Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Venku to pěkně praží. Pokud nechceš mít místo krásně opálené pokožky spíš bolestivé spáleniny, poradíme ti, jak se na slunění správně připravit.

Jak se připravit na dokonalé opálení

aktualizováno 01.07.2012, 10:24 | 01.07.2012, 00:00 | krasna.cz

Venku to pěkně praží. Pokud nechceš mít místo krásně opálené pokožky spíš bolestivé spáleniny, poradíme ti, jak se na slunění správně připravit.

Letní sezóna je naplno tady a my chceme krásné opálení, které vydrží ideálně navždy. Prvním krokem, jak si bronzovou pokožku zajistit, je už příprava na opalování.

 

Nejprve začni důkladnou očistou. Tou nemyslíme vymydlit se ve sprše. Pokožku je třeba zbavit odumřelých buněk a připravit ji na rovnoměrné opálení. Tuto část se nevyplatí podceňovat, díky ní bude pokožka rovnoměrněji opálená, navíc bude přístupnější jak slunečním paprskům, tak pečujícím opalovacím krémům a mlékům, stejně jako ochranným přípravkům po opalování.


Použij buď kvalitní pleťový peeling, nebo si ho podle osvědčených receptů vyrob doma sama. Vyzkoušej třeba následující kombinace.


Smíchej med a mletou kávu.
 

Smíchej citronovou šťávu se solí.
 

Smíchej olivový olej s cukrem krystalem.
 

Smíchej kukuřičnou mouku s vodou.
 

Smíchej ricinový nebo slunečnicový olej s hrstí otrub.

 

 

Peeling dopřej také pokožce obličeje. Pro tu ale zvol šetrnější. I zde si můžeš pomoct domácími recepty.
 

Smíchej sezamový olej a mletou kávu.
 

Smíchej rozmixované hrozny (i se zrnky) s trochou olivového oleje.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Spálila ses na slunci? Rychlá náprava!
Co nejvíc zhoršuje akné? Nebuď to ty sama!
Připrav pleť na sluníčko

 

Pokožka je díky peelingu krásně připravena na chytání bronzu. Při slunění je ji ale také potřeba chránit. Nepodceňuj to. Pokud je ti nepříjemný hutný krém, zkus opalovací mléko nebo olejíček, který se krásně vstřebá do pokožky.


Krém je potřeba aplikovat opakovaně, i když je voděodolný, dlouhé máčení ve vodě a také pocení ochranný film narušuje. Zkus přípravky ve spreji, ty jsou pro opakovanou aplikaci ideální.


Používej také přípravky po opalování. Ty hydratují sluncem zatěžovanou pokožku a zpomalují proces odlupován krásně bronzové pokožky.


Můžeš krásu své pleti podpořit také jídelníčkem. Na pomoc si vezmi karoten a vitamín B. Na stole by ti neměla chybět mrkev, brokolice, meruňky, olivy a špenát.9 hlasů
Vaše hodnocení