou vodou z mladých kokosů zahrne vaše vlasy intenzivní péčí a pokožku hlavy hydratací. Suché a poškozené vlasy se přemění ve zdravé a lesklé a budou vaší chloubou.

  

Mýtus č. 3: Sto tahů hřebenem vede k zářivější hřívě.


Přesně naopak. Častým kartáčováním vypadají vlasy zanedbaně. Česáním se vlasový maz dostane do celé délky vlasů a ty vypadají mastně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Otestuj se: Jsi krutá ke svým vlasům?
Jak zamaskovat mastné vlasy?
Padají ti vlasy? Víme, co nejíst


Mýtus č. 4: Stres zapříčiňuje vypadávání vlasů.


Ano i ne. Průměrně vypadne za den až 80 vlasů, vše co je nad, může být způsobeno stresem, ale i hormonálními problémy nebo dalším onemocněním.

 


Mýtus č. 5: Vlasy září, pokud je myjeme ve studené vodě.


I zde je odpověď bohužel ne. Protože neexistují důkazy, že oplachování studenou vodou vlasy rozzáří, zastrčíme tento výrok do krabičky s mýty.


Mýtus č. 6: Pečující produkty mohou spravit roztřepené konečky.


Roztřepená struktura vlasu bohužel znovu nesroste. Pečující produkty mohou ale vlas „slepit“ a tím zabránit dalšímu lámání. Předpokladem je pravidelná péče.1 hlasů
Vaše hodnocení