Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

A je tady bílá barva. Každá z nás ji zná, protože by to měla být naše základní barva v šatníku. Bílá se totiž letos stala náhražkou černé. Naším „stavebním kamenem“ pro kombinování oblečení.

Nastává doba bílé barvy

Barva léta 2012: bílá - 18
zdroj: Oficiální zdroj Barva léta 2012: bílá - 18
aktualizováno 05.05.2012, 00:00 | 05.05.2012, 00:00 | Krásná.cz/MinnieFox

A je tady bílá barva. Každá z nás ji zná, protože by to měla být naše základní barva v šatníku. Bílá se totiž letos stala náhražkou černé. Naším „stavebním kamenem“ pro kombinování oblečení.

Ano, právě bílá bude jedna z barev, které se budou používat nejčastěji. Sama můžeš posoudit, že bílá barva vypadá zkombinovaná s jinými barvami veseleji, než černá. I minulý rok návrháři z hlavních měst módy, jako jsou New York, Londýn, Miláno nebo Paříž, poznali, že je na čase nějaká změna. Proto je tu revoluční bílá. A právě oni už v minulé kolekci na jaro/léto 2011 představili převážně bílou. Bílá barva byla doslova dominantní barvou luxusních značek, jako je například Chloé nebo Bottega Veneta.

 

Co přinášejí české obchody v aktuálních kolekcích? Inspiruj se značkami NewYorker, Ann Christine nebo Bershka.

 

Fotogalerie

1 / 20 Otevřít fotogalerii

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Obohať svůj šatník a buď originální!
Nauč se nosit jarní barvy podle Katherine Heigl
Pastelové barvy kralují jaru! Umíš je správně nosit?


Jak na to

 

Určitě bys neměla kombinovat všechny bílé věci, které najdete. Měla bys vybírat hlavně podle střihu, kontrastu barev a typu oblečení. Myslím si, že je dobré dát dohromady bílou s kontrastní barvou typu červené, fialové nebo černé. Proto vybírej pečlivě. Určitě sama dobře víš, že některé barevné kombinace nemusí vypadat tak skvěle, jako to vypadá ve tvé hlavě.

 

Jestli totiž zkombinuješ bílou například s béžovou nebo šedou, celý outfit bude působit vybledle a hodně světle. Což nemusí vždy udělat dobrý celkový dojem. Takové kombinace sluší zejména opáleným tmavovláskám, nebo dívkám, které si libují v křehkém až éterickém vzhledu, ale podle této image se také chovají.

 

Bílá je trendy
(Foto: Krásná.cz/autorka)

 

Mysli na to, že v každém outfitu, kde převažuje bílá, nemusíš hned vypadat jako kuchařka z jídelny, nebo doktorka. Stačí drobnosti, jako cvočkové ozdoby, zlaté nebo stříbrné detaily, kontrastní pásek, klobouk nebo kabelka. Věř mi, že když si svůj outfit předem dobře promyslíš, budeš vypadat skvostně. Ale pamatuj si, že bílé oblečení se hodně dobře špiní, proto si dávej pozor, kam si sedáš, nebo o co se opíráš.

 

Nechceš se vzdát černé? S bílou je to nesmrtelná kombinace.

 

Fotogalerie

1 / 26 Otevřít fotogalerii

 

Každopádně bílá je krásná barva, se kterou se dá hodně dobře vyhrát. Je jednoduchá a elegantní, ale přitom dokáže upoutat pozornost. Proto ve svém šatníku začni měnit občas nudnou černou za bílou. Ne nadarmo se říká, že „bílá je nová černá“.3 hlasů
Vaše hodnocení