Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Lak na nehtech vydrží až pět dní. Pokud to není tvůj případ, děláš nejspíš něco špatně. Jaké jsou nejčastější chyby?

Pár rad pro dokonale nalakované nehty

Nalakované nehty
zdroj: Thinkstockphotos Nalakované nehty
aktualizováno 22.12.2014, 00:07 | 22.12.2014, 00:07 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Lak na nehtech vydrží až pět dní. Pokud to není tvůj případ, děláš nejspíš něco špatně. Jaké jsou nejčastější chyby?

Krásně upravené nehty jsou vizitkou každé dívky. Vydrží ti nalakované nehty jen chvilku? Odhal příčiny nejčastějších chyb.

 

Neodlakované nehty

 

Co se stane: Lak popraská a zakrátko se oloupe

 

Řešení: Před lakováním odmasti nehty odlakovačem na nehty nebo obyčejným šedesátiprocentním lihem. Na očištění nepoužívej vatu, která zanechává zbytky chuchvalců. Místo ní použij odličovací tampony. Před lakováním nehtů nezapomeň zkontrolovat i samotný lak. Pokud je příliš hustý, přidej do něj několik kapek ředicí substance.

 

Chybí podkladový lak

 

Co se stane: Nehty ti zežloutnou.

 

Řešení: Používej podkladové laky. Dříve, než se pustíš do lakování nehtů, sjednoť jejich délku. Poslouží ti k tomu kvalitní pilníky, které půlměsíc vytvarují a zacelí. Dej přednost kvalitní manikúře. Máš-li slabé a zničené nehty, pořiď si pilník určený přesně pro ně.

 

 

Hodně laku

 

Co se stane: Barva ti steče ke kraji nehtu.

 

Řešení: Aplikuj lak v menších dávkách. V případě chybičky použij korektor. Pokud máš málo času, vysuš nehty rychleschnoucím sprejem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nail Design: Námořnické nehty
Gel nebo akryl? Co je lepší pro tvé umělé nehty?
Lak může na nehtech vydržet i 14 dní


Jak si vybrat lak

 

Pokud seš si jistá, že neděláš žádnou z uvedených chyb, a přesto ti lak na nehtech nedrží, pak je chyba v samotném laku. Nekupuj si laky, které obsahují výživu nebo kalcium – pokud to tvé nehty nevyžadují. Méně trvanlivé bývají i šedesátisekundové laky. Ty totiž rychle houstnou. Odborníci tvrdí, že pravidlo "vysoká kvalita = vysoká cena" neplatí. Výborný lak můžeš sehnat i za pár korun.5 hlasů
Vaše hodnocení