Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Propotit drahé společenské šaty? Zcela zbytečný trapas! Stejně jako rozteklý make-up, lesknoucí se nos a rudě hořící tváře. Předejdi nepříjemným kosmetickým faux pas a na parketu si zachovej image královny.

PLESOVÝ RÁDCE: Pot, lesk a zarudlé tváře nemají šanci

Společenské šaty
zdroj: Thinkstockphotos Společenské šaty
aktualizováno 26.01.2015, 00:32 | 26.01.2015, 00:32 | Krasna.cz/trm

Propotit drahé společenské šaty? Zcela zbytečný trapas! Stejně jako rozteklý make-up, lesknoucí se nos a rudě hořící tváře. Předejdi nepříjemným kosmetickým faux pas a na parketu si zachovej image královny.

Sezóna večírků, plesů a společenských událostí je v plném proudu. A nejeden lev salónů či královna večírků se během nich v zápalu zábavy pěkně zapotí. Jenže mokré skvrny od potu na parádním oblečení nejsou příliš žádoucí. Co s tím?

 

Lidské tělo se potí, i když je venku chladno, na což bohužel někteří lidé stále zapomínají. S přibývající denní hodinou je to pak v hromadných prostředcích nebo v obchodech poznat hlavně po čichu. Přestože by se mohlo zdát, že v chladných měsících roku může zájem bojovat proti pachu a skvrnám od potu opadnout, opak je pravdou. Pobývání v přetopených místnostech, předvánoční spěch a stres, večírky nebo plesy, horké polévky, pálivá jídla, svařák či grog pro zahřátí, to všechno vyvolává pocení.

 

Žádná dáma asi nebude nadšena, když ji k tanci vyzve kavalír s ohromnými koláči potu v podpaží, a ne každý kluk nechá bez povšimnutí zpocené dlaně své partnerky. Každý problém má ale své řešení.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Stop pocení přírodní cestou
Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
Jak se zbavit zápachu z úst

 

Nejlepší ochranu před pocením je dobré promýšlet už v rámci příprav. Své dělá již materiál oblečení a jeho střih. Pokud se víc potíš, sáhni po prodyšných materiálech, naopak zapomeň na syntetiku a těsně obepínající oblečení. Zejména v podpaží, kde se potíš nejvíc, by měla tvá pokožka dýchat. Ideální jsou tedy šaty na ramínka nebo korzetového střihu, naopak špatnou volbou jsou různé těsné rukávky. Pokud si takové oblečení nechceš odpustit, je lepší pod něj vzít velmi diskrétní, ale účinné vložky do podpaží.

 

 

Pozor na jídelníček

 

Před akcí, na které chceš zazářit, přemýšlej také nad svým jídelníčkem. "Například pepř, chilli papričky, feferonky a podobné koření, ostré jak břitva, dává našemu tělu signál: tělo hoří, zahájit pocení! Pokud se tedy snažíme vyřešit náš problém s pocením, podobnou stravou si příliš nepomůžeme," vysvětluje specializovaný web protipotu.cz. Tvorbu potu podporuje také alkohol, káva, sladkosti a cigarety.

 

Pálivé pokrmy a alkohol způsobují také zarudnutí pokožky, a to i v obličeji a dekoltu, kde se nám to nejvíc nehodí. Úpravou jídelníčku tedy vyřešíš dva problémy naráz.

 

Obtěžovat nás nebo spíš naše okolí může spolu s potem také pach. Některé aromatické silice z jídla totiž přecházejí do kůže a spolu se zvýšeným pocením se tak stáváme pro své okolí nevítaným společníkem. Pozor tedy například na cibuli, česnek, kari, kmín, uzené ryby nebo ryby v oleji. Koho trápí nadměrné pocení, měl by obecně snížit konzumaci vodnatých jídel, kaší, ovoce, šťáv, limonád, kečupů, cukru, alkoholu a léků.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Netradiční způsoby, jak bojovat s pocením
Jak se zbavit otravného pocení?


Co naopak pít, je šalvěj, která pocení tlumí. Dej si v průběhu několika dní před akcí tři sálky denně a pocítíš rozdíl. Pro větší efekt přidej ještě listy ořešáku.


Než půjdeš na ples, do míst, kde se nejvíc potíš, nanes nikoli deodorant, ale antiperspirant. Ten totiž pomáhá bránit pocení samotnému, nepřekrývá jen jeho následky. Klidně ho vezmi s sebou do kabelky a v případě potřeby aplikuj opakovaně. Ideálně nejprve otři podpaží ubrouskem (nejlépe vlhčeným), ať smyješ pot, a nanes novou ochrannou vrstvu.


Pokud se ti potí ruce, není nic jednoduššího, než si odskočit na toaletu a důkladně je umýt mýdlem. Dlaně můžeš rovněž zapudrovat, budou se potit podstatně méně.

 

 

Dokonalá tvář celý večer


Perfektní líčení by mělo vydržet i bujarý tanec a rozhicovaný sál. Pokud víš, že tvé produkty nejsou příliš kvalitní a s líčením spíš začínáš, svěř se do rukou profesionální vizážistky.


Připrav se už volbou krému. Místo mastného sáhni po matujícím, který tlumí tendence pokožky se lesknout.


Nejdůležitějším krokem je dokonalý základ. Pod make-up je lepší nanést bázi, ta životnost líčení prodlouží. Dobré krytí zamaskuje nejen nedostatky pleti, ale tlumí i zarudnutí kůže. I make-up si můžeš vybrat zmatňující, vol dobře i konzistenci – tuhý by měl být v tvém případě lepší, než tekutý.

 

Pokud ti často "hoří tváře", použij pod make-up korektor zelené barvy, který červené tóny skvěle kryje.

 

Nezapomeň celé dílko zafixovat pudrem (nejlépe transparentní, ať nepůsobíš jako maska). Pokud se i přes dobrý make-up začneš lesknout, je dobré pot a maz "odsát" savým papírkem (nebo toaleťákem či papírovým kapesníčkem) a lesknoucí se nosík znovu lehce přepudrovat.

 

Máš také své triky proti lesknoucímu se nosíku, propocenému podpaží a zarudlým tvářím? Poděl se o ně v komentářích.12 hlasů
Vaše hodnocení