Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Být krásná neznamená mít jen hezkou tvář a pěkně se obléknout. Vizitkou každé dobře upravené slečny jsou také krásné a zdravé nehty. Neutrácej za drahou kosmetiku, protože krásných nehtů můžeš docílit i přírodní cestou.

Posil své nehty přírodní cestou

Krásné nehty
zdroj: Thinkstockphotos Krásné nehty
aktualizováno 19.12.2016, 00:44 | 19.12.2016, 00:44 | Krasna.cz/an

Být krásná neznamená mít jen hezkou tvář a pěkně se obléknout. Vizitkou každé dobře upravené slečny jsou také krásné a zdravé nehty. Neutrácej za drahou kosmetiku, protože krásných nehtů můžeš docílit i přírodní cestou.

Proč vlastně nehty máme? Možná, že už sis takovou otázku někdy pokládala. Nehty chrání části prstů bez kůže proti zranění, takže se jedná vlastně o ochranné vrstvy, které se skládají převážně z proteinu, jenž se jmenuje keratin. Je také dobré vědět, že špičky prstů jsou velmi citlivá místa na jakýkoliv tlak a nehty tomuto tlaku odolávají, jelikož by se jinak jemné tkáně pod nimi poškodily.

 

Zlomený nehet
Slabé nehty jsou častým problémem, který nás holky trápí. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Obecně my holky toužíme po dlouhých a pěkných nehtech, jenže kolikrát je jejich růst díky různým faktorům zpomalen. Častým problémem jsou ale i křehké nehty. Tyto dva nejčastější neduhy se však dají řešit zcela jednoduše za pomocí přírody a potravin. Takže ano, jedná se rozhodně o levnější variantu. A jaké jsou přírodní alternativy pro krásu a zdraví nehtů?

Důležité vitaminy A, E a D

Tak třeba takový vitamin E podporuje zdraví nejen nehtů, ale i kůže. Za křehkost nehtů může ztráta vody nebo špatná kosmetika, ale se slabými nehty se potýkají také ti, kteří trpí nedostatečnou tvorbou keratinu. Pokud se v tomto problému vidíš, vsaď právě na vitamin E, který zvyšuje nejen tvorbu keratinu, ale také jsou díky němu nehty hladší.

V čem ho najdeš:
ořechy, obilniny, rostlinné oleje, libové maso

PŘEČTI SI TAKÉ:
Přirozeně krásné nehty s P-Shine
Přestaň už konečně s kousáním nehtů!
Chceš změnu? Zkus half moon manikúru

Naopak dlouhé nehty si lze pojistit dopováním se vitaminu A a D. Právě jejich nedostatek způsobuje, že nehty pomalu rostou. Vitamin A totiž podporuje regeneraci buněk, zatímco vitamin D tvoří strukturu membrán, které zajistí silné nehty. Takže, pokud se potýkáš s nedostatkem těchto vitaminů, pravděpodobně jsou tvé nehty slabší a snadněji se lámou.

V čem je najdeš: játra, máslo, mrkev, špenát, brokolice, vejce, sýr a mléko, dále ryby losos, tuňák, rybí tuk

 

Krásné nehty
Dlouhé nehty za zdravou stravu stojí, ne? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Olej tea tree a jód

Křehkých nehtů se můžeš zbavit také s pomocí jódu. Stačí, když si koupíš jakýkoliv krém s obsahem jódu. Nebo si v lékárně zakup přímo jód samotný, namoč do něj vatový tampon a pak přilož na konce nehtů. Jód používej každou noc, zhruba jeden týden a další týden ho použij už pouze jednou.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Vitamín D chrání tělo před rakovinou i depresí
Máte lámavé a třepivé nehty? Pozor na skryté nemoci

Tím nejhorší problémem nehtů jsou však bezesporu plísně, ty dokáží znepříjemnit život pořádně. Zde pomůže tea tree olej. Ten se pyšní protiplísňovými a antiseptickými účinky. Opět využij vatový tampónek, který namočíš do oleje a s ním pak potřeš nehty po celé jejich délce a chvíli masíruješ.16 hlasů
Vaše hodnocení