Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Údajně symbolizuje něhu, věrnost a oddanost. Je také znakem mládí, zdraví a plodnosti. O které barvě očí je řeč?

Která barva očí nejvíc sexy? Navíc vyvolává dojem něhy a věrnosti!

Kráska
zdroj: oficiální zdroj Kráska
aktualizováno 25.02.2018, 00:00 | 25.02.2018, 00:00 | Krásná.cz

Údajně symbolizuje něhu, věrnost a oddanost. Je také znakem mládí, zdraví a plodnosti. O které barvě očí je řeč?

Tyhle pozitivní charakteristiky si vysloužila modrá barva očí. Možná právě proto ji v průzkumu zvolili Češi jako nejvíce sexy barvu očí u svého potenciálního partnera. Na druhém místě se umístily hnědé oči, na třetím zelené. Průzkum zároveň odhalil, že téměř 30 % lidí není spokojeno s barvou svých očí a touží po změně. Řešení je přitom jednodušší, než by se zdálo - barevné kontaktní čočky.


Modré oči jsou vlastně genetickým omylem. Vznikly asi před 6 000 – 10 000 lety mutací genu, který nejvýznamněji ovlivňuje právě barvu očí. Nejvíce modrookých lidí žije v Estonsku – až 99 % populace se zde pyšní modrým pohledem. Lidé s modrýma očima jsou prý věrní, pravdomluvní a inspirativní, umí být ale i chladní, manipulující a přehnaně starostliví.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaké má oči? BARVA DUHOVKY prozradí o tvém klukovi neskutečné věci!
Chceš změnit barvu svých očí? Prý to jde a dokonce naprosto přírodně!

 

Geneticky dominantní je hnědá barva, proto je na světě naprostá většina lidí právě s hnědýma očima. Hnědoocí lidé jsou optimističtí a kreativní. Bývají nezávislí a spolehliví, zároveň ale dokážou být plaší a náladoví.

 

Pouhá dvě procenta lidí na světě mají zelené oči. Lidé se zelenýma očima jsou většinou považováni za atraktivní. Zároveň jsou to lidé plní protikladů. Umí být opatrní, ale i riskovat, umí uklidňovat, ale i děsit.

 


Po jiné barvě touží skoro třetina Čechů


29,8 % dotazovaných v průzkumu uvedlo, že by rádo změnilo barvu svých očí. Nespokojení Češi nejčastěji touží po zelených očích, dále po modrých a na třetím místě po hnědých očích. Způsobů, jak změnit barvu svých očí je několik, od těch složitějších, jako je například laserová operace, až po ty jednodušší. Dočasným, ale rychlým a bezbolestným řešením, jsou barevné kontaktní čočky.


Trendem poslední doby jsou přirozeně vypadající kontaktní čočky. A pokud jde o zdraví, moderní barevné čočky nabízejí podobně jako čočky dioptrické UV filtr a většinou jsou jen jednodenní, takže nemusíte řešit žádné roztoky, pouzdra a obávat se zánětů z nevhodné hygieny.

 

Náš tip: Výrazné barvy, ale přesto přirozený vzhled nabízí například čočky značky TopVue Color.

 

PŘIJDE VHOD:

Uhraň ho pohledem! Tajemné líčení pro každou barvu očí
Jak si opticky zvětšit nebo zmenšit oči?
Nosíš kontaktní čočky? Zásady pro bezchybné líčení


Oční kontakt je důležitý


Průzkum rovněž ukázal, že oční kontakt hraje zásadní roli pro 97,5 % respondentů. A není divu - oči druhého nám často napoví, zda můžeme svému protějšku věřit, jestli ho zajímáme, zda nás při hovoru poslouchá, nebo ho nudíme. Oči mohou prozradit i emoce, to jak se zrovna cítíme, co prožíváme. A zřejmě každý z nás už někdy zažil situaci, kdy nás někdo doslova „hypnotizoval“ svým upřeným pohledem, aby upoutal naši pozornost.0 hlasů
Vaše hodnocení