Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Správný kadeřník ti poradí, pomůže ti a budeš s jeho službami naprosto spokojená. Tak jak to udělat, abys takový vztah se svým kadeřníkem měla i ty?

Jak vybrat správného kadeřníka?

Kadeřník - 2
zdroj: Thinkstockphotos Kadeřník - 2
aktualizováno 30.05.2015, 00:17 | 30.05.2015, 00:17 | Krásná.cz/Mersmerize

Správný kadeřník ti poradí, pomůže ti a budeš s jeho službami naprosto spokojená. Tak jak to udělat, abys takový vztah se svým kadeřníkem měla i ty?

Vlasy jsou korunkou krásy, jsou tím, co tě může udělat krásnější, nebo naopak celý tvůj vzhled znehodnotit, pokud máš vlasy špatně umyté, neučesané nebo máš špatný sestřih. Zničená hříva totiž není výjimkou ani v dnešní době, kdy se vyrábí a kupují stále účinnější a zároveň šetrnější přípravky na jejich uzdravení a barvení.

Výběr kadeřníka je proto velice důležitý – správný kadeřník ti poradí, pomůže ti a když od něj budeš odcházet, spokojenost bude tvé druhé jméno. Naproti tomu špatný kadeřník ti může vlasy poničit, může ti je špatně ostříhat a na to, než ti dorostou, také můžeš čekat několik měsíců nebo dokonce let – právě proto je výběr kadeřníka tak důležitý.

 

 

Jak tedy správného kadeřníka vybrat a jak ho poznáš?

Na doporučení


Neber lhostejně názory druhých. Pokud nevíš, ke komu máš jít a jaký kadeřník je dobrý, hledej na internetu, čti názory, zeptej se kamarádky nebo známé, ke kterému kadeřníkovi chodí a jak je spokojená. Pokud na nějakého kadeřníka budou všichni nadávat a stěžovat si, není to zrovna dobrý výběr. Sice je pravda, že ne vždy mohou být tyhle řeči pravdivé a ne všem vyhovuje každý postup, ale pokud si svých vlasů vážíš, najdi si někoho, kdo bude mít zároveň i dobrou reputaci.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Celebrity milují vlasy na stranu. Okopíruj jejich look
TUTORIAL: Top účes celebrit: vysoký drdol
Neutrácej zbytečně! Kdy tvůj účes potřebuje kadeřníka?

Kadeřník flegmatik?

Kadeřníci "mouchy snězte si mě“ nebo takoví, kteří zkrátka udělájí vše, co jim řekneš, bez toho, aby to s tebou prodiskutovali, také nejsou nejlepším řešením. Správná kadeřnice ti vysvětlí, co třeba takové odbarvení obnáší. A pokud vidí, že to tvé vlasy nevydrží, upozorní tě na to nebo se s tebou bude snažit dohodnout na postupu, který bude pro tvé vlasy snesitelnější a nezničí ti je.

My jsme sice zákazníci, a když budeš na něčem trvat, kadeřník by to měl udělat, na druhou stranu – je to odborník a má zkušenosti, a proto jsou jeho rady nad zlato.

Podívej se, jak vypadá

Povrchnost není úplně dobrá vlastnost, ale já sama věřím, že když někdo dělá kadeřníka, neměl by vypadat jako bezdomovec. Měl by mít upravené, zdravé a hezké vlasy, protože péče o vlasy je jeho práce. Kadeřnice, které o své vlasy nedbají, podle mého nemohou být skvělé ve svém povolání. I když, možná se mýlím – máš s tím zkušenost?

 

 

Domluva na prvním místě

Hodně slečen už někdy u svého kadeřníka zažilo pocit nespokojenosti, protože něco neudělal přesně tak, jak si to představovaly. Možná víc zkrátil délku vlasů, nebo použil jinou barvu, než jaká byla jejich původní představa.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
Nejlepší líčení podle barvy vašich vlasů
8 chyb, kterými si ničíme vlasy

Z vlastní zkušenosti ale vím, že je také moc důležité to, jak se s kadeřníkem domluvíš. Některé dívky zkrátka neumí pořádně vysvětlit, co na té hlavě chtějí udělat, a často nedokážou slovy správně popsat barvu, kterou by si představovaly. Proto je tak důležité být v tomhle pečlivá. Vytiskni si fotku, nebo si do salonu vezmi notebook s fotkami účesů, podle kterých bys chtěla mít svoje vlasy. Bude to rozhodně lepší řešení než se snažit popsat něco, co často ani není pořádně možné.

Podívej se, jak stříhají nejlepší špičky ve svém oboru:8 hlasů
Vaše hodnocení