Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také ti kamenné obchody nestačí? Pokud ráda lovíš módní kousky na internetu, poradíme ti, na jaká rizika si dát pozor při nákupu v asijských e-shopech.

Na co pozor při nakupování z asijských e-shopů

Nákupy on-line
zdroj: Thinkstockphotos Nákupy on-line
aktualizováno 12.06.2013, 00:00 | 12.06.2013, 00:00 | Krasna.cz/Eva

Také ti kamenné obchody nestačí? Pokud ráda lovíš módní kousky na internetu, poradíme ti, na jaká rizika si dát pozor při nákupu v asijských e-shopech.

EBay nebo Asos má zmáknutý leckterá módní maniačka, která miluje on-line nakupování. Ale co asijské e-shopy s módou? Zatím ses na ně bála? Já se rozhodla vyzkoušet i je, konkrétně web wholesale-dress.net. V této recenzi jsem se snažila sepsat svoje zkušenosti do pár bodů, které by mohly být prospěšné i tobě. Přikládám i fota od výrobce a moje vlastní fotky, ať si můžeš udělat představu o skutečné kvalitě oblečení.


Obecné rysy oblečení z Číny:

 

1. Free size aneb menší, než si myslíte


Dva ze tří kousků, které jsem si objednala, byly označeny jako "free size". Jestli tím chtěl výrobce naznačit, že zboží padne každému, tak se asi šeredně spletl. Možná každé malé extra štíhlé Japonce, rozhodně ne každé Češce. Já nosím velikost S a do všeho jsem se vešla, ale musím říct, že v objednaných šatech, které měly velikost udanou M, se cítím daleko pohodlněji, než ve "free size" šatech.

 

 

logo Yoopy
Pokud chcete nakupovat s jistotou a garancí TV Nova, vyberte si v našem novém eshopu YOOPY.cz. Máme parfémy, šperky, dámské oblečení a spodní prádlo - vše za rozumné ceny, s možností do 14 dní zboží vrátit či vyměnit.

 


2. Kratší, než si myslíte


Ačkoliv prodejce uvádí délku šatů, jsem z toho trochu rozpačitá. Musí to být délka v nataženém stavu (který dlouho nevydrží, šaty mají tendenci vyhrnovat se), nebo jsem špatně měřila. Problém s délkou byl jen u 1 šatů ze 3, a to ve velikosti "free size".

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nakup si oblečení do tisícovky v zahraničních e-shopech
Petra Svoboda: Ráda nakupuji módu přes internet, i když se občas spálím. ROZHOVOR
Jak bojovat proti módním padělkům?


3. Jiná barva


Stejné šaty, jako prodávají na www.wholesale-dress.net, se občas prodávají i na Aukru. Moc dobře si pamatuji, jak jsem se těšila na krásné šaty béžové barvy, ale čekalo mě překvapení. Šaty, které jsem obdržela, byly meruňkové! Nebuďte proto překvapené, když doručené šaty mají trochu jinou barvu, s tím musíte počítat. Nesednou-li vám, zkuste šaty udat na Aukru nebo votocvohoz.cz. Reklamace se totiž finančně příliš nevyplatí.

 


4. Nekvalitní šití


Čínská klasika... Když už vám přijdou šaty, ze kterých vám nekouká půlka zadnice, mají barvu jako na fotce a padnou vám jako ulité, obvykle je tu ještě jeden zádrhel - šití. Na dalším obrázku demonstruji fotku šití (dá se tomu tak vůbec říkat?!) rukávu. Je naprosto otřesné. Cena oblečení je sice super i přes vyšší poštovné, ale musíte počítat s tím, že tu a tam bude šaty potřeba poopravit.

 

Oblečení z e-shopu: Fotky versus realita - 7
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Nakupování na zahraničních webech. JAK NA TO
Jak nakupovat na eBayi
Jak nakupovat na eBayi, tentokrát o placení

 

Fotky vs realita


Nechám na vašem posouzení, zda fotky odpovídají realitě.

 

Fotogalerie

1 / 12 Otevřít fotogalerii

 

Dle mého názoru docela ano, pokud se liší, tak jen v drobných detailech. Takže se nemusíte bát, že vám dojde něco úplně jiného, než jste si objednali...

 

Článek pro tebe napsala blogerka Eva z blogu mojerecenzekosmetiky.blogspot.cz.


A jaká je vaše zkušenost? Chystáte se také objednat?3 hlasů
Vaše hodnocení