Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chystáš se na party, večírek, nebo jen hledáš způsob, jak zvýraznit svůj pohled a oživit každodenní líčení? Vůbec nejosvědčenějším způsobem, jak ze sebe vytvořit královnu večírku, je namalovat si precizní oční linky.

Oční linky krok za krokem

Romantické líčení
zdroj: Thinkstockphotos Romantické líčení
aktualizováno 07.12.2014, 00:00 | 07.12.2014, 00:00 | Krasna.cz/Tereza Gulyášová

Chystáš se na party, večírek, nebo jen hledáš způsob, jak zvýraznit svůj pohled a oživit každodenní líčení? Vůbec nejosvědčenějším způsobem, jak ze sebe vytvořit královnu večírku, je namalovat si precizní oční linky.

Ty ovšem pro některé slečny představují velkého „strašáka“, jelikož namalovat si opravdu dokonalé linky je úkol hodný umělce nebo přinejmenším profesionála. Chce to kapku talentu, hrníček citu a mísu trpělivosti. Přesto i v tomhle je možné se zdokonalit a s našimi radami si linky zvládnete nalíčit i vy sama mezi čištěním zubů a žehlením šatů!

 

1. Odmastit
Ne, nemluvíme o kuchyňské lince, ale o vašich očních víčkách. Plánujete-li linky, vynechejte veškeré hutné zimní krémy, které se špatně vstřebávají a mohly by způsobit rozmazání líčidel. Pokud se neobejdete bez hydratace, použijte lehký hydratační krém nebo oční gel, který ovšem nechte důkladně vstřebat.


2. Zapudrovat
Celé víčko poté přepudrujte, nejlépe bezbarvým sypkým pudrem, jehož částečky do sebe nasají zbytek mastnoty a zaručí vám, že linky zůstanou po celý den na svém místě.

 


3. Tužka nebo fix?
Následuje to nejdůležitější – samotný výběr očních linek. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Je těžké se zorientovat v nabídce trhu, ale mezi neoblíbenější patří beze sporu klasická tužka, kterou strouháte podle potřeby. Na významnější události, jako jsou plesy či večírky, volte tekuté linky, které přesně zkopírují tvar víčka. Novinkou jsou gelové oční stíny, které můžete použít jednak jako samotnou linku, ale také pro kouřový efekt. Pozor ale na konzistenci, snadno se rozmazávají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dokonalé linky snadno a rychle
Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno
Líčení podle SuperStar: Zaměř se na oči!


4. Opřete se!
Aby se vám ruce netřepaly a linka nepřipomínala zvrásněné údolí, opřete si loket o pevný podklad, např. desku stolu nebo koleno. Není vhodné malovat se ve stoje, kdy máte ruku volně ve vzduchu, linka pak může být nepřesná a hrbolatá, čemuž se chcete vyhnout.

 


5. Utvořte si šablonu
Drobnými tečkami si vytvořte hrubý náčrt, kudy by linka měla vést. Jedna tečka do vnitřního koutku, druhá do středu víčka pod vrchol obočí a třetí v prodloužení spodního víčka. Postupně tyto tečky spojte, zarovnejte nedokonalosti a vymalujte. Někomu tato metoda usnadňuje celý postup, někdo maluje načisto. Chce to cvik a časem sama zjistíte, co vám vyhovuje.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

PROMĚNA ČTENÁŘKY BÁRY: Šmrncovní líčení na party
10 rad k dokonalému líčení a krásné pleti
Barevné líčení pro bledulky
Doma.cz: Novinky v líčení: Sexy modrá linka na oči!

 

Všechny rady selhaly?
Přestože se snažíte ze všech sil a vaše linka pořád vypadá, jako by ji maloval tvůj pětiletý bratr, nezoufejte. I váš pohled může být svůdný! V dnešní době je možné zakoupit již hotové oční linky, které pouze odlepíte z šablony a nalepíte. Vzhledem k tomu, že by vás jejich každodenní používání finančně zatížilo, jsou vhodné spíše pro vyjímečné události. Nalepovací linky jsou k dostání například v parfumeriích Sephora.11 hlasů
Vaše hodnocení