Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kabelky už dávno neplní jen funkci dámského příručního zavazadla. Existuje jich několik desítek druhů, proto si každá z nás může vybrat typ, který jí přesně sedne.

Kabelka prozradí, jaká vlastně jsi

Kabelka
zdroj: Thinkstockphotos Kabelka
aktualizováno 15.05.2013, 01:01 | 15.05.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Kabelky už dávno neplní jen funkci dámského příručního zavazadla. Existuje jich několik desítek druhů, proto si každá z nás může vybrat typ, který jí přesně sedne.

Kabelky jsou praktické, krásné a dokáží skvěle doladit tvůj outfit, proto je všechny tak milujeme. Určitě i ty jich máš doma pěknou řádku. Velkou, malou, psaníčko, s krátkým uchem, s popruhem přes rameno, aktovku...

Některé jsi účelově vybírala, aby se hodily k tvému oblečení, některé jsi třeba dostala, ale někdy tě kabelka osloví. Jako by volala: "Kup si mne, patříme k sobě." Kabelka, kterou si takto vybereš, máš většinou daleko radši než jiné. Možná bys ani nedokázala přesně říct proč, možná není ani nejhezčí, ani nejdražší z celé tvé sbírky, ale když ji máš, cítíš se sama sebou.

Kabelky totiž vystihují své nositelky. Všimni si, že tvá kamarádka, která je povahově úplně jiná než ty, také nosí zcela jiné kabelky. Podle tohoto módního doplňku můžeš skvěle odhadnout povahu a životní styl nositelky. Ale pozor, skutečně musí jít o nejoblíbenější kousek.

Crossbody

Malé kabelky s dlouhým popruhem, které se nosí křížem přes tělo, takže má jejich majitelka volné ruce. Tuto kabelku mají rády hlavně městské slečny. Dívka, která ji označí za svou oblíbenou, bude samostatná, nezávislá, stylová, nadšená životem, která nezkazí žádnou zábavu. Ale pozor, dlouhý popruh také říká, že nemá tak úplně kontrolu nad svým životem a je rozevlátá.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Trendy maxitašky: Jak je nosit?
Správná kabelka tě rychle zeštíhlí
Jak bojovat proti módním padělkům?

Tyto kabelky jsou momentálně v kurzu, takže si můžeš vybrat z mnoha variant - malé i větší, obdélníkové i oválné, od látkových přes džínové až po drahé kožené. Můžeš je nosit přes den, ale vybereš-li si luxusnější variantu, určitě se neztratíš ani ve společnosti.

Velká kabela


Když na ulici uvidíš slečnu, která má přes rameno velkou tašku, hned tě napadne, že toho s sebou musí asi hodně nosit. Aby taky ne, holky, které mají rády tyto velké kabely, žijí život naplno a ani na chvilku se nezastaví. Ráno vyrazí z domu, kam se vrací až pozdě večer, a tak s sebou musí nosit vše, co by přes den mohly potřebovat.

 

Velká kabelka
Špatně zvolená velikost kabelky může uškodit tvé postavě. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Maxitašky jsou módním kouskem, který můžeš nosit přes den, ale i navečer. Ovšem pozor, tyhle tašky nesluší každé postavě, takže pokud jsi malinká a máš pár kilo navíc, zapomeň na ně a raději si oblib nějakou jinou :-)

Malá kabelka nebo psaníčko

Minikabelky mají rády holky, které se prostě rády baví. Čím menší a stylovější, tím vypadá luxusněji. Výborně se hodí k tmavým šatům a celý outfit tak oživí. U téhle kabelky hodně záleží na tom, jak ji nosíš. Pokud ji držíš v obou rukách před tělem, znamená to, že jsi plachá, nejistá sama sebou, nevěříš sobě ani ostatním a snažíš se vytvořit si obranu před světem.

A i když takovou kabelku nosíš v podpaží, vypovídá to o tobě, že nejsi spokojena sama se sebou nebo se svou postavou.

Kožená

Kožené, kvalitní kabelky o svých majitelkách vypovídají asi nejvíce. Kožené kabelky nejsou levné, takže to o tobě říká, že se máš ráda, jsi se sebou spokojená, jsi sebejistá, umíš si jít za svým cílem, znáš svou hodnotu a ráda si dopřeješ. Pokud se dostaneš před složitý úkol, zvládneš si s ním poradit a nebojíš se ani vést ostatní lidi.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jarní trendy doplňky: Jaké letí šátky, klobouky a tašky
Jarní doplňky: Frčí neonové barvy, vzory i umělé materiály

Klasické kožené kabelky nikdy nezestárnou a nevyjdou z módy, takže jsou opravdu dobrou investicí.

Aktovka

Aktovka patří studentkám. A v tomto případě to není jen pojmenování role, ale i povahové vlastnosti. Holky, které nosí aktovku, i když nejsou do školy, se rády učí novým věcem a rády se pouští do nových projektů, jsou zvídavé, samostatné, chytré, společenské, sebevědomé. Jsou rády hezké, ale vzhled pro ně není nejdůležitější, záleží i na praktičnosti věcí.

 

Kabelka
Studentky se rády učí i ve volném čase. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Batůžek

Možná i ty máš doma nějakou kabelku, ale přesto nejraději sáhneš po batohu? A to i v případě, že v něm toho příliš nemáš? To o tobě vypovídá, že jsi sportovně založená, máš raději své pohodlí a na vzhledu ti zase tolik nezáleží. I kamarády si vybíráš, podle toho, jací jsou, než co mají.
 5 hlasů
Vaše hodnocení