Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pleť chceme mít krásnou, svěží a mladistvou po celý život. Bohužel, stárnutí se neubráníme, ale můžeme ho zpomalit správnou péčí a samozřejmě i odličováním. Důležité není jen pravidelnost, ale i to, jakým způsobem a jakou kosmetikou se odličuješ, ...

Odlič se podle typu své pleti

Odlíčení
zdroj: Thinkstockphotos Odlíčení
aktualizováno 29.09.2013, 00:00 | 29.09.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Pleť chceme mít krásnou, svěží a mladistvou po celý život. Bohužel, stárnutí se neubráníme, ale můžeme ho zpomalit správnou péčí a samozřejmě i odličováním. Důležité není jen pravidelnost, ale i to, jakým způsobem a jakou kosmetikou se odličuješ, měla by totiž sedět typu tvé pleti!

Odličování by skutečně mělo být základem. Když se nalíčíš a neodlíčíš se, pleť se nemůže přes noc regenerovat, zanáší se a ucpávají se póry, pleť rychleji stárne a tvoří se více vrásek. To si přece žádná z nás nepřeje, ne? Proto je důležité odličovat se a odličovat se správně!

Samozřejmě, jsou přípravky a odličovadla, která sednou takřka každému typu, někdy ale (hlavně když máš citlivější nebo problematickou pleť), se může stát, že ti kosmetika prostě nesedne. Proto by sis měla pořizovat kosmetické výroby podle podle typu své pleti.

 

Čištění a odličování pleti
Aby byla tv pleť krásná, musíš se o ni starat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

V první řadě identifikuj, jakou pleť vlastně máš. Jak? Přečíst si o tom můžeš v našich starších článcích. Například v článku: Jak poznat svůj typ pleti? Je to jednoduché a stačí ti na to dobré světlo, zrcadlo a odlíčená pokožka.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Typy pro dokonalé čištění pleti
TESTUJEME: Pleťová mléka pro dokonalé odlíčení
Víme, jak se správně starat o citlivou pleť


Odličování pro smíšenou a normální pleť

Tyto dva typy jsem dala pospolu, protože mají ledaccos společného. Smíšenou pleť poznáš podle toho, že na většině míst je dobře hydratovaná, občas trošku suchá (může se lišit podle ročního období) a v T-zóně se může objevit i mastnota, obsahuje tedy vše ze zmíněné typologie pleti.

 

Odlíčení
Se smíšenou pletí si můžeš dovolit téměř jakýkoliv odličovač. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud máš normální nebo smíšenou pleť, nejsi nijak extrémně limitovaná a na výběr máš v podstatě ze všech dostupných odličovadel - ať už gely, pleťové vody, ubrousky nebo pleťová mléka. Zde záleží na tom, co ti bude vyhovovat, proto je tak důležité vyzkoušet toho víc, a pokud by ti něco nesedlo, tak okamžitě vyměnit.

Velice důležitá je hydratace a po každém umytí (ráno + večer) bys na pleť měla nanést potřebné množství hydratačního krému. Na místě je i jednou za čas použít obličejový peeling.

Odličování pro suchou pleť

Jedno velice důležité pravidlo zní: Používej přípravky, které neobsahují alkohol, na většině z nich je to hrdě napsané. Tento přídavek totiž může tvou pokožku ještě více vysušit. U suché pleti je také důležitá hydratace a je na místě střídat přípravky podle ročního období. Je totiž jasné, že suchá pleť trpí ještě více v zimě, a proto v toto roční období vol spíše mastnější odličování - odličovací oleje, pleťová mléka + po odlíčení  je samozřejmostí hydratační krém. V létě na tom nebývá nejhůř a můžeš se zde soustředit hlavně na hydrataci, stačí tedy obyčejná pleťová voda.

 

Odlíčení make-upu
Pokud máš suchou pleť, nezapomínej na hydrataci. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Peeling, gely a pěny pleť mohou vysušovat, proto by ses jim měla vyhnout, nebo najít takové, které jsou přímo určené pro tvůj typ pleti.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Velký test ODLIČOVAČŮ: Který zvládne odlíčit i vyživit vaši pleť?!
Nejhorší kosmetické zlozvyky: jak se jich zbavit

Odličování pro mastnou pleť

Mastná pleť je asi nejnáročnější ze všech typů a nepřeje si ji mít nikdo z nás. U ní se nejvíce objevují ucpané póry a nežádoucí akné, proto je velice důležité pleť nepřetěžovat a používat přípravky určené přímo na mastnou pleť, které se k ní chovají nejcitlivěji. Narozdíl od suché pleti nic nezkazíš odličovacími gely, toniky nebo pleťovou vodou pro mastnou pleť.

Pokud by se ti po odličování zdálo, že je tvá pleť ještě mastnější, vyzkoušej jiný typ přípravku. Pleť se také nikdy nesnaž vysušovat násilím, protože to jí rozhodně nepomůže.
 2 hlasů
Vaše hodnocení