Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Začátek září bude opět patřit pražskému fashion weeku. Pokud chceš vědět, v jakém znamení se ponese podzim a zima 2018, pak rozhodně na tuhle velkolepou akci doraz.

Na co se můžeš těšit na zářijovém MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK? Známe všechny podrobnosti o tomto svátku módy!

MBPFW
zdroj: oficiální zdroj MBPFW
aktualizováno 16.08.2017, 00:27 | 16.08.2017, 00:27 | Krásná.cz

Začátek září bude opět patřit pražskému fashion weeku. Pokud chceš vědět, v jakém znamení se ponese podzim a zima 2018, pak rozhodně na tuhle velkolepou akci doraz.

Co tě čeká a nemine?
Během tří dnů na začátku září, od soboty 2. 9. do pondělí 4. 9., představí svou nejnovější tvorbu ve Fashion Templu na Štvanici celkem 19 subjektů – návrhářů, značek a školních ateliérů. Mezi nimi jsou jak zavedené módní podniky Nehera a Blažek, tak stálice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Petra Ptáčková, Miro Sabo, Odivi nebo Alter Era, ale objevují se i nová jména čerstvých absolventů Zoltán Tóth, Lukáš Krnáč, Adam Kost či zlínský student Jan Černý. „Březnová přehlídka nám otevřela nový obzor. Pobídla nás k neotřelé a odvážné prezentaci našeho designu, kvality materiálů a zpracování nejen našim zákazníkům, ale i odborné veřejnosti,“ říká Jana Kuťková, designérka značky Blažek.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)

 

Novinkou zářijové edice je rozšíření prezentací i mimo hlavní areál. Na specifické lokaci, která odpovídá tématu a ladění nové kolekce, se odehraje přehlídka Zuzany Kubíčkové, zatímco představení nové tvorby Lukáše Macháčka bude současně slavnostním zahájením provozu designérova nového prodejního showroomu. Česko-slovenské návrhářské duo LAFORMELA poprvé představí pánskou módu. Úplným nováčkem na mole MBPFW pak je značka Mi Fashion Label. Konfrontace domácí studentské tvorby se světem velké módy je na programu v pondělí odpoledne, kdy se kromě obou ateliérů módního designu pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové předvedou také čtyři absolventi prestižní tokijské Bunka Fashion Graduate University (BFGU).


Na jaké akce se můžeš dostat bez vstupenek?
Zahájení v Pařížské
Ještě než se v sobotu na tenisovém stadionu Štvanice rozběhne maraton přehlídek, módní týden otevře v pátek 1. září druhý ročník akce Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night #2. Při té obchody představí své novinky na podzim a budou módychtivé vítat až do desáté hodiny večerní. Od soboty budou navíc Pařížskou ulici po celou dobu trvání módního týdne lemovat velkoplošné módní fotografie.


Nové kolekce v detailu

Po skončení přehlídkové části se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. V úterý 5. září od 14 do 17h budou mít v rámci akce Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle zájemci o módu možnost vidět na jednom místě reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou přítomni osobně, je možné dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso bude podávat kávu a redakce magazínu ELLE bude přímo v showroomu fotografovat módní editorial. The Chemistry Gallery; vstup volný.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)

 

Ikonické tenisky
Od úterka do čtvrtka 5.–7. září bude v Klubovně 2. patro v Dlouhé ulici probíhat výstava o historii tenisek adidas Equipment „EQT – Behind The Scenes by adidas Originals“. Na programu jsou přednášky, zábavné aktivity a párty; vstup volný; 15–21h.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brýle jako módní doplněk nejen na fashion week
FOTOREPORTÁŽ z pražského fashion weeku
New York Fashion Week: Profesionální looky plné fantazie


Kniha módy

Ve čtvrtek 7. září od 19h bude ve Fresh Labels pokřtěna kniha streetstylového fotografa Jakuba Ferance. Vstup volný.


Designové „vansky“

Na propojení vysoké módy se stylem ulice se mohou zájemci přijít podívat do Footshopu, kde v pátek 8. září od 19h proběhne představení nové limitované edice Vans, jež vznikla ve spolupráci s Karlem Lagerfeldem.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)


Pomalá móda
Během víkendu 8. a 9. září nás čekají SLOU Fashion Days (SFD), což je nový název pro oblíbený happening udržitelné módy. V prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří tvoří módu s respektem k přírodě a lidem. Hlavním hostem SFD bude zakladatelka mezinárodní kampaně Fashion Revolution Carry Somersová. Na programu jsou semináře, workshopy a také SWAP párty, kde je možnost vyměnit svršky. Vstup volný; program oba dny od 10 do 20h.0 hlasů
Vaše hodnocení