Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Podpatky dokážou s naší postavou hotové divy. Chceš také opticky delší nohy a celkově štíhlejší postavu, a navíc získat elegantnější a svůdnější vzhled? Vyzbroj svůj botník botičkami na vysokém podpatku. Nejdřív se na nich ale nauč správně chodit....

Nauč se nosit podpatky

aktualizováno 14.04.2011, 05:37 | 14.04.2011, 00:57 | Krasna.cz/trm

Podpatky dokážou s naší postavou hotové divy. Chceš také opticky delší nohy a celkově štíhlejší postavu, a navíc získat elegantnější a svůdnější vzhled? Vyzbroj svůj botník botičkami na vysokém podpatku. Nejdřív se na nich ale nauč správně chodit. Jak hravě zvládnout profesionální modelkovskou chůzi?

Sníš-li o tom, že budeš pro opačné pohlaví neodolatelně sexy, boty na vysokém podpatku jsou pro tebe nutnost. Jenže abys na nich působila skutečně přitažlivě, musíš je uměn nosit – a hlavně se na nich pohybovat.

 

Možná jsi doteď v obchodě po elegantních botkách na jehlách jen zasněně koukala, ale ve skutečnosti sis žádný z vystavených modelů nekoupila. Všechny jsou přece tak nepohodlné a vůbec se na nich nedá chodit. Omyl! Chce to jen cvik a trochu tréninku.

 

Boty na podpatku - 6
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Vážně to za to stojí. Vhodně zvolené botky ti dokážou opticky ubrat pár kilo, tvá lýtka budou vypadat štíhlejší a nohy delší. Na podpatcích se navíc úplně jinak neseš, takže celá tvá postava bude působit smyslněji a bude vyzařovat jistotu a sebevědomí.

 

Pozor na základní chyby:

 


Deset rad k dokonalé chůzi:


1. Rozlož váhu. Když obuješ tenisky nebo balerínky, váhu těla rozložíš souměrně, protože o ní nemusíš přemýšlet. Na podpatcích se ale necítíš jistě, a tak vědomě balancuješ a všechnu váhu směruješ do špiček nohou. To je špatně. Uvolni se a vyrovnávej svou stabilitu pohybem boků, ramen, pohupováním rukou... Nohám co nejvíce ulev, ať ne podpatcích nechodíš jako hromotluk.

 

Boty na podpatku - 5
(Foto: Oficiální zdroj)

 

2. Na podpatky si musíš zvyknout. Pokud sis koupila luxusní botičky a hned v nich vyrazíš ven, můžeš si zadělat na pěkný trapas. Nazuj nejdřív boty doma. Ale ne k sezení u počítače. :-) Ukliď si v nich pokoj, uvař večeři, umyj nádobí. Zvykneš si na ně, naučíš se stabilitě v různých situacích, za chvíli na nich získáš jistotu.

 

Boty na podpatku - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

3. Pokud je to pro tebe poprvé, zkus si to maximálně usnadnit. První boty na vysokém podpatku by měly být pevné a maximálně uzavřené. Letos je skvělý rok na trénování, protože přesně takové boty jsou v kurzu. Nejde o to, aby měly malý a široký podpatek. Může to být i uzounká jehla, ale pokud má bota zároveň platformu pod špičkou a noha je včetně kotníku a nártu pevně opásána, bude se ti v tom chodit fantasticky.
 

Boty na podpatku - 3
(Foto: Oficiální zdroj)

 

4. Netroškař. Když se hned naučíš chodit na tenkém deseticentietrovém podpatku, zvládneš nižší a širší hravě. Pokud bys postupovala opačně, od silnějších a kratších podpatků, bude to dlouhé učení s méně viditelným vývojem.
 

5. V botách se musíš cítit a musí ti padnout. Pokud se ti v nich noha klimbá a jsou příliš široké, nekupuj si je. V nich nikdy nebudeš mít pevný krok.
 

 

6. Přemýšlej, kam boty budeš nosit. Spíš na party? Neboj se tenkého podpatku, vypadá nejvíc sexy. Hodláš v nich běhat většinu dne po městě, kde jsou chodníky plné kočičích hlav? Širší a stabilnější podpatek bude lepší volbou.
 

Boty na podpatku - 4
(Foto: Oficiální zdroj)

 

7. Narovnej se. Na podpatcích nemůžeš chodit shrbená. Nejen kvůli stabilitě, ale i proto, že to nepůsobí ani trochu žensky. Vytáhni se v ramenou, zatáhni břicho, narovnej hlavu... Hned je na tebe mnohem lepší pohled.
 

8. Nedělej zbytečně dlouhé kroky. Na podpatcích ti hrozí riziko zaškobrtnutí. Díky drobnějším krokům navíc pěkně kroutíš zadečkem, a tomuhle pohledu žádný kluk neodolá.
 

Boty na podpatku - 1
(Foto: Oficiální zdroj)

 

9. Drž nohy napnuté. Nekrč se v kolenou, protože pak se ti úplně změní postavení těla, jsi podsazená, a působí to divně.
 

10. Nesnaž se dávat nohu před nohu. To dělají modelky na přehlídkovém mole, na ulici by to ale působilo divně, navíc bys mohla zakopnout o vlastní nohu. Nohy měj úplně normálně jednu vedle druhé.

 

Platforma, širší podpatek, úzké jehly? Zvládni chůzi na všech typech bot:

 7 hlasů
Vaše hodnocení