Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Všimla sis, že ti v poslední době padají vlasy více než obvykle a začíná tě to vážně znepokojovat? Nemusíš se obávat. Dnes ti Mista s Top Stylistkou Lenkou Jakubovou ze Salonu Petra Měchurová ukážou, jak účinně bojovat proti vypadávání vlasů.

Mista Fashion Blog: Jak bojovat proti vypadávání vlasů

Mista Fashion Blog
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog
aktualizováno 27.02.2014, 00:00 | 27.02.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Všimla sis, že ti v poslední době padají vlasy více než obvykle a začíná tě to vážně znepokojovat? Nemusíš se obávat. Dnes ti Mista s Top Stylistkou Lenkou Jakubovou ze Salonu Petra Měchurová ukážou, jak účinně bojovat proti vypadávání vlasů.

Denně může vypadnout kolem 60 až 80 vlasů, ať už při česání, mytí nebo stylingu. Pokud ale zjistíš, že ti v rukou nebo na kartáči zůstane více vlasů než obvykle, tak je potřeba začít dělat předběžná opatření.

 

Co stojí za vypadáváním vlasů? Příčiny mohou byt vnější nebo vnitřní. Mezi ty vnější patří například častý a silný chemický zásah, tvrdnutí kolagenu ve vlasovém váčku či používání nevhodné vlasové kosmetiky. Pokud cítíš časté svědění nebo pnutí vlasové pokožky, je potřeba používat uklidňující přípravky určené přímo na citlivou pokožku hlavy. Když totiž tento problém nebudeš řešit, tak se pokožka může ještě více poškodit a vzniknou tak mikrozáněty, které vedou k padání vlasů.

 

Mezi vnitřní příčiny patří stres, genetika, nemoc štítné žlázy, puberta, hormonální nerovnováha, vysazení či nasazení hormonální antikoncepce, nedostatek zinku, železa a chudokrevnost.

 

Mista Fashion Blog
(Foto: oficiální zdroj)


Pokud zjistíš, že ti nadmíru padají vlasy, první, co bys měla udělat, je nasadit vhodné přípravky na vlasy, které zabraňují vypadávání vlasů a tvrdnutí kolagenu ve vlasovém váčku. Velmi účinné jsou například přípravky od Kérastase nebo Loreal Professionnel, ale kvalitní přípravky najdeš i v lékárnách. Na trhu najdeš mnoho doplňků stravy, které by měly zmírnit vypadávání, ale největší efekt má používání čistého zinku, který koupíš v lékárně a stojí jen pár korun. Další rady? Nestahuj si vlasy příliš často do culíku a určitě nechoď spát s mokrou hlavou nebo těsným culíkem.


Pokud ti nepomůže nic z toho, co jsme zmiňovali výše, je načase navštívit doktora. Měla by sis nechat odebrat krev, aby zjistili, zda nemáš poruchu štítné žlázy, hormonální nerovnováhu nebo nedostatek zinku, železa, či jiného vitamínu. Pokud ti zjistí některou z těchto diagnóz, nasadí ti správnou léčbu a vypadávání vlasů úplně vymizí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista Fashion Blog: Když tvoje vlasy nemají den
Mista Fashion Blog: Jak si správně žehlit vlasy
MISTA FASHION BLOG: Jak si udělat drdol z krátkých vlasů


Někdy stojí za vypadáváním vlasů prostě jen těžší období ve tvém životě, stres nebo vnitřní neklid, proto je důležité zpomalit, začít více relaxovat a dbát na své tělo a vnitřní a vnější rovnováhu.


Pokud chceš vědět více informaci o tom, jak bojovat proti vypadávání vlasů, skoukni video:

 


Zajímají tě témata o líčení, účesech, módě nebo o pečení? Na Mista Fashion Blogu najdeš celý archivu videí, tutoriálu a článků. Čeká tě tam taky poradna, kde ti na tvé otázky odpoví přímo Mista neb její vizážistka Marta.132 hlasů
Vaše hodnocení