Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Myslíš, že si právě ty umíš vybrat správnou podprsenku? Pokud zjistíš, že ne, tak nejsi sama. Řekneme ti, podle čeho bys měla vybírat.

Jak si vybrat správnou podprsenku?

aktualizováno 22.07.2011, 00:06 | 22.07.2011, 00:00 | tej

Myslíš, že si právě ty umíš vybrat správnou podprsenku? Pokud zjistíš, že ne, tak nejsi sama. Řekneme ti, podle čeho bys měla vybírat.

Většina žen nosí špatné spodní prádlo! Ať už jde o velikost košíčků, či o obvod hrudníku. Přitom ti správně vybraná podprsenka dokáže na hrudníku vytvořit okouzlující poprsí lépe, než push-upka. Jak zjistit, jestli nosíš správnou velikost?

 

Změř si obvod

 

Jako první krok si změř obvod hrudníku pod prsy. Měla bys měřit při výdechu a stejně si z výsledného čísla ještě odečti pět centimetrů. Změřeno? Změřenou velikost porovnej s tabulkami a zjistíš, jaký obvod hrudníku je pro tebe ideální. Pro příklad ti to znázorníme. Pokud si změříš obvod hrudníku třeba 75 centimetrů, měla bys koupit velikost 70. Ve vybrané podprsence zkuste vydržet aspoň 5 minut a zhluboka dýchejte. Pokud to jde bez potíží, máš vybráno.

 

 

Zjisti velikost košíčků

 

Správný košíček by měl hezky obepínat prsa. Jestliže ti kus ňadra přetéká ze strany, nebo ti poprsí nahoře přetéká a lem podprsenky se do něj zařezává, vybrala sis malou velikost, pokud se jen částečně uvolňují, zvol menší. Hotovo? Na závěr si dej ruce nahoru a zjisti, jestli ti podprsenka nepolézá.

 

S kosticí nebo bez?

 

Pokud máš menší prsa a zvolíš raději formovaný tvar, vyber si podprsenku s kosticemi. Ty také musí být pohodlné! Pokud ti nepokryjí celou spodní část prsa, zvol větší košíček, pokud kostice někde vyčuhuje, zvol menší. Nesmí tě za žádnou cenu tlačit ani jinak bodat!

 

Jak utáhnout ramínka?

 

Správně utažená ramínka se ti nesmí do těla zařezávat, ani by neměla klouzat. Podprsenka na zádech by měla být stejně vysoko, jako je vepředu, a s ramínky by pruh měl svírat pravý úhel. Při nákupu zapínej podprsenku vždy na střední háček - máš jistotu, že když trochu zhubneš nebo naopak nabereš (nebo když se ti mění nateklost těla v souvislosti s menstruačním cyklem), nebude tě podprsenka po obvodu škrtit, protože ji můžeš jednoduše zapnout o háček vedle.

 

 

Jak poznáš, že jsi měřila opravdu důkladně? Podprsenka by ti měla padnout jako ulitá. Můžeš klidně párkrát poskočit. Sleduj v zrcadle, jestli je pořád na stejném místě. Neměla by tě tlačit, ani být volná. Zkus pod ní strčit dva prsty, vejdou se ti tam akorát? Máš vybranou velikost!

 

Nelekej se, pokud zjistíš, že ti sedne podprsenka i o dvě čísla větší. Spousty žen má stejný problém, a to ten, že svá prsa velmi podceňuje. Se správnou podprsenkou by se ti mezi ňadra neměl vejít více než jeden prst.3 hlasů
Vaše hodnocení