Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Už jste někdy slyšeli slovo K-Pop? Toto slovo označuje korejskou populární hudbu, kolem které se točí nejen hudební styl, ale také móda a úžasná image korejských hvězd. Mista vám dnes ve speciálním díle Mista Fahion Blogu spolu s Mei a Mončou, red...

Mista Fashion Blog představuje: K-POP aneb svět korejské hudby a módy

K-POP - 1
zdroj: oficiální zdroj K-POP - 1
aktualizováno 19.09.2013, 08:56 | 19.09.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Už jste někdy slyšeli slovo K-Pop? Toto slovo označuje korejskou populární hudbu, kolem které se točí nejen hudební styl, ale také móda a úžasná image korejských hvězd. Mista vám dnes ve speciálním díle Mista Fahion Blogu spolu s Mei a Mončou, redaktorkami AsianStyle.cz, o tomto východním fenoménu prozradí více a pokusí se vám společně přiblížit tento pestrobarevný stylový hudební svět.

K-POP - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

V poslední době se ve světě hodně rozšířily BB creamy. Na trhu je jich spousta, ale ne všechny jsou tak dokonalé, jak by měly být. Trend BB creamu neboli Blemish Balm, volně přeloženo jako „balzám na vady“, pochází z Jižní Koreje, odkud se postupně dostal až na náš trh. Korejské celebrity si potrpí na dokonalou a bezchybnou pleť a tak používají BB cream. BB creamy z Jižní Koreje jsou zaměřeny na všechny typy pleti, přizpůsobují se její barvě a obsahují spousty vitaminů a UV filtrů. Pravý korejský BB cream si můžete dopřát i vy, a to v kamenné prodejně MISSHA v Brně nebo koupí přes internet, kde vyjdou cenově stejně, jako ty od komerčních značek, které nabízejí naše obchody.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Postřeh odjinud? Kouzelný krém
TESTUJEME: Které BB krémy stojí za to vyzkoušet?
Stále hledáš svůj ideální BB krém?

Šaty, o kterých se teď nejvíc mluví: Victoria Beckham šokovala modrým stanem!
Myslíte si, že si příští jaro užijete veselých barev? Ani omylem, návrháři diktují černou a bílou!
 


Dalším trendem korejských celebrit je jejich módní styl. Ať už se jedná o barevné a výstřední oblečení, o pestrobarevné vlasy a různé účesy, které některé korejské hvězdy velmi často střídají, nebo o barevné kontaktní čočky.

 

K-POP - 6
(Foto: oficiální zdroj)


Výjimkou není ani to, že mužští zpěváci nosí oční linky. Velkými módními ikonami jsou mezi K-Popovými celebritami například CL ze skupiny 2NE1 nebo leader skupiny BigBang, G-Dragon.

 

K-POP - 4
Dragon (Foto: oficiální zdroj)

 

K-POP - 3
CL (Foto: oficiální zdroj)

 

K-Pop je zajímavý nejen módním stylem a image, na kterou si potrpí většina tamních zpěváků, ale také hudbou, vymakanými tanečními choreografiemi, videoklipy, které rozhodně zaujmou, a úžasnými live show. Jde o směsici mnoha hudebních stylů od HipHopu přes rap, R’n’B, pop, electro ale třeba i rock.

 

K-POP - 8
Rain (Foto: oficiální zdroj)

 

Mezi průkopníky K-Popu patří například skupiny jako Shinhwa nebo H.O.T.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Maki, Haru, Munamu: Módní směr harajuku je hlavně o svobodě!
Citliví EMO, barevní SCENE – jaký styl vyhraje teď?
Je EMO ještě v kurzu?


K-Pop se pomalu stává koníčkem mnoha světových fanoušků a korejské hvězdy vystupují při svých světových tour i v evropských zemích jako jsou Německo, Francie či Anglie. Kontinent, který K-Popu maximálně propadl, je Jižní Amerika.

 

K-POP - 7
Hyuna (Foto: oficiální zdroj)


V České a Slovenské republice je v dnešní době odhadem kolem 5000 fanoušků korejské hudby. Pro většinu těchto fanoušků už jde spíše o životní styl, než jen o hudbu samotnou. Tito fanoušci pečlivě sbírají alba a různé goodies od svých oblíbených skupin a pořádají různé srazy. V létě se například pořádal velký sraz Czech Hallyu Wave, na kterém měli fanoušci jeden den přednášky o svých oblíbených skupinách a druhý den soutěžili ve zpěvu a tanci na své oblíbené K-Popové hity. Čeští a slovenští fanoušci K-Popu se také střetávají na AsianStyle party, kde si mohou na své oblíbené hity zatančit.

 

K-POP - 5
Dragon (Foto: oficiální zdroj)

 

SLEDUJ SERIÁL:

Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno
Mista fashion blog: Ombre ve vlasech i líčení
Objev se zpěvačkou Mistou skvělá nehtová razítka

 

Pokud se o K-Popu a K-Popové módě chcete dozvědět více, určitě se podívejte na video, kde vám Mista, Mei a Monča tento asijský fenomén přiblíží.

 

 94 hlasů
Vaše hodnocení