Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vzít si na ples krátké šaty? Dnes už nic divného.

PLESOVÝ SERIÁL: Na ples v krátkých šatech?

Společenské šaty
zdroj: Archiv firem Společenské šaty
aktualizováno 04.11.2012, 00:00 | 04.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Vzít si na ples krátké šaty? Dnes už nic divného.

Dřív bylo běžné, že se dívky a ženy navlékaly na ples do dlouhých rób. Jenže dnes se nad tím, že dáma vyrazí plesat v krátkých šatech, už nikdo moc nepozastavuje.

 

Dospívající dívky nejspíš stejně vyrážejí hlavně do tanečních a na maturitní plesy, kde jsou naopak výjimkou spíše dlouhé róby. Na divoké křepčení, které je na takových příležitostech běžnější než skutečný tanec, jsou stejně kratší šaty pohodlnější.

 

Kdy jsou krátké šaty faux pas?

 

Do dlouhé róby by ses měla obléct, pokud jde o prodlouženou či věneček v tanečních nebo v případě tvého vlastního maturitního plesu. To je výjimečný večer a výjimečné by mělo být i tvé oblečení. Tento večer bys měla být za elegantní dámu, a to s odhalenými koleny nebudeš.

 

Krásné dlouhé šaty si můžeš prohlédnout v následující fotogalerii.

 

Fotogalerie

1 / 29 Otevřít fotogalerii

 

Do tanečních si můžeš vzít i halenku a sukni, na skutečný ples se takový outfit příliš nehodí. Tabu jsou také obyčejné letní šaty. Velké vzory a laciné látky nechej na léto k rybníku, na společenskou akci oblékni společenský oděv.

 

Dbej také předepsaného oblečení, které je na akci vyžadováno. Chystáš-li se do společnosti, může být dress code daný, a když mu nevyhovíš, nevpustí tě na akci. O tom ví své í dívky z následující reportáže.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Elegantní nail design na party i na ples
Jak zakrýt tetování na ples?
Prodloužená nebo maturiťák? Oblékni jedinečný model

 

Také pozor na vhodnou délku. Krátké šaty neznamená minišaty, které končí těsně pod zadečkem. V těch jdi na diskotéku nebo do klubu. Na parket jedině se sukní v délce alespoň do poloviny stehen, ještě lépe po kolena.

 

Jaké trendy panují v krátkých šatech? Inspiruj se v galerii.

 

Fotogalerie

1 / 23 Otevřít fotogalerii

 

Zásady společenského oblečení

 

Bez ohledu na to, zda si budeš oblékat krátké, nebo dlouhé šaty, platí několik zásad, které bys měla respektovat.

 

Střídmost je lepší než přeplácanost

 

Je lepší koupit si jednodušší šaty, i proto že je zřejmě užiješ na víc příležitostí a sezon. Navíc volbou šperků a doplňků je můžeš snadno oživit a proměnit. Příliš přeplácané šaty jdou už těžko sladit s doplňky a bez nutné dávky vkusu můžeš celý outfit nehezky zazdít.


Nezapomínej ani na doplňky. S šaty by ti měla ladit kabelka a boty a také líčení a účes. K večerním šatům patří boty s uzavřenou špičkou a samozřejmě punčochy. Pokud už si vezmeš boty s otevřenou špičkou, vol do nich rovněž punčochy bez špičky. Bez punčoch na večerní společenskou událost jde jen naprostý módní ignorant. Letní sandály a nohy bez punčoch nejsou pro formální příležitost vhodné.

 


Oblíbené rukavičky si můžeš vzít, ale raději k elegantnějšímu modelu. S letními šaty by vypadaly vážně hloupě. Také cti pravidlo: dlouhé šaty – dlouhé rukavičky, krátké šaty – krátké rukavičky.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí: Plesové šaty: Tento rok ovládnou taneční sály romantické květy


Měj vkus


Na ramínku možná šaty vypadají překrásně, ale dbej na to, aby stejně působily i na tobě. Pokud máš pěkných pár kilo navíc, nenavlékej se do těsných materiálů, které ti opticky na váze ještě přidají, navíc zdůrazní každý faldík. I silnější slečny mají z čeho vybírat, a přitom nemusí vypadat nevkusně.

 

Inspiruj se v galerii XXL modelů.

 

Fotogalerie

1 / 25 Otevřít fotogalerii


Také mysli na to, abys nebyla jen jednou z mnoha. Šaty, které prodávají masově v oblíbeném módním řetězci nebo kousek z tržnice za výhodnou cenu, bude mít každá druhá. Stejně tak zkus přemýšlet nad materiálem. Oblíbený satén a nabírané spodničky parketům vládnou. Pokud chceš být královnou večera, stačí mnohdy zvolit méně tuctový typ šatů. Pokud se bojíš, že už nebude příležitost obléci si výrazné šaty někdy v budoucnu znovu, můžeš si je půjčit v půjčovně. Cenově to vychází podobně a mít na sobě jedinečný a originální model za to stojí.


Slušně oblečená


Ples nebo taneční jsou společenskou událostí, která si žádá určitou etiketu. Nehodí se sem proto nejen sexy minišaty, ale také příliš transparentní materiály. Máš být za dámu, nemůžeš tedy odhalovat příliš mnoho ze svého těla.


Vybírej také model, který odpovídá tvému věku. Nemusíš být za starou-mladou, například kostýmek ponechej své mamce či babičce. Ale ani infantilní šatičky už nejsou to pravé. Máš jedinečnou šanci být za princeznu, tak toho využij.

 

 

Inspiraci najdeš v galeriích. Vybírali jsme v obchodě Coolboutique nebo na tamsinlondon.cz či herrndorff.cz. Slušivé šaty i pro XL velikosti koupíš třeba na caxa.cz.8 hlasů
Vaše hodnocení