Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jemné vlasy mají své výhody i nevýhody. Jak s nimi zacházet, aby byly co nejatraktivnější?

Jemné vlasy: Dar nebo prokletí?

Česání
zdroj: isifa.com Česání
aktualizováno 02.07.2012, 00:00 | 02.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Jemné vlasy mají své výhody i nevýhody. Jak s nimi zacházet, aby byly co nejatraktivnější?

Na první pohled to vypadá, že máš vlasů o polovinu méně než ostatní? Každé ráno vstáváš o půl hodiny dříve, abys jemnou hřívu dostala aspoň trochu do kondice? Tak s tím je konec! Víme, jak z neposlušných vlasů snadno a rychle vykouzlit účes, který jsi vždy chtěla!

 

Základem je každodenní péče. Pokud si vlasy denně myješ, protože se ti rychle mastí, zaměř se na kvalitní a hlavně lehkou vlasovou kosmetiku, která ti vlasy nezatíží. Vyber si vhodnou péči, určenou přímo pro tvůj typ vlasů. Jemný čisticí šampon pro větší objem a kondicionér by měly být ve tvé výbavě samozřejmostí.

 

Kondicionér umyté vlasy dokáže uhladit a uzavřít jejich povrch, mastí se tak mnohem pomaleji, a zároveň jsou chráněny před horkým vzduchem. Stačí sáhnout po kvalitním a lehkém produktu. Lepší pro tebe budou přípravky, které se ihned oplachují. Kondicionér, který se ve vlasech ponechává, by je jen zbytečně zatěžoval.

 
Náš tip: Výborným bojovníkem pro mastící se vlasy je Bioderma Node Fluide jemný šampon pro každodenní použití. Chrání před problémy s vlasy a vlasovou pokožkou, je vhodný pro všechny typy vlasů a můžeš ho používat střídavě s léčebnými šampony.

 

Česání


Objem: Jak na něj?

 

Tvé vlasy by rovněž neměly zatěžovat zbytečné stylingové přípravky. Vlasy máš samy o sobě jemné, nános chemie je ještě více zatíží a budou ještě zplihlejší. Poraď se se svou kadeřnicí, jaký sestřih by ti slušel a sedl ke tvým jemným vlasům. Správně zvolený a kvalitní střih se obejde bez nutnosti používat stylingové přípravky každý den.

 

Jak získat přirozený objem účesu bez použití stylingových přípravků? Můžeš si vlasy nechat postupně sestříhat, tím se odlehčí a získají přirozeně nadýchaný tvar.Také hrátky s různými odstíny, podbarvením vlasů a melíry ti může opticky dodat na objemu. Rovněž vlny ti dodají na objemu, je ale potřeba konzultovat s kadeřnicí, zda by k tvému tvaru obličeje byly vhodnou volbou. Zkus se obrátit na kvalitní a prověřený salon, díky slevovým serverům to nemusí být ani tak drahé.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Krása vlasů začíná už při mytí. 5 tajemství tvého šamponu
Jak na vlasy bez objemu
Dodej vlasům neuvěřitelný objem

 

Náš tip: Zkus přípravky Joice Body Luxe! Dokáží i ty nejjemnější vlasy doslova napumpovat objemem. Už po prvním použití se budeš radovat z pocitu silnějších a přirozeně nadýchaných vlasů, které ti vydrží celý den.

 

Problémy s vlasy
(Foto: isifa.com)

 

Důležitá je i fixace!

 

Jak jemné vlasy zafixovat ve správném tvaru, aby dobře vypadaly a zároveň nezplihly pod nánosem toužící přípravků?

 

Náš tip: Pokud jsimajitelkou krátkého účesu, můžeme rozhodně doporučit Matt Paste - klíčový produkt z řady stylingových produktů. Krátkým vlasům dodá požadovaný tvar a velmi přirozený matný efekt. Pastu stačí promnout v prstech a upravit suché vlasy do rozcuchu nebo do hladka - záleží jen na tvé náladě.

 

Náš tip: Pokud máš delší účes nebo mikádo, jistě oceníš profesionální lak na vlasy L'Oréal Tec Ni Art Horizon Fix. Byl vyvinut tak, aby i malé množství ihned fungovalo. Pro silnější fixaci večerního účesu stačí použít trochu více laku než obvykle - vlasy v žádném případě neslepí. Jak říkají profesionálové, dobrý lak se pozná podle toho, kolikrát ho lze z vlasů vyčesat a znovu aplikovat. Vyzkoušej sama, že Horizon Fix je více než dobrý.

 

Rada na závěr: Přestaň nadávat přírodě a objev krásu jemných vlasů - se správnými přípravky je to tak jednoduché!4 hlasů
Vaše hodnocení