Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Toužíš po dlouhých vlasech, ale ony pořád ne a ne narůst? Poradíme, jak si vypěstuješ krásnou hřívu.

Nech si narůst dlouhé vlasy. Ale chce to péči!

Dlouhé vlasy - 2
zdroj: Thinkstockphotos Dlouhé vlasy - 2
aktualizováno 10.02.2017, 00:57 | 10.02.2017, 00:57 | Krásná.cz/Mersmerize

Toužíš po dlouhých vlasech, ale ony pořád ne a ne narůst? Poradíme, jak si vypěstuješ krásnou hřívu.

Takovou situaci snad zažila většina z nás – máš den blbec a najednou se ti tvé delší vlasy znelíbí, dostaneš hloupý nápad a ostříháš se. Postupem času ale zjišťuješ, že ti to vůbec nesluší nebo se ti to nelíbí, je to nepraktické a chceš zpátky své dlouhé vlasy. Nebo druhá situace – už roky čekáš, až ti ty vlasy konečně poporostou a ono pořád nic.

Růst vlasů je záležitostí velice individuální, a zatímco některých rostou už od přírody neuvěřitelně rychlým tempem, někdo s tím zkrátka může mít problémy a na dlouhé vlasy čeká dlouhé roky. I s tím se ale dá něco málo dělat!

Na hlavně máme zhruba 90 až 140 tisíc vlasů, které každých deset až čtrnáct dní povyrostou o necelých 5 milimetrů, tedy o půl centimetru. Pokud se o vlasy správně staráš, tak by ti za měsíc měly povyrůst přibližně o jeden centimetr, ale samozřejmě hodně záleží na genetice. Pokud vlasům nedáváš to, co potřebují, je jasné, že budou růst pomaleji a ještě k tomu nebudou vypadát vůbec hezky ani zdravě. A kdo by chtěl mít sice dlouhé, ale špatné vlasy?

 

Dlouhé vlasy - 1
Aby se ti vlasy netřepily, je důležité pravidelně zastříhávat konečky. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Důležitá věc, kterou by sis měla pamatovat, je, že vlasy potřebují pravidelně stříhat konečky – asi o 5 milimetrů. Zastavíš tím třepení konečků, kvůli čemuž vlasy nevypadají vůbec zdravě, takže to zničí iluzi zdravých a krásných vlasů. Pokud i při pravidelném zastřihávání pozoruješ, že konečky se ti stále třepí, použij kosmetiku (šampon, kondicionér či masku) proti třepení. Můžeš se také poradit se svou kadeřnicí, která ti určitě ráda doporučí nebo objedná nějaká séra či masky určené na rychle se třepící konečky. Ano, neovlivní to sice růst, ale je to hodně důležité pro vzhled a celkové zdraví vlasů.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Známe jídla, která pomohou tvým vlasům!
Jak vybrat správného kadeřníka?
TESTUJEME: Rozmazlující péče pro tvou hladkou pokožku
Doma.cz píše: 
8 chyb, kterými si ničíme vlasy

Růst vlasů ovlivňuje i výživa. Pokud jíš jen samé tučné a nezdravé věci, je jasné, že to ovlivní celé tvé tělo – nejenom postavu, ale vlasy, nehty a samozřejmě zuby. Proto jez hodně ovoce, zeleniny a masa. Pitný režim je také dost důležitý. Je potřeba denně vypít 2 až 3 litry tekutin. Opět je nejlepší obyčejná voda nebo neochucená minerálka.

Důležité je vlasy nezatěžovat. Alespoň jednou za čas jim dopřej pauzu od fénování, barvení, žehlení nebo kulmování. Používej kvalitní a typově odpovídající vlasovou kosmetiku, kup si kvalitní nejlépe přírodní hřeben, který tvé vlasy nebude mechanicky poškozovat.

 

Dlouhé vlasy - 3
Používej přírodní hřeben, který nebude tvé vlasy ještě víc poškozovat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud nic nepomáhá, tvé vlasy jsou relativně zdravé, ale odmítají vyrůst a ty o dlouhé vlasy vážně stojíš, další způsob, jak jim pomoct, jsou výživové a vitamínové doplňky. Příkladem je biosil plus, hair booster, revalid nebo foliactive. Nejsou nijak předražené (samozřejmě některé jsou dražší, některé levnější), proto vyzkoušej, který bude pro tebe ten pravý.

Pokud ani tyhle rady nepomohou, jednou z těch nejsnadnějších metod je nechat si je prodloužit. Můžeš tak učinit natrvalo u své kadeřnice. Podobné prodlužování ale většinou stojí tisíce. Můžeš taky zvolit metodu clip-in, koupit si prameny v barvě svých vlasů, a když budeš mít náladu – vlasy si můžeš prodloužit!9 hlasů
Vaše hodnocení