Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Baťa a Colours of Ostrava přicházejí s limitovanou kolekcí „festivalových“ bot s designem výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Co ho ke spolupráci přimělo, prozradil v našem rozhovoru.

Milan Cais: Hudebník a umělec začal navrhovat módu ROZHOVOR

Milan Cais
zdroj: Facebook official Milan Cais
aktualizováno 30.06.2017, 14:34 | 30.06.2017, 14:34 | Krásná.cz

Baťa a Colours of Ostrava přicházejí s limitovanou kolekcí „festivalových“ bot s designem výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Co ho ke spolupráci přimělo, prozradil v našem rozhovoru.

Společnost Baťa a festival Colours of Ostrava spojily síly a přicházejí s limitovanou kolekcí speciálních „festivalových“ bot – pohodlných, elegantních a designových tenisek. O jejich podobu, která odráží „coloursovskou“ barevnost a pestrost, se postarali výtvarník a člen kapely Tata Bojs Milan Cais a ostravské studio Kantors Creative Club. Celkově vzniklo šest barevných variant – tři dámské a tři pánské. Limitovaná kolekce se šila v Dolním Němčí nedaleko Uherského Hradiště. Dříve frčely Baťovky, letos se budou nosit Coloursky.

 

Pro Milana představovala práce na designu bot premiéru: “Boty jsem ještě nikdy nenavrhoval, takže nemám žádnou takovou podobnou zkušenost a tím mě právě ten nápad zaujal. Bylo to poprvé, co jsem se ve své tvorbě protnul s módou,“ popisuje umělec.


Nápad na festivalové boty není ale Milanův. „Ten nápad se zrodil při jedné debatě na Colours of Ostrava a jeden můj kamarád tam zmínil mé jméno. Ten nápad se mi zalíbil a dneska tu stojím ve svých vlastních botách,“ prozradil nadšeně.

 

Colours/Baťa/Cais
(Foto: oficiální zdroj)


Skromně ale dodává: „Celý ten design jsem ale nedělal jen já. Já jen spojil takový trychtýř nápadů do takové úzké cesty, vybíral jsem barvy, kombinoval tkaničky, promýšlel detaily…“
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak udržet bílé tenisky bílé? 6 jednoduchých rad!
FESŤÁKY, které si nesmíš nechat ujít! KALENDÁŘ + TIPY, jak ušetřit
Inspiruj se letošní Coachellou aneb Co se bude nosit na festivalech?

 

„Myslím, že boty, které vznikly pro Colours of Ostrava, by se daly popsat jako elegantní a zároveň veselé tenisky,” dodává autor závěrem.0 hlasů
Vaše hodnocení