Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

I když jsme se sebou vcelku spokojené, stejně existuje něco, co bychom na sobě alespoň trošku vylepšily. Ať už je to vymazání pár pih od slunce, nebo třeba zmenšení pórů. Všech těchto věcí jsme mohly docílit pouze s pomocí drahých kosmetických sal...

KOSMETICKÁ REVOLUCE: Vytiskni si 3D make-up!

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 31.03.2017, 00:03 | 31.03.2017, 00:03 | Krásná.cz

I když jsme se sebou vcelku spokojené, stejně existuje něco, co bychom na sobě alespoň trošku vylepšily. Ať už je to vymazání pár pih od slunce, nebo třeba zmenšení pórů. Všech těchto věcí jsme mohly docílit pouze s pomocí drahých kosmetických salonu. Naštěstí ale přišli japonští vědci s překvapivým objevem!

Můžeme se těšit na pořádnou kosmetickou revoluci! 

 

Čeho se dočkáme v roce 2020?
Japonská elektronická značka Panasonic právě vyvíjí magické zrcadlo, které bude využívat nanotechnologie. Právě díky nanovláknům si budeme moci vytisknout 3D make-up, který následně aplikujeme na obličej. „Chceme dát lidem prostor, aby se mohli stát tím, kým chtějí být,“ řekl magazínu japantimes.co.jp vývojář produktu Sachiko Kawaguchi.


Jak to celé funguje?
Dívka se posadí před speciální kamery a senzory, které spustí skenování a kontrolování pokožky. Výsledkem je, že tyto senzory najdou veškeré nedostatky, jako jsou tmavé skvrny, drobné vrásky či velké póry. Dokonce dívce poradí, jak se těchto nedostatků zbavit.

 

 

Tím ale celá magie teprve začíná. Ze speciální tiskárny spatří světlo světa ultratenké plátýnko, které je vytvořené na míru dané osobě. Toto plátýnko je vyrobeno ze zdravotně nezávadného materiálu, a tak může být s klidem použito na obličej. Po usazení plátýnka na pokožku nepoznáte, že je něco nového na vaší pleti. U této masky je naprosto nemožné, aby spadla, nebo se třeba rozmočila.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak prodloužit výdrž tvé kosmetiky
Jsou parabeny v kosmetice škodlivé?
Čajová kosmetika? Pomůže proti akné i prvním vráskám

 

I když je tento převratný výrobek stále v plenkách, vývojáři předpokládají, že si lidé budou moci svůj oblíbený make-up vybrat v databázi, stáhnout si ho, vytisknout a aplikovat na obličej. To vše v pohodlí domova. Vědci také věří, že tento make-up v plátýnku dokáže zakrýt pigmentové skvrny nebo mateřská znaménka.

 

Líbil by se vám takový make-up?2 hlasů
Vaše hodnocení