Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

I když si můžete myslet, že kousání nehtů není žádný problém, ústa jsou skutečně bránou pro různé zdravotní problémy.

Kousání nehtů je hnusný zlozvyk: Triky, jak se ho nadobro zbavit

Kousání nehtů - 2
zdroj: Thinkstockphotos Kousání nehtů - 2
aktualizováno 18.05.2017, 16:25 | 18.05.2017, 16:25 | krasna.cz/tvnoviny.sk

I když si můžete myslet, že kousání nehtů není žádný problém, ústa jsou skutečně bránou pro různé zdravotní problémy.

Okusování nehtů je považováno většinou za neškodný zlozvyk, který může doprovázet stres a úzkost. Avšak lékaři varují před kousáním si nehtů, špatnou hygienou a šířením bakterií, což může mít množství negativních vlivů na zdraví. I když si můžete myslet, že vaše okusování nehtů není žádný problém, vaše ústa jsou skutečně bránou pro různé zdravotní problémy.

 

Proč třeba s okusováním nehtů co nejdříve skončit? Spodní strana nehtů často ukrývá bakterie. Dotýkáte se po celý den věcí v obchodě, na ulici, v práci nebo pracujete na zahrádce, pod vaše nehty se dostanou nečistoty, zárodky a bakterie. Pak si je dáte do úst a dotýkáte se s nimi zubů.

 

 

A jak se zbavit tohoto zlozvyku?


1. Zkuste si nehty pěkně nalakovat. Dokonalou manikúru si nebudete chtít zničit.
 

2. Pokud nalakované nehty nezaberou, gel-lak se jen tak neokouše.

 

ČTĚTE TAKÉ:

13 nejodpornějších gelových nehtů
Konec lámavým a třepícím se nehtům
Gelové nehty zvládneš doma i ty!


3. Na internetu či v lékárně seženete i speciální lak, který je na chuť doslova odporný, velmi hořký. Stačí jím nalakovat nehty a zlozvyk vás brzy omrzí, doporučuje manikérka Renáta Kasper.
 

4. Neřešte jen důsledek, tedy hryzání nehtů, ale hledejte příčinu. Proč vůbec zlozvyk máte? "Příčina často tkví v našich neuspokojených potřebách, jako je jistota, bezpečí, přijetí, kontakt s druhými, pocit sounáležitosti a podobně. Kousání nehtů může být jen vnějším projevem vnitřního napětí," vysvětluje z psychologického hlediska Robert Krause.1 hlasů
Vaše hodnocení