Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Poradíme ti, jak vybrat správné šaty, abys ve výjimečný večer skutečně zazářila.

PLESOVÝ SERIÁL: Jak správně vybírat šaty

Plesové šaty
zdroj: Archiv firem Plesové šaty
aktualizováno 23.11.2012, 00:00 | 23.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Poradíme ti, jak vybrat správné šaty, abys ve výjimečný večer skutečně zazářila.

Plesová sezóna začíná oficiálně až v lednu, ale o nákupu ideálních plesových šatů bychom měly popřemýšlet již teď, kdy je v obchodech největší výběr. Taneční a maturitní plesy navíc mnohde běží už nyní. Přinášíme ti několik tipů, jak vybrat ty pravé šaty, vhodné šperky a celkově se připravit na začínající plesovou sezónu, abyste byla opravdovou hvězdou parketu.

 

Fotogalerie

1 / 29 Otevřít fotogalerii

 

Při výběru barvy důvěřuj svému instinktu


Při výběru správných šatů je nejdůležitější, aby ses v nich cítila dobře. Pokud se ti šaty líbí, ale perfektně ti nesedí, raději se poohlédni po dalších. „I sebekrásnější střih nezachrání špatně padnoucí šaty. Ples je také především o tanci, takže se v šatech musíte cítit příjemně i během pohybu na tanečním parketě,“ říká Zara Hovhannisyan z obchodu s plesovými šaty Ballerina Park Hostivař. Šaty tě nesmí tlačit, látka by se neměla nikde odtahovat od těla a vytvářet nehezké faldy a záhyby.

 

Při výběru barev dej na svůj instinkt. Šaty, které tě barevně zaujmou jako první, jsou většinou ty pravé. Obecně lze však říct, že dívkám se světlejšími vlasy sluší spíše pastelové a světlé barvy. Brunetky by měly sáhnout po tmavších barvách. Pokud jsi černovláska, tak budeš krásně kontrastovat v sytých barvách, jako jsou červená, modrá nebo petrolejová. Zrzavé dívky vyniknout ve žluté a zelené.

 

Plesové šaty
(Foto: Archiv firem)

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

S výběrem bot na ples ti poradí Doma.cz: Co tento týden na sebe: Sexy, elegantní i trendy LODIČKY

 

Vybírej podle postavy

 

Při výběru střihu je důležité se zaměřit na ty šaty, které budou co nejvíce lichotit naší postavě. Pokud ti do výšky modelky chybí nějaký ten centimetr, vol spíše kratší střihy, které postavu opticky prodlouží. Ale pozor! Příliš krátké modely do poloviny stehen se na ples rozhodně nehodí. O tom si můžeš přečíst více v tomto článku.

 

Vysoké slečny by měly sáhnout po delších šatech nebo po korzetu a dlouhé sukni, ty postavu rozčlení a opticky sníží. Vhodné jsou rovněž šaty asymetrického střihu, které nádherně vyniknou právě na vysokých postavách.

 

Plesové šaty
(Foto: Archiv firem)

 

Střih do áčka zase sluší všem slečnám, které mají nápadnější boky. „Dámy s výraznějšími ženskými přednostmi by se měly vyvarovat šatů s tenkými ramínky, protože pod tíhou dekoltu se mohou nepříjemně zařezávat do ramen. Vhodné pro větší poprsí jsou modely s korzetem,“ radí Zara Hovhannisyan.


Fotogalerie

1 / 25 Otevřít fotogalerii

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Prodloužená nebo maturiťák? Oblékni jedinečný model
Jak zakrýt tetování na ples?
PLESOVÝ SERIÁL: Luxusní perličkový nail design

 

Nezapomeňte na doplňky

 

K dokonalosti celkového vzhledu přispěješ rovněž dobře zvolenými doplňky a botami. Lodičky, které nosíš běžně k sukním, raději nechej v botníku a zvol obuv speciálně určenou na slavnostnější příležitost.

 

Buď rovněž opatrná s výškou podpatku. Vysoké podpatky sice krásně prodlouží postavu, ale tanec je v nich komplikovanější. Pokud si koupíš nové lodičky, tak je raději pár dní před plesem prošlápni, aby ses vyhnula nepříjemným puchýřům.

 

Celkový vzhled pak doladíš vhodnou kabelkou. V případě plesu by to mělo být elegantní psaníčko. Nejlépe v barvě šatů. Barvy šperků můžeš sladit buď ve stejné barvě, jako je tvá róba, nebo naopak kontrastně. K červeným šatům se budou hodit nejen červené doplňky, ale i černé nebo bílé.7 hlasů
Vaše hodnocení