Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kromě šampónu a balzámu nebo kondicionéru dopřej občas vlasům luxusnější péči v podobě masky. Jak ji správně použít, aby byl efekt maximální?

Masky na vlasy: vytěž z nich maximum

aktualizováno 19.02.2012, 00:00 | 19.02.2012, 00:00 | Krásná.cz/HFS

Kromě šampónu a balzámu nebo kondicionéru dopřej občas vlasům luxusnější péči v podobě masky. Jak ji správně použít, aby byl efekt maximální?

Masky na vlasy používá poslední dobou víc a víc dívek, a je to dobře. Málokterá z nás má tak bezchybné vlasy, aby je mohla „opečovávat“ pouze šamponem. Pokud máš nějaké pochyby ohledně používání těchto malých „zázraků“, pokusím se ti poradit.


Oplachovací masky


Spousta dívek dělá chybu už při samotné aplikaci masky. Měla by se dávat na co nejvíc vyždímané vlasy. Voda totiž naředí účinné látky a vlastně by si masku používala úplně na nic.

 

Dále si vlasy hned neoplachuj, vždy alespoň minutu počkej, i když to na výrobku není vysloveně napsáno. Na opláchnutí používej co nejstudenější vodu. Teplá sice lépe vymyje nečistoty, které nezvládl šampon, mohla by s sebou ale vzít i účinky. A ty by ses mohla jen divit, proč ti na vlasy nic nepomáhá.

 

Spousta masek se aktivuje až po styku s horkým vzduchem, takže pokud vlasy vyfénuješ místo toho, abys je nechala jen tak proschnout, určitě nic nezkazíš.

 

 

Bezoplachové přípravky a přípravky pro finální účes

 

Zde platí zásadní pravidlo: aplikuj masky na rozčesané vlasy. A po nanesení si už jen promni hřívu mezi prsty. Dále je lepší si vlasy nejprve malinko profénovat, nebo počkat, až proschnou. Stejně jako u oplachovacích, důvod je naředění.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Otestuj se: Jsi krutá ke svým vlasům?
Suché a poškozené vlasy: vrať jim život!
Bylinky pro krásu vlasů

 

A na závěr pár rad obecných.


Používej ideálně všechny přípravky na vlasy od jedné značky.
Pokud máš hodně zničené vlasy, mohla by ti pomoct i pěnová barva bez amoniaku, která je vyživí.
Před žehlením používej ochranný sprej.
A na závěr: na některé věci nepomůže ani ta nejlepší maska, ale bohužel jen nůžky.

 

Jaká je tvá nejoblíbenější maska? A na jaký problém ti pomohla? Poděl se v komentářích!5 hlasů
Vaše hodnocení