Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Barevné spektrum očních stínů láká k experimentování stejně jako při výběru make-upu nebo rtěnek, ale v první řadě je zapotřebí přihlédnout k tomu, co nám příroda nadělila.

Líčení podle barvy očí: Co ti bude slušet a na co radši zapomeň

Líčení očí
zdroj: oficiální zdroj Líčení očí
aktualizováno 16.05.2017, 16:57 | 16.05.2017, 16:57 | Krásná.cz

Barevné spektrum očních stínů láká k experimentování stejně jako při výběru make-upu nebo rtěnek, ale v první řadě je zapotřebí přihlédnout k tomu, co nám příroda nadělila.

Jinak se může stát, že budete působit jako zmalovaný obrázek. Vizážista Tomáš Vida vám poradí, jak si vytvořit barevné a přitom stále vkusné líčení podle barvy vašich očí.

 

Výjimečná zelená

 

Při líčení „zelenooček“ se nemusíte vůbec omezovat a klidně můžete popustit uzdu svojí fantazii. „Je to ideální barva pro hru s kontrasty“, hovoří vizážista značky Dermacol Tomáš Vida a dodává: „Při denním líčení je vhodné použít jemné oranžové, hořčicové a pískové odstíny. Nemusíte se však bát ani zelené.“

 

Večerní příležitosti naopak vyžadují přidat tmavší barvy nebo perleťové odlesky, které dodají oku šmrnc a opticky ho zvětší. „Mnoho žen se bojí zkusit fialovou. Při tomto typu očí není třeba mít strach a jít směle do toho. Není proč se bát experimentovat ani s barevnými řasenkami, které se tento rok opět vrátily do módy,“ dodává Tomáš Vida.

 

Raději nezkoušejte: Majitelky zelené barvy očí by se měly vyhýbat tělovým odstínům.

 

Tip na líčení:

 

Líčení zelených očí
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na celé pohyblivé víčko a do vnitřních koutků naneste světlý stín tělové barvy. Záhyb oka následně vykreslete hnědou, kterou rozpracujte směrem ven, do ztracena. Vnější koutek vystínujte oranžovým očním stínem a černou fixou nakreslete při řasách linku. Spodní linii oka vykreslíte z vnější strany stínem tmavě zelené barvy. Na závěr zvýrazněte řasy zelenou řasenkou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jaká řasenka je pro tebe ta pravá?
Barevné líčení pro bledulky
Oční linky krok za krokem


Obdivovaná modrá

 

Mnoho lidí považuje modré oči za nejkrásnější. „V kombinaci s opálenou pokožkou jsou modré oči nejkrásnější. Pokud při líčení použijete hnědé stíny, dosáhnete podobného efektu,“ vysvětluje Tomáš Vida. Pro modré oči je vhodná růžová, fialová nebo šedá a není třeba se bát použít ani oční stíny stejné barvy. „Vůbec přitom nemusí jít o kýčovou modrou, jakou nosily naše maminky a babičky, při širokém výběru očních stínů, které jsou dostupné, máte možnost hrát si s různými odstíny modré najednou,“ dodává vizážista.

 

Raději nezkoušejte: Modrým očím nelichotí olivově a trávově zelená.

 

Tip na líčení:

 

Líčení modrých očí
(Foto: oficiální zdroj)

 

Celé pohyblivé víčko, vnitřní koutek a spodní linii oka vykreslete tělovou a vnější koutek hnědou barvou, kterou rozpracujte do ztracena. Záhyb oka vykreslete modrou a také rozmažte. Při horních řasách vytvořte šedou linku. Spodní linii oka vykreslete tmavě modrou. Na závěr naneste fialovou řasenku.

 

 

 

Univerzální hnědá


Hnědé oči jsou nejrozšířenější a jejich majitelkám lichotí zejména zemité odstíny. „Při líčení volte především béžovou, hnědou, broskvovou a oranžovou, není třeba se bát ani zelené nebo modré, které vytvoří kontrast a vaše oči vyniknou,“ hovoří Tomáš Vida. Při večerním líčení si můžete dopřát i zlatou. „V případě očních linek však raději vsaďte na klasiku, tedy černou a hnědou, které dodají vašim očím lesk.“

 

Raději nezkoušejte: U hnědých očí se vyhněte tmavým odstínům. Vaše oči by působily smutně a nevýrazně.

 

 

Tip na líčení:

 

Líčení hnědých očí
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na celé pohyblivé víčko naneste stín tělové barvy. Do záhybu a vnějšího koutku oka aplikujte tmavě modrý stín, který precizně rozpracujte do ztracena. Na linku použijte královskou modrou. Spodní víčko vystínujte světle modrou a zvýrazněte šedou. Horní řasy zvýrazněte fialovou a spodní zelenou řasenkou.



1 hlasů
Vaše hodnocení