Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chceš pořídit sobě nebo někomu blízkému kvalitní parfém či kosmetiku? Zapátrej v internetových obchodech. Zboží si nakoupíš z pohodlí domova a mnohdy i výrazně levněji než v kamenné prodejně. Jestliže nevíš, jak při výběru postupovat, mohou tě ins...

Kosmetika z internetu? Nenech se napálit!

aktualizováno 10.12.2011, 00:00 | 10.12.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Chceš pořídit sobě nebo někomu blízkému kvalitní parfém či kosmetiku? Zapátrej v internetových obchodech. Zboží si nakoupíš z pohodlí domova a mnohdy i výrazně levněji než v kamenné prodejně. Jestliže nevíš, jak při výběru postupovat, mohou tě inspirovat praktické tipy z oblasti internetového nakupování. Zároveň tě upozorníme na rizika, která při výběru hrozí.

Nakupování na internetu je stále oblíbenější, právě pro svou rychlost, pohodlnost a příjemnější ceny. Bohužel ale přibývá i podvodníků, díky kterým můžeš přijít o peníze, dostat nekvalitní zboží, nebo riskovat údaje ze své kreditní karty.

 

Pozor na napodobeniny

 

Pokud se rozhodneš pro nákup parfému přes internet, buď obezřetná a nakupuj pouze u certifikovaných prodejců. Vyhneš se tak nepoctivým obchodníkům, kteří ti mohou nabízet napodobeniny značkových parfémů nebo výrobky, které nejsou určeny pro český trh. „Padělky mají kolikrát velice důvěryhodné provedení. Že jde o levnou napodobeninu, poznáš až doma po prvním stříknutí. Vůně nepravého výrobku navíc vyprchá během půl hodiny, kdežto originál vydrží vonět až osm hodin,“ říká Daniel Kopecký, obchodní ředitel Parfémy.cz.

 

V případě, že v e-shopu nebo v kamenné prodejně narazíš na značkový parfém s mimořádně lákavou cenou a výrobek není zrovna v akci, raději jej nekupuj, ušetříš si zklamání. Zároveň tím snížíš riziko možných alergických reakcí na pokožce. Padělané parfémy totiž mohou obsahovat nekvalitní ingredience a jejich složení není podrobeno dermatologickým testům.

 

Parfémy nakupuj pouze u renomovaných a zavedených obchodníků, nákup je pak bezpečnější. Seriózní e-shopy poznáš podle loga s certifikací Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Přehledně kategorizovaný seznam internetových obchodů, které jsou držiteli certifikátu APEK, nalezneš na adrese www.certifikovany-obchod.cz.

 


Proč nakupovat parfémy na internetu

 

Nákup parfémů u certifikovaných prodejců má celou řadu výhodu. E-shopy totiž nabízí ve srovnání s kamennými prodejnami výrazně širší sortiment, navíc za mnohem nižší cenu. Na internetu se kromě toho můžeš rychle a jednoduše seznámit s nabídkou různých e-shopů, nemusíš ztrácet čas běháním po obchodech. Stačí využít srovnávačů cen, které mimo své základní funkce umožňují též sdílení zkušeností jednotlivých spotřebitelů. Kromě výše ceny v různých internetových prodejnách se také okamžitě dozvíš, zda je zboží momentálně na skladě. Zároveň si můžete pročíst nezávislé recenze produktů od zákazníků, kteří si konkrétní parfém či kosmetiku pořídili před tebou.


Kvalitní internetové parfumerie nabízejí zákazníkům také nákupního rádce. Ten poskytuje zajímavosti ze světa vůní, rodokmeny parfémů, unikátní slovníček ingrediencí a další praktické informace, které ti při výběru pomohou. U některých e-shopů se můžeš obrátit i na telefonické operátorky, které ti s výběrem ochotně poradí. Nespornou výhodou je však v internetových prodejnách především výběr mnohonásobně převyšující možnou nabídku kamenného obchodu. Na jednom místě najdeš různou šíři sortimentu i doplňkový prodej. „Kromě široké palety známých i méně známých značek a celých řad jejich produkce nabízíme též výjimečné značky, které často nejsou v běžné síti běžně dostupné. Například značky Talika, Shiseido, nebo kompletní sortiment Payot,“ líčí Iveta Slavíková z e-shopu Krasa.cz.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

13 rad pro nakupování
Nakupuj bezpečně na internetu
Vyzkoušej nakupování přes internet. Ale s rozmyslem


Pravidla zkušeného zákazníka


Jestliže se zrovna chystáš nakoupit v e-shopu parfém, nedělej to úplně naslepo. Podobně jako u kosmetiky můžeš vsadit na již osvědčenou vůni a značku, nebo dát na doporučení přátel či jiné důvěryhodné osoby. Parfém vol především podle vlastního vkusu. V případě, že nakupuješ v kamenné prodejně, nikdy nevybírej vůni jen podle „vzorku“, který aplikuješ na zkušební papírek nebo do krytky spreje. „Počítej s tím, že stejný parfém má na různých uživatelích odlišnou vůni. Závisí to na vlastnostech pokožky daného člověka, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce někoho jiného působit odlišně,“ upozorňuje Daniel Kopecký ze serveru Parfémy.cz.


Vrstvy vůně, které označujeme jako hlava – srdce – základ, se navíc pozvolna rozvíjí, a vybraná, na kůži nanesená parfémová, toaletní, kolínská voda či deodorant se v průběhu dne přirozeně mění. Jestliže tedy nekupuješ již oblíbenou voňavku, ale zkoušíš něco nového, měla bys její odér testovat na vlastní pokožce a to opakovaně. Pokud je ti vůně příjemná i po několika dalších hodinách, či jsi ji dokonce přestala cítit, znamená to, že ses s ní sžila. Dokonce ani při výběru v kamenné prodejně obvykle nekupuješ parfém hned v tomtéž obchodě, kdes k němu napoprvé přivoněla, ale postupně se k němu „pročicháváš“. Není důvod, proč tento postup neaplikovat i v případě, kdy se nakonec rozhodneš dát přednost objednávce na internetu.5 hlasů
Vaše hodnocení