Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Je potřeba, ale je tak drahá. Co udělat, aby ti kosmetika vydržela co nejdéle?

Jak prodloužit výdrž tvé kosmetiky

Kosmetika - 2
zdroj: Thinkstockphotos Kosmetika - 2
aktualizováno 29.01.2017, 00:09 | 29.01.2017, 00:09 | Krásná.cz/Mersmerize

Je potřeba, ale je tak drahá. Co udělat, aby ti kosmetika vydržela co nejdéle?

Pro některé slečny je kosmetika alfou a omegou jejich krásy, pro jiné je to jen zbytečnost. Ať tak, či onak, pokud nějakou kosmetiku vlastníš, určitě víš, že nemá neomezenou životnost. Může uplynout doba trvanlivosti, kterou každý výrobek má, můžeš konkrétní výrobek spotřebovat... Ale je více způsobů, jak o svou oblíbenou kosmetiku můžeš přijít. A která z nás má finance na to, aby si neustále mohla kupovat nové a nové výrobky a nechat ty staré na pospas osudu?

V článku najdeš několik tipů a rad, jak prodloužit výdrž kosmetiky nebo jak při používání s daným výrobkem šetřit, aby vydržel co nejdéle.

Dívej se už v obchodě

Už při samotném nakupování je důležité sledovat stav kosmetiky. Pozor si dej hlavně u řasenek. U nás většina značek řasenky nijak nebalí a nechrání je, a proto každý může přijít a řasenku, i když se nejedná o tester, otevřít a vrátit zpátky. Proto je lepší brát si je z těch zadnějších řad, kam se nenechavé tlapky zákaznic drogérií nedostaly.

 

Kosmetika - 1
V obchodě si dej pozor, co kupuješ. Jestli výrobek již není otevřený. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Také se podívej na datum spotřeby výrobku, který chceš koupit. Úplně bežně se stává, že ti nějaký výrobek může sloužit dva roky, ale datum spotřeby přitom projde třeba už za rok. Na to je nutné dávat pozor, protože žádná kosmetika po datu spotřeby už nemá tak kvalitní účinky.

Pečlivě zavírej

Určitě víš, že čím více má ke kosmetice přístup vzduch, tím rychleji se bude kazit, vysychat a znehodnocovat. Proto si u make-upů, řasenek, krémových očních stínů nebo u rtěnek dávej dobrý pozor a obal vždy pečlivě uzavři.

PŘEČTI SI TAKÉ:
I kosmetika má dobu trvanlivosti. Tak vyhazuj staré šminky
Alergie na kosmetiku dokáží pěkně potrápit. Co s tím?
Zapomeň na drahou kosmetiku, vyzkoušej olivový olej

Půjčit? Raději ne

Vždy si pořádně rozmysli, jestli chceš svoji kosmetiku někomu půjčit. Samozřejmě pokud se jedná o levné výrobky, tak proč ne, ale když si naspoříš na drahou rtěnku nebo tužku na oči, je lepší být majetnická a nikomu nepůjčit.

Nejen, že se tak spolehlivě přenáší bakterie a díky řasence či tužce na oči tak můžeš mít problémy se spojivkami, ale také se tím zkracuje životnost výrobků.

 

Kosmetika - 3
Řasenku nepůjčuj. Ani nejlepší kámošce. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jedinou výjimku z tohoto pravidla tvoří přípravky, kde se obsah vymačkává (třeba pomocí pumpičky) ven z balení. V takovém případě zapůjčení samozřejmě nevadí.

Na krémy špachtličkou

K některým krémům výrobci přikládají špachtli (nebo si ji můžeš dokoupit) a je to právě kvůli tomu, aby ses samotného obsahu nemusela dotýkat rukama a nepřenášela tak bakterie – je to hygieničtější a kosmetika déle vydrží.

Teplota a vlhkost

Důležité je i to, jak a kde kosmetiku skladuješ. Není dobré nechávat kosmetické výrobky na sluníčku nebo ve velkých vedrech. Nejlepší je nějaký chladnější, temný koutek s nízkou vlhkostí. Proto není úplně vhodná koupelna, kde se koupeme a sprchujeme.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
Nový obličej bez skalpelu a bolesti! To vše dokáže make-up!
Uhrančivé líčení, které zmáknete za 5 minut!

Po zánětu raději vyhodit


Tip, který se netýká ani tak životnosti, jako spíš tvého zdraví. Vyhoď přípravky, které jsi používala během zánětů. Například není moudré používat znovu tužku na oči, kterou jsi používala, když jsi měla zánět spojivek – buď tužku pořádně ořež, nebo si raději kup novou – onemocnění by se ti tak mohlo vrátit. Stejně tak u oparů a rtěnek.

Šetříme odličovačem

Pokud chceš, aby ti odličovač vydržel co nejdéle a k odličování používáš klasické tamponky, zkus tamponek nejdříve lehce namočit a teprve poté na něj kápnout pár kapek odličovadla. Nebude ho potřeba takové množství a pohodlně se odlíčíš.

 

Odličování
Na mokrý tamponek nebudeš potřebovat tolik odličovače. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pro více účelů

Některé kosmetické výrobky můžeš používat i na víc účelů, než pro jaké byly původně navrženy. Třeba taková červená či růžová rtěnka se dá velice hezky použít jako tvářenka a tvářenka se dá také použít jako oční stín. Ale o tom se víc dočteš v tomto článku: Kosmetičtí pomocníci - vhod přijdou i jinde.3 hlasů
Vaše hodnocení