Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Téma vrásek na webu pro mladé dívky není zrovna obvyklé. Většinou si je totiž spojujeme s našimi babičkami nebo maminkami. Ale vrásky se mohou objevit mnohem dřív, pokud si nedáš pozor.

Kdy začít řešit vrásky?

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 11.03.2013, 00:00 | 11.03.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Téma vrásek na webu pro mladé dívky není zrovna obvyklé. Většinou si je totiž spojujeme s našimi babičkami nebo maminkami. Ale vrásky se mohou objevit mnohem dřív, pokud si nedáš pozor.

Vrásky nejsou pouze součástí stárnutí, mohou se totiž objevit mnohem, mnohem dřív a spousta žen už přišlo na to, že jejich tvorba se dá ovlivnit – a to čím dřív, tím líp.

Řešit vrásky v 15 letech je zbytečné, s tím určitě budeš souhlasit, ve dvaceti letech to už ale tak bezpředmětné není. Je sice pravda, že stresovat se kvůli tomu skutečně nepomůže, vždy bys ale s podobným tématem měla být dobře seznámena – můžeš tak zabránit jejich tvorbě, můžeš svou pleť udržovat déle mladou a ve třiceti může tvá pleť vypadat mnohem a mnohem mladší.

Proč se vrásky tvoří?

Stárnutí je fyziologický proces a není na něm nic špatného, doba je dnes ale taková, že se ženy snaží snaží svůj věk a projevy s ním spojené co nejvíce schovat a vypadat stále svěže a mladě.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pečujeme o suchou pleť
Braň se! 10 největších zabijáků tvé pleti
První pomoc, když útočí pupínky

Tvorba vrásek je daná hlavně genetikou. Někdo bude mít pleť s minimem vrásek až do třiceti, někdo už ve dvaceti bude pociťovat velké rozdíly. I tak jsou ale faktory, které určují, jak rychle pleť stárne a některé z nich, můžeš ovlivnit. Které jsou ty nejdůležitější?

Za mě je to určitě odličování – to řadím na první místo a všechny slečny by na to měly pamatovat. Když se nebudeš dostatečně odličovat, pleť si pořádně neodpočine, budou se ti ucpávat póry, může se více tvořit akné, černé tečky a vrásky tak na sebe nenechají dlouho čekat. Proto by odličování mělo být prioritou v kosmetickém světě.


Důležité je také sluníčko – pokud budeš každý týden chodit do solárka, každé léto se spálíš, je pravděpodobnější, že tím dřív budeš vypadat jako stará a vrásčitá indiánská babička. Opalování a chytání bronzu totiž kůži neuvěřitelně vysiluje, tvoří se vrásky a pleť stárne.

 

Kouření
Vyhýbej se cigaretám. Mimojiné škodí i tvé pleti. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Velký vliv však má také kouření a pobyt v zakouřeném prostoru, obojí totiž pleť neuvěřitelně vysiluje. Kouřit bys neměla, to určitě víš, ale pobytu v zakouřených místnostech se občas vyhnout nedokážeme, zvlášť pokud pracuješ třeba jako servírka. V tom případě dbej na zvýšený příjem vitaminů a antioxidantů, abys následky cigaretového kouře alespoň trochu tlumila.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Stašák jménem vrásky: 7 tipů jak jim předejít!
Unavené oči: Vraťte jim jas a jiskru

A co krémy proti vráskám? Pomáhají?

Krémů, které slibují mladiství vzhled a zbavení pleti vrásek je skutečně hodně. Lákají starší i mladší ženy a tvrdí, že mají prokazatelné výsledky. Já jsem vždy byla k podobným krémům poměrně skeptická. Nedávno jsem se ale bavila s jednou odbornicí v kosmetice a v kosmetologickém průmyslu, která mi řekla, že takové krémy skutečně mohou účinkovat a mohou mít výsledky – je ale nutné začít je používat včas.

 

Krém na obličej
Krémy proti vráskám fungují, ale začít se s nimi musí včas. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud začne šedesátiletá žena, která má obličej samou vrásku, používat zázračný krém, pravděpodobně se velkého výsledku nedočká. Když ho ale začne používat třicetiletá žena, může tvorbu vrásek oddálit. Proto je nutné o vráskách začít uvažovat včas – ideální věk podle odborníků je 25+.

A co ty, budeš proti vráskám bojovat, nebo spoléháš na věčné mládí?
 4 hlasů
Vaše hodnocení