Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Lednové slevy jsou ideální k nákupu módních kousků i elektroniky. Pokud si už dlouho děláš zálusk na novou žehličku na vlasy, poradíme, podle jakých kritérií ji vybírat.

Jak vybrat ve slevách žehličku na vlasy a nenachytat se?

Zničené vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Zničené vlasy
aktualizováno 03.01.2018, 17:48 | 03.01.2018, 17:48 | Krásná.cz

Lednové slevy jsou ideální k nákupu módních kousků i elektroniky. Pokud si už dlouho děláš zálusk na novou žehličku na vlasy, poradíme, podle jakých kritérií ji vybírat.

Žehličku na vlasy dnes už najdete v koupelně téměř každé ženy, bez ohledu na to, zda má vlasy vlnité nebo naopak rovné. Zatímco ta první touží po hladkém elegantním účesu, druhá sní o záplavě romantických vln. V některých případech jsou tyto touhy jen příležitostné, ale mnohem častěji žhavíme žehličku několikrát týdně, což pro oba typy vlasů znamená obrovskou zátěž. Pokud tedy nechcete skončit s mdlými a poškozenými kadeřemi, čtěte naše rady.


Žehlící povrch

 

Dámy s hustými vlasy by si měli v první řadě zkontrolovat velikost žehlicích destiček. „U některých modelů je to až 120x28 mm, což jsou už rozměry typické pro profesionální žehličky,“ radí Dagmar Míznerová z Hair studia 5th Avenue. Poohlédněte se rovněž po žehličkách s diamantovo-keramickou vrstvou, díky ní vlasy krásně kloužou a jejich úprava je rychlejší a efektivnější.

 

Čas a teplota

 

Není snad ženy, která by nebojovala s časem o každou minutu. No a pokud jde o koupelnu, tam rozhodují sekundy. Zohledněte tedy i dobu, za jak dlouho je žehlička zahřátá a připravena k použití – o některých jde o pouhé sekundy. Další neméně důležitou veličinou je teplota. „Čím více možností nastavení, tím lépe. Na úpravu jemných vlasů používám 180-190°C, pokud jsou vaše vlasy velmi jemné, doporučuji zvolit ještě nižší teplotu,“ radí kadeřnice. Žehlyčky nabízejí nastavení zhruba od 150 °C do 230 °C, přičemž horní hranici zvládnou jen opravdu pevné vlasy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jedna žehlička - 4 techniky natáčení vln
Žehlení mokrých vlasů je věda
Nejhorší chyby při žehlení vlasů, které nejspíš děláš i ty

 

Ionizace

 

Ačkoliv před samotným žehlením používáte produkty určené na termo ochranu vlasového vlákna, doporučujeme investovat do modelu s ionizační funkcí. Ionizační generátor totiž generuje záporné ionty, které dodávají vlasům potřebnou vlhkost a zdravý lesk. Ani pravidelné používání žehličky jim pak neubere na kráse.

 

Ergonomie

 

Pokud se žehličkou v ruce hodláte trávit čas pravidelně, oceníte, že se prakticky drží, kabel se nikde nemotá, není příliš krátký. Hodí se i oblé hrany žehlících ploch, které zajistí jednoduchou manipulaci při vytváření vln. Šikovné jsou i odnímatelné silikonové koncovky, díky kterým se žehličkou manipulujete bezpečněji, bez rizika popálení.


Jaké vlastnosti by měla mít při výběru vlasová žehlička?

1. dostatečně široké žehlící plochy
2. keramický povrch pro lepší skluz a ochranu vlasu
3. rychlé zahřátí
4. regulace teploty v min. rozpětí 170–210°C
5. ionizace
6. delší kabel s otočnou koncovkou


Náš tip:

 

* Žehlička na vlasy Concept VZ1420 s ionizátorem (999 Kč)

 

Žehlička na vlasy - 3
(Foto: Archiv firem)

 

Má speciálně tvarované keramické žehlicí desky určené pro velký objem vlasů. Ergonomický tvar usnadňuje nadzdvihnutí, narovnání či natočení vlasů a žehlička tak nabízí 3v1. Pomocí tlačítek lze na LCD displeji digitálně teplotu v rozmezí 120 až 200 °C. Velmi účelný je i bezpečnostní termostat a funkce automatického vypnutí po 30 minutách. Kabel o délce 1,8 metru s možností otáčení až o 360° a kroužkem na zavěšení.

 

* Žehlička na vlasy Concept VZ1400 (999 Kč)

 

Žehlička na vlasy - 1
(Foto: Archiv firem)


Vlasy budou po jejím použití hladké, lesklé, pružné a zdravé. Žehlička má ionizátor a také nastavitelnou teplotu podle typu vlasů, a to od 120 do 200 °C. Hodit se jistě bude i více než praktická funkce automatického vypnutí Auto Shut Off, která po 30 minutách nečinnosti žehličku sama vypne, a otočný 180 centimetrů dlouhý přívodní kabel.

 

* Žehlička vlasů BaByliss ST481E (3590 Kč)

 

Žehlička na vlasy - 4
(Foto: Archiv firem)


Žehlička vlasů v bronzové barvě dosahuje bezkonkurenční účinnost při narovnávání i loknování vlasů. Žehlící povrch má rozměry 120 x 28 mm a je potažen diamantově-keramickou vrstvou, díky čemuž dosahuje požadovaný styling rychleji a bez poškození vlasů. Celkově máte na LED displeji k dispozici až 5 pozic nastavení od 150 °C do 230 °C. K ochraně vlasů přispívá i ionizační generátor.


* Žehlička na vlasy s integrovaným kartáčem z přírodních štětin Rowenta SF7510 (1899 Kč, prodává datart.cz)

 

Žehlička na vlasy - 2
(Foto: Archiv firem)


Integrovaný kartáč z přírodních štětin během rovnání zvětšuje objem vlasů a dodává jim 3D efekt. Sami si můžete intenzitu (od 130 do 200 °C) regulovat přes LCD displej. Součástí žehlicích desek je ionizátor, kašmírový keratin protein a arganový olej. Vlasy jsou tak během žehlení chráněny, hydratovány a je jim dodáván zářivý lesk.0 hlasů
Vaše hodnocení