Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zná to snad každá dívka. Když už pomaloučku slavíme pleť bez akné, objeví se na našem obličeji velký a bolavý pupínek, který nám chce připomenout, že problematická pleť ještě neřekla poslední slovo. Naštěstí existuje hned sedm triků, které nám toh...

Objevil se ti na tváři nechtěný pupínek? Známe 7 TRIKŮ, díky kterým se ho přes noc zbavíš!

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 16.10.2017, 16:21 | 16.10.2017, 16:21 | DyA

Zná to snad každá dívka. Když už pomaloučku slavíme pleť bez akné, objeví se na našem obličeji velký a bolavý pupínek, který nám chce připomenout, že problematická pleť ještě neřekla poslední slovo. Naštěstí existuje hned sedm triků, které nám tohoto nežádoucího návštěvníka pomohou vypakovat.

Ještě před tím, než ti zázračné triky prozradíme, je důležité zmínit, že bys je neměla aplikovat všechny najednou. Na tvém obličeji by napáchaly více škody než užitku. Rozhodni se tedy pro jednu cestu, kterou se vydáš a zbytečně nekombinuj různé možnosti. Navíc nebude na škodu, když si nejprve produkty vyzkoušíš na ruce, abys zjistila, zda na ně nemáš alergickou reakci.


1. HYDROKORTIZONOVÝ KRÉM
Pokud tě čeká opravdu důležitá akce, na kterou si nemůžeš dovolit přijít s velkým uhrem, pak vyzkoušej hydrokortizonovou mast, která ti dokáže od problému rychle pomoci. „Je-li tvůj pupínek červený a nafouklý, pak hydrokortizonová mast dokáže pohltit až 80 % červené barvy a celý pupínek zklidnit,“ říká dermatoložka Whitney Bowe. Mastičku použij přes noc a ráno svou pleť nepoznáš. Je ale opravdu důležité, abys mast používala jenom v nejkrajnějším případě. Časté užívání by tvé pleti nemuselo prospět, tak na to mysli.

 


2. SPOT TREATMENT
Možná jsi už sama zaznamenala produkty, které se pyšní názvem spot treatment. Nehledej v tom žádnou vědu, jde o směsici účinných látek, jako je kyselina glykolová, kyslina salicylová a aloe vera. Právě toto kouzelné trio dokáže pupínek rychle zahojit a dokonale ho zklidnit. Nejlépe uděláš, když takový produkt budeš používat pravidelně, a to vždy večer po odlíčení.


3. ROZDRCENÝ ASPIRIN
Tuto metodu opět použij v nejkrajnějším případě. I když to zní opravdu zvláště, určitě tě překvapí, jak skvěle může rozdrcený aspirin pomoci. Hlavní kouzlo je především v tom, že aspirin je derivátem kyseliny salicylové, která dokáže pupínek zklidnit. Navíc je rozdrcený aspirin protizánětlivý, což je pro naši pleť skvělým bonusem.


4. TEA TREE OIL
Tea tree oil je velký zázrak, který bys rozhodně měla ve své kosmetické taštičce vlastnit. Stačí nanést pár kapek na odličovací tamponek a následně jím potřít pupínek. Pokud tea tree oil používáš poprvé, pak ho nanes jenom trošku. Někteří lidé na něj mohou být citliví, a tak je dobré si nejdříve vyzkoušet, zda mezi ně nepatříš. Olejíček používej na vyčištěnou pleť před spaním. Uvidíš, že se ti do rána pupínek zahojí.

 


5. VYMĚŇ ZUBNÍ PASTU
Asi to zní jako nesmysl, ale je klidně možné, že tvůj pupínek je jenom reakcí na nesprávnou zubní pastu. "Zubní pasty mohou obsahovat přísady a vonné látky, které mohou dráždit a poškodit kůži," říká Dr. Bowe. A tak nebude od věci, když současnou pastu vyměníš za jinou. Možná se s tvou pletí nic nezmění, ale možná to na ni bude mít velký vliv.


6. RUCE STRANOU
Ano, nejhorší, co můžeš udělat, je to, že si pupínek budeš mačkat. Nejen, že se do něj mohou dostat nežádoucí bakterie, ale především ho ještě více rozdráždíš. Místo toho, aby se ti zahojil za dva až tři dny, bude tvůj obličej okupovat nejméně týden. Zkus se od něho držet opravdu daleko a nedovol, aby tvé ruce dělaly nějakou rotyku.


7. POMOCNÍCI Z DROGERIE
I v drogerii můžeš naleznout spousty pomocníků, kteří se dokážou s pupínkem přes noc porvat. Všechny většinou fungují na stejném principu, a to, že je naneseš na odlíčenou pleť a necháš přes noc působit. V některých případech se sice efekt nedostaví hned, ale alespoň pomohou s tím, že se pupínek zklidní a nebude červený.

 

Boj s pupínky
(Foto: Archiv firem)

 

* Sérum na akné speciálně vytvořené k nanášení přímo na citlivá místa, začervenalé pupínky a flíčky (Havlíkova apotéka, 398 Kč).
*Okamžitá pomoc s nedokonalostmi a aknózní pletí (Yves Rocher, 215 Kč).
*Roll-on funguje jako první a účinná pomoc již při počátečních příznacích nově vznikajícího akné (Ryor, 89 Kč).
*Čisticí sérum bojuje proti bakteriím a stahuje póry (Alverde k dostání v DM drogerii).0 hlasů
Vaše hodnocení