Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na netu se dají najít různé vzory zajímavé manikúry. Přemýšlela jsi už ale někdy, jak důležité je umět si udělat základní péči o své nehty?

MISTA FASHION BLOG: Péče o nehty od A do Z

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 14
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 14
aktualizováno 06.02.2014, 11:26 | 06.02.2014, 11:26 | Krasna.cz/trm

Na netu se dají najít různé vzory zajímavé manikúry. Přemýšlela jsi už ale někdy, jak důležité je umět si udělat základní péči o své nehty?

Zdobení a lakování by mělo být až tím posledním krokem. A navíc, žádné nehty i s tím sebelepším lakem nevypadají hezky, dokud nejsou předtím pečlivě upravené a připravené. Jak pečovat o své nehty od A-Z a co všechno by měla obsahovat tvoje taštička s potřebami pro domácí manikúru ti Mista se svou kosmetičkou Klárou Fričovou ze salónu The One Wellness Club ukážou v novém dílu MistaFashion Blogu.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 13
(Foto: oficiální zdroj)

 

1. Jako první bys měla své nehty pečlivě odlakovat. Když ti lak nejde odlakovat, nehty nedrhni. Přilož tampon s odlakovačem na pár sekund na nehet, nech působit a lak ti pak snáz sjede dolů bez nepříjemného drhnutí.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Druhým krokem je tvarování nehtu. Důležité je zvolit správnou tvrdost pilníku. Na začátku je nejlepší začít se středně tvrdým pilníkem, aby nehty vytvaroval, ale nepoškodil. Určitě si je nestříhej nůžkami! Výsledek by nebyl tak dokonalý a nehty by sis mohla poškodit. Pilníkem si navíc můžeš vytvarovat ten správný tvar nehtu (kulatý, rovný, zaoblený), na který máš právě chuť. Na co nesmíš zapomenout, je, že nemusíš mít za každou cenu nehty dlouhé. Důležité je, aby byly pěkně a správně upravené.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Když si nehty takhle upravíš, tak si je namoč do mističky s vodou a jemným mýdlem. Nehtová kůžička krásně změkne, aby ses o ni mohla následně postarat.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Když máš nehtovou kůžičku po 5-10 minutách změklou, tak ruce utři do froté ručníku, vezmi dlátko nebo pomerančové dřívko, které koupíš v Dmku za pár korun, a kůžičku jemně zatlačuj směrem dolů. Část kůžičky, která nejde zatlačit pod nehet, je dobré opatrně odstranit kleštičkami.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

 

5. Dalším krokem je zahlazování nehtu. Používá se velmi jemný pilník nebo speciální leštička, který nehet nepoškodí, ale pěkně ho vyleští.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

6. Jedenkrát za 14 dní by sis měla udělat peeling rukou. Masíruj peelingem ruce alespoň 5 minut, aby se ti odstranila vysušená kůže a ruce byly krásné hladké. Nakonec ruce opláchni a opět utři do froté ručníku. V této fázi máš nehty a ruce připravené a můžeš zvolit lak na nehty na dokončení manikúry.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

7. Lak nanes ve dvou vrstvách, ale pozor, druhou vrstvu nanášej vždy, až když je ta první dokonale suchá. Když ti lak ukápne na kůžičku kolem nehtů, tak si ho vyzmizíkuj speciálním zmizíkem, který koupíš v Dmku nebo v Rossmanu za pár korun.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 10
(Foto: oficiální zdroj)

 

8. Nakonec si nakrémuj ruce a tvá manikúra je hotová.

 

Mista Fashion Blog: Péče o nehty - 12
(Foto: oficiální zdroj)

 

Co přesně by měla obsahovat tvá taštička s domácí manikúrou a detailní postup, jak o nehty pečovat, najdeš ve videu:

 

 

Zajímají tě témata o líčení, účesech, módě nebo o pečení? Na Mista Fahion Blogu najdeš celý archivu videí, tutoriálu a článků. Čeká tě tam taky poradna, kde ti na tvé otázky odpoví přímo Mista neb její vizážistka Marta.

 

Anketa
Které z témat bys chtěla vidět v příštím díle MistaFahion Blogu? Tentokrát o tom rozhoduješ ty svým hlasováním!
Hlasovalo 195 lidí
 93 hlasů
Vaše hodnocení