Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máš neustále mastné vlasy, které si musíš mýt každý den? Možná by nebylo od věci, kdyby ses zaměřila na složení tvého oblíbeného šamponu. Zbytečná chemie v podobně parabenů a silikonů tvým vlasům rozhodně nepřidá. Vyrob si svůj domácí šampon, kter...

Krásné a lesklé vlasy? Vyrob si domácí šampon bez zbytečné chemie!

Vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy
aktualizováno 01.11.2017, 16:45 | 01.11.2017, 16:45 | DyA

Máš neustále mastné vlasy, které si musíš mýt každý den? Možná by nebylo od věci, kdyby ses zaměřila na složení tvého oblíbeného šamponu. Zbytečná chemie v podobně parabenů a silikonů tvým vlasům rozhodně nepřidá. Vyrob si svůj domácí šampon, který bude čistě na přírodní bázi.

A proč bychom se měli vyhnout chemii v šamponech? Tak například parabeny jsou přidávány do šamponu jenom proto, aby prodloužily jejich životnost. Proč mít ale doma šampon, který vydrží tři roky, když ho s klidem spotřebujeme do třech měsíců? Při dlouhodobém používání šamponu se silikony se může stát, že se tvé vlasy začnou lámat a budou vypadat jako sláma. Zkus si tedy vyrobit přírodní šampon, a třeba sama poznáš viditelný rozdíl.

 

Připravili jsme si pro tebe hned dva návody. 

 

TUHÝ ŠAMPON


Co budeš potřebovat:
50 g sodium coco sulfate
10 g destilované převařené vody
8 g ricinového oleje
bambucké máslo
esenciální oleje
silikonové nádoby

 

Levandulový šampon
(Foto: Pinterest)

 

Nejprve si do vlož misky sodium coco sulfate, ke kterému přidej čtyři lžíce bambuckého másla. Směs pořádně promíchej a následně přilij olej s vodou. Přesuň se ke sporáku, kde nechej směs rozpustit ve vodní lázni. Celý proces bude zřejmě zdlouhavý, ale určitě se neunáhli a nechej směs krásně rozpustit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vytvoř si ze STARÝCH DŽÍNŮ jedinečné módní kousky! DIY
DIY levně a za pár minut: Nejpopulárnější balzám na rty
Vyrob si ROZJASŇOVAČ ve stylu Kim Kardashian! DIY

 

Pak už stačí, když ke směsi přidáš pár kapek esenciálního oleje. My jsme například zvolili levanduli a růži. Vzniklou hmotu rovnoměrně rozděl do silikových nádob, a máš hotovo! Tuhý šampon se používá naprosto jednoduše. Stačí, když šampon napěníš mezi dlaněmi, a následně ho klasicky naneseš na vlasy.

 


TEKUTÝ ŠAMPON


Co budeš potřebovat:
1/2 hrnku kokosového mléka
1/2 hrnku tekutého přírodního mýdla
1 čajovou lžičku vitaminu E
1 čajovou lžičku pískavice mletého
20 kapek levandulového esenciálního oleje

 


Příprava tekutého šamponu je naprosto jednoduchá. Do velké misky vlij půl hrnku kokosového mléka, ke kterému přilij půl hrnku tekutého přírodního mýdla. Jenom si dej pozor na to, aby tebou zvolené mýdlo bylo doopravdy přírodní.


K této směsi přidej čajovou lžičku vitaminu E, čajovou lžičku pískavice mletého, který seženeš ve specializovaných obchodech a na závěr nejméně 20 kapek esenciálního oleje. My jsme opět zvolili levanduli. Výslednou tekutinu vlij do skleněné uzavíratelné nádoby a skladuj na tmavém místě.0 hlasů
Vaše hodnocení