Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Piercing se dnes už takřka považuje za módní doplněk a dává se na mnoho míst – do jazyka, nosu nebo obočí. V neposlední řadě nesmíme opomenout také piercing v pupíku, který rozhodně patří mezi ty nejoblíbenější.

Ozdoba nejen na léto – piercing do pupíku

Piercing
zdroj: Thinkstockphotos Piercing
aktualizováno 03.06.2013, 01:09 | 03.06.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Piercing se dnes už takřka považuje za módní doplněk a dává se na mnoho míst – do jazyka, nosu nebo obočí. V neposlední řadě nesmíme opomenout také piercing v pupíku, který rozhodně patří mezi ty nejoblíbenější.

Piercing do pupíku ti píchnou v každém studiu, kde se tímto oborem zabývají. Není to časově nic náročného a určitě je před samotným propíchnutím dobré vědět, do čeho jdeš a jestli piercing doopravdy chceš.

Před píchnutím

Piercing si nikdy, zdůrazňuji NIKDY nedělej sama doma a už vůbec ne v pupíku. Je tu velká pravděpodobnost infekce, a pokud nejsi profík a nemáš potřebnou zkušenost, piercing můžeš píchnout křivě, a to, co měla být ozdoba, bude spíš pro ostudu. Vždy si zajdi do studia, nejlépe do nějakého, které má dobré reference a spokojené zákazníky.

 

Piercing
Uvědom si, že pupík se ti může hojit až několik měsíců... (Foto: Thinkstockphotos)

 

Cena je skutečně různá a záleží na tom, kde ti to konkrétně budou dělat, jestli si k tomu rovnou přikoupíš šperk nebo přineseš svůj vlastní. Můžeš počítat s cenou od 400 do 800 korun.

Bolí to?

Opět velice individuální otázka. Záleží na každém člověku, protože každý z nás máme jiný práh bolesti a někomu to může přijít jen trošku nepříjemné, někomu dalšímu zase velice bolestivé. Samozřejmě ale nejde o žádné utrpení a dá se to přežít.

PŘEČTI SI TAKÉ:
REPORTÁŽ: Uši zničené z těžkých naušnic? Co tě čeká při plastice ušních lalůčků
Krása, která bolí - piercing v pupíku
Vylepšování těla pomocí tetování a piercingů?

Pupík se dá propíchnout dvěma způsoby – nejoblíbenější je propíchnutí horní části pupíku, kdy samotný zákrok není tolik citlivý a "postižené“ místo se pak mnohem rychleji hojí.

Jaká doba na píchnutí je nejvhodnější?

Pokud jsi mladší 18 let, je nutné vzít si s sebou povolení od rodičů, jinak by píchnutí bylo nelegální. Až starší – dospělí si mohou nechat píchat piercingy, jak se jim zlíbí.

 

Piercing
... takže si pořádně rozmysli, než si ho necháš píchnout před létem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Není nejvhodnější nechat si udělat piercing do pupíku v létě, kdy je období koupání a vodních radovánek. Místo se samozřejmě musí hojit a vlézt do bazénu nebo do moře ti může přinést spoustu zdravotních problémů. Do vody můžeš až po zahojení, což je bohužel u pupíku jedna z nejdelších dob, co se piercingů týče. Samozřejmě i doba hojení je individuální – někdo jde plavat s měsíc starým propíchnutím, někomu trvá úplné zahojení i několik měsíců.

Jak o piercing pečovat?

První hodiny po samotném propíchnutí bude místo více či méně bolestivé, a proto ho alespoň 12 hodin nech v úplném klidu, náušnici nevyndavej, nehraj si s ní. Za 12 až 24 hodin je vhodné piercing vyčistit v horké vodě a je nutné mít čisté, umyté ruce, aby jsi do rány nezanesla bakterie. Piercing můžeš čistit speciálními antibakteriálními vodami, heřmánkem nebo roztokem slané vody.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Tereza Voříšková a záhada jejího tetování!
Piercing klitorisu: stojí to za to?

Po celou dobu hojení je vhodné vynechat veřejná koupaliště a jiná místa, kde by se do propíchnutého místa mohly zanést bakterie. Stejně tak piercing není vhodné čistit častěji, než je to doopravdy nutné – místo se hojí, tudíž je lepší nechávat ho v klidu.

Všechny potřebné informace ti poskytnou v piercingovém studiu a samozřejmě pokud by ti něco nebylo jasné, neboj se zeptat.
 23 hlasů
Vaše hodnocení