Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Na plesech můžete nechat promluvit své kreativní já a zkusit vše, na co jste dosud v líčení neměla odvahu. V lesku a třpytu slavnostního veselí by se neměl ztratit ani váš look. Hitem jsou blyštivé kamínky, peří a kouřové stíny v netradičních barv...

Líčení na ples? Neboj se odvázat, třpytky a kamínky tě rozzáří

Plesové líčení
zdroj: Thinkstockphotos Plesové líčení
aktualizováno 03.01.2017, 00:20 | 03.01.2017, 00:20 | Krásná.cz

Na plesech můžete nechat promluvit své kreativní já a zkusit vše, na co jste dosud v líčení neměla odvahu. V lesku a třpytu slavnostního veselí by se neměl ztratit ani váš look. Hitem jsou blyštivé kamínky, peří a kouřové stíny v netradičních barvách. Naopak vlasům dopřejte přirozenost.

Plesy si žádají něco speciálního, ženy by proto přípravám měly věnovat náležitou péči. Kdy jindy vyzkoušet neotřelé, extravagantní nebo přímo bláznivé barvy a kosmetické vychytávky? Dokonce i evergreen společenského líčení, tedy kouřové stíny, může dostat nový rozměr díky novému barevnému pojetí. I při slavnostním líčení je však důležitý dobrý základ, tedy vyčištěná pleť a podkladová báze pod make-up, aby vše vydrželo co nejdéle, ideálně po celou protančenou noc.


Lesk ve stylu holywoodských hvězd

 

Vzhledem k tomu, že na honosném plese se vše blýská, i make-up by se měl nést v tomto duchu. Třpytky vyniknou na očních víčkách, řasách i tvářích, specialitou z módních přehlídek je pak třpytivé obočí. Kromě metalických očních stínů s odlesky můžete na víčko nanést glitry, které zafixujete například gelovou řasenkou nebo speciálním lepidlem. Výsledný efekt bude o to působivější, pokud oko orámujete kontrastní barvou. „Velmi populární je výrazné rámování očí černou linkou doplněné o zářící zlatavé efekty, které se nese v duchu líčení filmových hvězd. Linka může být v tomto případě hodně protažená a silná,“ radí Anna Stojaspalová z kosmetické společnosti LR Health & Beauty.

 

Bláznivé barvy. Dejte si záležet na očích

 

Klasikou, která nezklame, zůstávají precizně vykreslené oči pomocí kouřových stínů. V kombinaci s třpytkami se můžete držet při zemi s tradičními odstíny šedé či modré, specialitou zimních společenských událostí je nicméně kouřové líčení v barevných tónech švestkové či bordó. V tomto případě je však nutné ve stínování postupovat obezřetně, aby vaše stíny nevypadaly jednolitě a nezdůraznily nechtěné prvky jako kruhy pod očima apod.. K dokonalému looku je třeba zajistit dokonalé krytí kolem víček.

 

 

Kamínky a peří? Vše je dovoleno

 

Nalepovací kamínky či barevné peří jistě nejsou věci, které byste využila na klasické líčení. V případě slavnostního plesového looku však tyto zdobící prvky směle zařaďte do svého repertoáru. Drobné kamínky kolem očí nebo v horní části tváře podtrhnou váš hvězdný make-up. Příležitost dejte také umělým řasám, jejichž efekt znásobí vlepená barevná pírka. V takovém případě to pak již nepřehánějte s vybarvováním rtů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co s sebou do kabelky na ples?
Pár rad, jak se vyhnout trapasu na plese
TOP 5 pravidel, jak být královnou plesu

 

Nehty slaďte, vlasům ponechte přirozenost

 

Upoutáte-li na sebe pozornost díky výrazným očím, tmavým rtům a třpytícím se tvářím, účes už můžete nechat bez větších zásahů. Vlasy stačí prohrábnout hřebenem, případně doladit kulmou. Nechte je pak splývat podél obličeje nebo vytvořte rozpustilý rozcuch. Nehtům bude slušet, pokud jim dopřejete obdobné barevné ladění jako u svých očí. „Trendy je nepravidelné zdobení, tedy jeden nehet v barvě očí, druhý nalakovaný třpytkami a třetí v kombinaci obojího. Spolehlivá je v této podobě zlatočerná kombinace,“ uzavřela Anna Stojaspalová.0 hlasů
Vaše hodnocení