Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vysoké podpatky jsou u obuvi čistě ženskou záležitostí a není divu, že mnohé dívky si svůj outfit bez nich nedokážou představit. Nejdůležitější věcí, na kterou by ses měla zaměřit, je naučit se v nich pořádně chodit. Protože není nic horšího, než ...

Nauč se nosit vysoké podpatky jako pravá dáma

Podpatky
zdroj: Thinkstockphotos Podpatky
aktualizováno 22.11.2017, 16:14 | 22.11.2017, 16:14 | Krásná.cz/Mersmerize

Vysoké podpatky jsou u obuvi čistě ženskou záležitostí a není divu, že mnohé dívky si svůj outfit bez nich nedokážou představit. Nejdůležitější věcí, na kterou by ses měla zaměřit, je naučit se v nich pořádně chodit. Protože není nic horšího, než když si mladá slečna vezme několikacentimetrové podpatky, chce být za elegantní dámu, a neumí se v nich ani postavit.

Než budeš na podpatcích vypadat skutečně jako elegantní dáma, je potřeba se na nich naučit chodit a okoukat ty správné modelkovské pohyby. V tomhle textu se zaměřím na to, jaké boty s podpatky si vybrat, k čemu se hodí, a na co by sis měla dát pozor.


Krom chození na nich je extrémně důležitá věc jejich výběr. Když si totiž koupíš nekvalitně zpracované boty, pravděpodobně se ti v nich bude špatně chodit, nohy tě budou bolet víc, než je to zapotřebí a mohlo by to ovlivnit i tvou nožní klenbu. Pokud chceš nosit vysoké podpatky, klidně můžeš začít, určitě ale nezapomínej na to, že existují i boty s klasickou podrážkou, které jsou pro nohy prospěšnější. Na podpatky tedy přecházej rozumně, je lepší je střídat s klasickými teniskami nebo zdravotnickou obuví.

 

 


Co se týče materiálu, je naprosto nejlepší výběr klasická kůže, bohužel ale je dražší. Proč? Protože boty z jiného (syntetického) materiálu se nedají „prošlápnout“ a netvarují se podle tvé nohy. Při výběru také koukej na to, co zvládneš. Je hloupost si najednou z balerín stoupnout na dvaceticentimetrové podpatky a myslet si, že to půjde samo od sebe. Pokud nejsi na takové boty zvyklá, raději postupuj od těch na menším k těm na vyšším podpatku, půjde to snáze. Také si rozhodně nekupuj páskové boty, jejich pásky by tě dřely. A stejně nevhodné jsou i takové, které ti extrémně tlačí prsty k sobě, nebo tě nutí prsty na noze pokrčit.
 

Dobré boty na podpatku musí být stabilní – mnoho z těch, které se prodávají, mají špatně vyřešenou konstrukci, a noha se v nich potom kývá, což nevypadá vůbec pěkně, a navíc z toho víc bolí chodidla i celé nohy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víš vůbec, proč tě bolí z podpatků nohy?
Ideální obutí ke zkráceným délkám kalhot


Když odsuneme správný výběr stranou a zaměříme se na oblečení, které se k takovým botám hodí, určitě první, co většinu z vás napadne, bude elegantní oblečení. Považuji za samozřejmost, vzít si boty na podpatku na ples, do divadla nebo na podobné akce. Ideální jsou k sukním, z toho důvodu, že pokud na nich umíš, dělají krásnou, ženskou siluetu, zlepšují naše držení těla a celkový postoj a dokážou nám ubrat pár kilo a přidat na výšce. Stejně tak se však hodí i k džínům, velice moderní záležitost jsou teď úzké (skinny) džíny, které přímo vyzývají k pěkným, vyšším botám.


Pokud sis tedy rozhodla vzít boty na vysokém podpatku, na co by sis měla dát pozor? Určitě na to, kudy a kdy budeš chodit. Jestli jsi začátečnice, raději je při deštivém počasí nebo při mrazících, kdy boty kloužou, nechej doma. Stejně tak pozor na kostky, na které v centrech měst můžeš narazit. Podpatky se v nich často zachytávají, a ty tak můžeš buď skončit bez boty na noze, nebo rovnou celá na zemi.3 hlasů
Vaše hodnocení